dovolená v Řecku

Anonymni
18.7.09 21:11

dovolená v Řecku

Plánujeme dovolenou v Řecku s naší dcerou (2 a půl roku). Stačí, když ji máme zapsanou v pase nebo musí mít vlastní pas?

Oblast zatím vybíráme, zatím to vypadá na ostrov Kos, hotel Gaia village.

Má někdo zkušenost s touto lokalitou? Jak dlouho trvá let (jestli není ještě nějaké mezipřistání)?

Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11079
18.7.09 21:43

Stačí, aby byla zapsaná v pase. Co se mezipřistání týče, musíš se zeptat přímo v cestovce. Letadlo tam samozřejmě doletět může přímo, ale občas se stává, že některé cestovky vyšlou na dva různé ostrovy jedno letadlo. My jeli letos na jiný řecký ostrov a měli jsme mezipřistání v Brně. Cesta bez mezipřistání by měla trvat něco přes 2 hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2111
18.7.09 21:47

ahojky............ve středu jsme se vrátili z Řecka :cry: :cry: hned bych tam jela znovu :cry: :cry: :cry:

Stačí když jí máš v pase zapsanou jen ty. Pas má jen naše Klárka (11let), Terka (2 roky) je zapsaná u mě i u manžela.
Kos je krásný ostrov, ale fouká na něm. Jezdí tam převážně mladí kluci, co dovádí ve vodě na prknu taženým padakem, nevim jak se to jmenuje :oops: . Byli jsme tam před 4 roky a fakt foukalo.
Jestli můžu poradit, tak pro malé děti je ideální Zakynthos nebo Lefkáda.
My jsme tento rok zkusili Thassos. Sice je tam kombinováná doprava (letadlo, autobus, trajekt, autobus), toho jsme se bála. Nakonec to bylo v pohodě, nikde jsme nečekali, vše šlo jak po másle. Mě tedy zklamali pláže, protože slibavali písek a nakonec to byl písek s kamínky, což ve vodě pro mě nebylo moc příjemný, chodila jsem v botech. Holkám jsme také na místě pořídili boty do vody...........todle prostě nesnášim, všude píšou písek a prdlajs. Projeli jsme celý ostrov a všude kamení s pískem :roll: :roll: :roll:

Jinak na KOS jsme letěli bez mezipřistání - 2hodiny 20 minut

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
19.7.09 10:02

Ahojky,
my jsme se z Kosu vrátili ve čtvrtek :cry: Já bych hned jela zpátky!!!
Dítko stačí mít v zapsané v pasu, v ČR všechno dost kontrolovali, na cestě zpátky bysme těch dětí převezli možná i víc, protože pasy nikdo nekontroloval… :D Letěli jsme 2hodiny a 20minut bez mezipřistání - ale to záleží na cestovce.
Bylo tam krásně teplo - okolo 32 stupňů a asi dva dny 37. Vítr foukal jen dva nebo tři dny, ale v srpnu tam fouká pravidelně a prý dost, to bych tam nejela.
S tvým vybraným hotelem zkušenosti nemám, byli jsme jinde.
Klidně se ptej, jestli tě něco zajímá.
R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
19.7.09 14:39

Na Kosu fouká opravdu hodně. Děti jsme museli občas přioblíct. A rozhodně se to projeví na moři. To je pak jen ke koukání na vlny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.7.09 21:16

Neměl by teda někdo typ na hotel na Zakyntosu?

• Nahlásit
  • Citovat
25.7.09 09:40

Ahojky ,zkus tento tsilivi beach hotel :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2111
25.7.09 10:01

ahojky..........hotel neporadim, jezdíme do studií a tam si sami vaříme.
Jen bych tě upozornila na městečko LAGANAS, pro rodinu s dětmi je to velmi rušné místo. Je tam ulice, kde je 30 diskotékových barů, které jedou nonstop, takže fakt divočina. Je tam mraky mladých angličanů, kteří paří jak o život, mě stačil jeden den a byla jsem ráda za naše klidné městěčko Vassilikos.
Minulý rok jsme byli STUDIA KOUKIS, tam to bylo parádní.
Ještě máme vyzkoušené městečko Alikés, ale bohužel naše apartmány už žádná cestovka nenabízí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
25.7.09 23:16

Na Kosu opravdu fičí, ale je tam teplo, takže to přioblíkání mi přijde nesmysl. Spíš to odfoukávalo to horko a někdy teda i lehátka a tak :-). Ve čtvrtek jsme se vrátili z Mitsis Norida Beach Club a naprostá spokojenost!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
25.7.09 23:17

Jo a také nemohu souhlasit, že by na moři byly vlny, nebyly, ale možná ta maminka, co tady píše, byla na severu Kosu, my byli na jihu - městečko Kardamena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama