Dovolená v neschopnosti? :/

439
31.5.17 18:49

Dovolená v neschopnosti??? :/

Ahooj jdu si pro radu… cekam mimco a jsem na neschopence v praci byl smrad z barev a tezka prace takze velke nevolnosti :(.. a ted nevim co a jak.. mame letet na dovcu ale vychazky to ovsem nedovoluji.. jak jste tohle resili?? Dik za kazdou radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20807
31.5.17 18:50

Nejsi schopná pracovat, ale letět na dovolenou ano? Leť, doufám, že ti na to přijdou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Eve
31.5.17 18:52

Nijak, sedela jsem na zadku doma. Asi proto, ze jsem mela neschopenku opravnene a ne vycucanou z prstu.

• Nahlásit
  • Citovat
10701
31.5.17 18:53

Mno, neschopenka je od toho, že nejsi schopná vykonávat práci, čili ani lítat někam na dovču. Pokud už na nevolnosti netrpíš, nech se uschopnit a můžeš jet třeba do Tramtárie. Pokud ti stále dělají špatně pachy, pak bych ani tu dolovenou nedoporučovala, nikdo nechce mít pozvracená záda v letadle ;)
Ale trochu lidštěji: můžeš to risknout - pokud na tebe přijdou, nejprve dostaneš upozornění a až na druhý pokus by ti mohli dávky sebrat. Otázka je, zda se vyplatí to riskovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
31.5.17 18:53

Pokud jsi v neschopnosti, tak s dovolenou to bude blbý. Je to prostě neschopenka a je jedno, že je to jen kvůli těžké práci a smradu, takže v těhotenství tam těžko můžeš makat. Ale je to prostě jako bys marodila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1111
31.5.17 18:57

Pokud se da v praci domluvit, tak se nech uschopnit, vycerpej dovolenou a nastup znovu na neschopenku. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8556
31.5.17 18:57

@telezska : můžeš zkusit požádat posudkového lékaře sociálky o povolení změny pobytu na PN. Leč musíš to řádně zdůvodnit. A pokud máš PN na těhotenskou nevolnost, tak to tedy nevidím nijak růžově

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Patricia89
31.5.17 18:58
@telezska píše:
Ahooj jdu si pro radu… cekam mimco a jsem na neschopence v praci byl smrad z barev a tezka prace takze velke nevolnosti :(.. a ted nevim co a jak.. mame letet na dovcu ale vychazky to ovsem nedovoluji.. jak jste tohle resili?? Dik za kazdou radu

Zamestnavatel te mel preradit na jinou praci. Kdyby ji nemel, musi ti dat 100% platu. A vychazky bys mela neomezeny a mohla si letet :nevim:

• Citovat
  • Upravit
10701
31.5.17 19:00

@Patricia89 Zaměstnavatel jí musí přeřadit na jinou pozici jen v případě, že stávající ohrožuje její zdraví nebo zdraví jejího dítěte. To, že se jí dělá zle z pachů není důvod (pokud tedy barvy nejsou karcinogenní nebo co já vím). Mě se v těhu dělalo blbě ze smradu obědů, co si kolegyně nechávaly vozit z pizzerky - měl by mě taky zaměstnavatel přeřadit jinam? ;)

Příspěvek upraven 31.05.17 v 19:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
439
31.5.17 19:01

Bohuzel me na jinou pozici dat nemuze.. je to malicka firma o 10ti lidech a smrad tam je vsude.. :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
31.5.17 19:02

A máš nějakou dovolenou? Že by ses nechala uschopnit, vyčerpat tu dovču a pak zase „zneschopnit“ jak už tu někdo psal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Patricia89
31.5.17 19:03
@unuděná píše:
@Patricia89 Zaměstnavatel jí musí přeřadit na jinou pozici jen v případě, že stávající ohrožuje její zdraví. To, že se jí dělá zle z pachů není důvod (pokud tedy barvy nejsou karcinogenní nebo co já vím). Mě se v těhu dělalo blbě ze smradu obědů, co si kolegyně nechávaly vozit z pizzerky - měl by mě taky zaměstnavatel přeřadit jinam? ;)

No jo. Ale pise tezka prace a smrad z barev. A to tehotenstvi neni moc prospesny.
Jenze pachy z obedu a 8 hodin cuchat smrady z barev je neco jinyho ;)

• Citovat
  • Upravit
439
31.5.17 19:06

On me hlavne nechal doktor doma z duvodu ze v prvnim tehu tez kvuli smradum a tezke praci jsem skoncila na kapackach.. tak rikal ze nechce uz nic riskovat.. vse co jsem pak snedla a vypila slo ven mela jsem totalni dehydrataci a behem tydne 8 kilo dole.. a k tomuhle on nahlizel.. kdyz jsem doma je me dobre to on vi.. dnes jsem se stavovala v praci pro veci a opet jsem tam zavstivila toaletu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
31.5.17 19:07
@Patricia89 píše:
No jo. Ale pise tezka prace a smrad z barev. A to tehotenstvi neni moc prospesny.
Jenze pachy z obedu a 8 hodin cuchat smrady z barev je neco jinyho ;)

Já vím, ale já mluvím o právní stránce věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14304
31.5.17 19:08
@telezska píše:
Bohuzel me na jinou pozici dat nemuze.. je to malicka firma o 10ti lidech a smrad tam je vsude.. :/

Tak te musi nechat doma za plny plat. Jinak prerus neschopenku, vem si dovcu a pak jdi zas na neschopenku, kdyz to teda jinak nejde. Na neschopence nikam litat nemuzes…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama