Dovolená v Řecku s dětmi

334
3.1.20 14:09

Dovolená v Řecku s dětmi

Zdravím,
rádi bychom s dětmi (7 let a 2 roky) na dovolenou k moři.
Plánujeme all inclusive (především vzhledem k dětem, aby byla větší možnost výběru apod., dlouhé výlety podnikat nebudeme, takže časově nás to omezovat nebude).
Dle našich podmínek (místo odletu, cena, termín, strava…atd.) nám nejlépe vychází Řecko.
Máte prosím nějaké tipy pro dovolenou s dětmi v Řecku?
Na jaký ostrov ano, kam ne, to samé co se hotelu týče, na co si dávat při výběru dovolené pozor s ohledem na děti atd.
Díky za vaše zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2511
3.1.20 14:17

To je těžké, záleží odkud jsi..pro Pražáky je větší výběr destinací, vzhledem k počtu letů. Řecké pláže jsou bez stínu, pouze slunečníky, špinavý písek. Celkem není kam utéct, než na pokoj, kde buď jede, nebo nejede klima.
Rhodos dost fouká, velké vlny, pro děti nevhodné, budete se plácat u bazénu, kde je celodenní sluníčko.
Kréta, vlny, občas se dá najít klidná zátoka, ale táhneš se s dětma kamsi, zase plné slunce, jen slunečníky, pod kterýma je fakt neudržíš.
Všude rušné silnice, nedá se téměř přejít i když stojíš na přechodě, zastaví většinou jen cizinci.
7 leté je v pohodě, 2 leté je problém.
Raději bych volila dovolenou v ČR

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
3.1.20 14:23

@DanielaD Právěže výběr je trochu omezený, potřebujeme odlet z Brna.
Díky.
V ČR na dovolenou jezdíme každý rok, právě by starší dcera chtěla už konečně poprvé k moři :-) a já už jsem tam nebyla roky :-) Říkám si, že snad i s tím dvouleťákem (2,5 v době dovolené) by se to dalo zvládnout…
Původně jsme měli v plánu Itálii, ale tam je dost slabý výběr (pokud chci odlet z Brna, all inclusive… především to letadlo je podmínka, protože v autobusu by mi děcka nevydržela. A Itálie z Brna je omezená pouze na Kalábrii).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 14:30

Ty all inclusive a Řecko? Jezdíme tam každým rokem už léta, ale All incl. po ˇřecku jsem si ještě nedala, neboť je to asi u nich i nereálné. Do Řecka jezdím právě proto, že tam nejsou na každém kroku hotely a mohu se najíst tam, kde zrovna se nacházím.
S těmi plážemi má asi @DanielaD pravdu,a le o to jsou nádhernější. Pro takto malé děti bych doporučila pláže s krásným pískem Kythira - letovisko Ag. Pelagia, JV - kréta - letovisko Makrigialos, Karpathos - letovisko Lefkos. Střediska jsou to klidnější a i hotely asi tam najdeš. Loni jsme byli na Kythiře a místní hotel Romantica byl velmi příjemný ( měla jsem možnost ho poznat, byli tam známí, my bydleli kousek vedle)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13215
3.1.20 14:33

Z řeckých ostrovů jsme byli na Krétě a moře i pláže v pohodě. Hledejte hotel přímo na pláži. Stejně se tam nedá vydržet celý den. My si užíváme lenošení, takže na snídani na 10, pak na hodinku na pláž, potom oběd a siesta a odpoledne zase chvilku pláž. Osobně mám radši Turecko. Za stejnou cenu jako v Řecku jsou služby o třídu až dvě lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
3.1.20 14:35

@smutná máma Většina hotelů v Řecku má all incl., právě je to opak Itálie - tam to mají minimálně :-)
Problém je v tom, že děcka jsou dost vybíravá - hlavně ta starší - nechtějí moc zkoušet nová jídla, popř. je lepší ochutnat a rozhodnout se, proto all inc…stravování po restauracích a tavernách proto moc nevyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
3.1.20 14:42

@Fircon
z Brna toho moc neseženeš, je to jen Kréta, Rhodos…dej si k vyhledávání ještě odlet z Vídně, Blavy. Prahu nedoručuji, musíš vyjet den předem, vzhledem k D1 a zase jsou to charterové lety, odlety bývají nad ránem, nebo je velice často mění, pošlou jen SMS.

Řecko jsem s dětma dala, ale bylo to fakt náročné. Hlavně to 2. leté dítko, musí být v neoprénku, nebo stále oblečené.
Moře je tam divoké a proto i chladné. Co Chorvatsko? Turecko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6037
3.1.20 14:42

My jsme byli teď dvě rodiny se čtyřmi dětmi (3-10) na ostrově Zakynthos a klidně bych jela zas. Velkou výhodou byl krátký transfer z letiště a pozvolný vstup do moře. Vybírali jsme až v červenci, takže jsme byli v Laganas, ale pro rodiny s dětmi doporučují spíš letovisko Kalamaki, které leží hned vedle. All inclusive bylo sice každý den téměř stejné, ale najedli jsme se všichni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
3.1.20 14:45
@Fircon píše:
@DanielaD Právěže výběr je trochu omezený, potřebujeme odlet z Brna.
Díky.
V ČR na dovolenou jezdíme každý rok, právě by starší dcera chtěla už konečně poprvé k moři :-) a já už jsem tam nebyla roky :-) Říkám si, že snad i s tím dvouleťákem (2,5 v době dovolené) by se to dalo zvládnout…
Původně jsme měli v plánu Itálii, ale tam je dost slabý výběr (pokud chci odlet z Brna, all inclusive… především to letadlo je podmínka, protože v autobusu by mi děcka nevydržela. A Itálie z Brna je omezená pouze na Kalábrii).

Kalábrie je super, jen je tam 8 hodinový transfer do hotelu :) na toto si dej taky pozor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1211
3.1.20 14:50
@Fircon píše:
Zdravím,
rádi bychom s dětmi (7 let a 2 roky) na dovolenou k moři.
Plánujeme all inclusive (především vzhledem k dětem, aby byla větší možnost výběru apod., dlouhé výlety podnikat nebudeme, takže časově nás to omezovat nebude).
Dle našich podmínek (místo odletu, cena, termín, strava…atd.) nám nejlépe vychází Řecko.
Máte prosím nějaké tipy pro dovolenou s dětmi v Řecku?
Na jaký ostrov ano, kam ne, to samé co se hotelu týče, na co si dávat při výběru dovolené pozor s ohledem na děti atd.
Díky za vaše zkušenosti.

Rhodos má dvě strany, když pojedete do Faliraki, Kolymbie, k Lindosu, tak vlny mít fakt nebudete. Na téhle straně je to rybník a teplota cca 30 stupňů má moře, loni bylo moře v srpnu teplejší než voda v bazénu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1211
3.1.20 14:51

A zakynthos je úplně pro rodiny s malými dětmi, bez vln a dlouho voda po kolena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
3.1.20 14:54
@Megerka píše:
Rhodos má dvě strany, když pojedete do Faliraki, Kolymbie, k Lindosu, tak vlny mít fakt nebudete. Na téhle straně je to rybník a teplota cca 30 stupňů má moře, loni bylo moře v srpnu teplejší než voda v bazénu.

je tam také dobrý transfér k hotelům, trvá krátce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1211
3.1.20 14:54

@Fircon V tomto hotelu jsme byli a dobrý.
FUNTAZIE KLUB IRENE PALACE

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1211
3.1.20 15:01

Nebo Kos a to letovisko Kardamena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2545
3.1.20 15:01

@DanielaD tedy nevím, kde jste v tom Řecku byli, že jste měli dítě v neoprenu,. My byli na zakyntosu, naprosto klidně teplé moře, dlouho melko. A Rhodos - východní strana to samý, moře kolem 30 a bezvětří. Takže jde o to číst recenze, správně vybrat destinací a pak nemusí mít strach ani s malým dítětem, a nevidím důvod kvůli tomu být v ČR.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama