Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Byl tu někdo s dětmi na dovolené u moře v Albánii? Konkrétně ve Velipoje? Odjíždíme v sobotu a tak mě zajímají rady, tipy, postřehy. Ten kdo tam nebyl, nás straší, že to není bezpečné, ale kamarádka tam byla a říká, že je to krásné místo, proto svou otázku směřuji na toho, kdo byl.
@Zeoli píše:
Albánie je celá hezká. Vaši lokaci neznám. Užijte si to
Děkuji, vy jste byla? Mohu tedy v klidu odjet? Známý ve mně nahlodali červíky.
Byli jsme v okolí Drače a bylo to tam super. Jediné co, tak hodně vnucují produkty na pláži, ale jinak bych neřekla, že je to tam blbé nebo nebezpečné
Jedete předpokládám do hotelu?
Pokud jedete do hotelu/apartmánu tak bych se nebála. Jo, někde v horách tam mimo to bude asi jiné, na vlastní pěst bych asi nejela a neobjížděla Albánii. Ale takhle proč ne. ![]()
@tomapeta známá tam byla s 8 měsíčním dítětem a úplně v pohodě. Ale pohybovali se jen u moře. Do hor nechodili. My byli před lety v horách a taky fajn, ale do odlehlých oblastí v horách bych s dětmi nechodila. Ale byli jsme tam asi před 6 lety.
Kamarádka v Albánii byla, ze země, moře atd. byla nadšená. Nevím tedy přesnou lokalitu. Jen jim bohužel dovolenou pokazilo, že si otamtud přivezli brutální průjem. Ale to nebyl problém Albánie, ale jejich konkrétního hotelu. Nebyli tenkrát jediní, takže nejspíš nějaké špatné jídlo.
Ted jsme tam byli, teda v jine lokalite, vcetne dvou vyletu, jak do hor, tak do Beratu.
Mimo ty resorty pocitej s Balkanem, takove chudsi, neuklizene. Ale jinak se nam tam strasne libilo, a strasne mili hrdi lide, hezka priroda. O svou bezpecnost ae neboj, nepredpokladam, ze se hodlas chovat rizikove. Pred dvema lety jsém byla i v Tirane a tam to taky zije, oni radi tak v klidu vecer popařej, vsude plno lidi, jsou trochu hlucnejsi, ale ne hulvati, vubec. Urcite se vam tam bude libit, neboj
Albánie jako taková…resorty a hotely u moře supr krásné.
Zbytek mi přijde dost smutný. Před třemi lety - chudoba, žebrající maminky s dětmi.. kam se podíváte jsou nedostavěné opuštěné domy, pustiny.
Jestli můžu za sebe něco doporučit, tak výlet do Makedonie.
Hrozně moc vám všem děkuji. Kamarádka psala, že to bylo krásné, ale byly spíše v horách. Každý mě od cesty odrazuje. Jedeme na vlastní pěst a ubytko máme přes booking s hodně dobrým hodnocením. Určitě si to užijeme. Jsme také přátelští. Jen nám je vytloukáno, že Albánci jsou zlí a že nám něco nohou udělat, když se jim nebudeme líbit 🤦🏻♀️
@tomapeta ahoj, jak dopadla vaše dovolená? Chceme jet taky, i do Makedonie, ale zatím sbíráme info. Autem, 2 děti (7,10), ubytování přes booking. Budu ráda za jakékoliv info ![]()
Já bych měla trochu strach z případné nutnosti lékařské péče. Jinak tam asi bude krásně.
@lucad77 já si říkám, že pokud to nebude úplně šíleně akutní, tak můžeme vždycky sednout do auta a popojet do nějakého většího města. Já se taky trochu bojim, ale to by zas člověk nesměl skoro nikam.