Dražba rodinného domu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mion
Nováček 6 příspěvků 15.03.19 20:20
:zed:

Příspěvek upraven 16.03.19 v 18:36

Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 14604 příspěvků 15.03.19 20:55

vždycky se může někdo najít proč by se nenašel? a myslím že vy když jste v exe ani dům koupit nemůže ne?

Taciras
Extra třída :D 11415 příspěvků 15.03.19 20:57

Co je to šmejdíř?
A co je tvým záměrem? Chceš ten dům koupit? Nebylo by lepší zaplatit dluh? Já jen, že by mě velmi překvapilo, kdyby dlužník a jeho příbuzní nebyli mezi vyloučenými osobami, co dražit nemohou.
Slušné je závazky platit…

Procházející
Zasloužilá kecalka 930 příspěvků 15.03.19 21:09

Já si taky myslím, že někdo to s klidem koupí. Dům s takovými překážkami se bude prodávat za pár korun. A jsou lidi, co jsou schopní to koupit a čekat až se situace změní. Nebo změně, té situace pomoci.

Je naivní spoléhat na to, že to stejně nikdo nekoupí.

Bábrdl
Generální žvanilka 23215 příspěvků 15.03.19 21:09

@mion Moc bych si to nemalovala. Existují lidé, kteří se nákupem části nemovitosti živí… (Koupí a dráze rodině odprodeji)

Na vasem místě bych kontaktovala firmu, co se zpětným odkoupem zabývá. Ty taky jsou.

Bábrdl
Generální žvanilka 23215 příspěvků 15.03.19 21:10
@Taciras píše:
Co je to šmejdíř?
A co je tvým záměrem? Chceš ten dům koupit? Nebylo by lepší zaplatit dluh? Já jen, že by mě velmi překvapilo, kdyby dlužník a jeho příbuzní nebyli mezi vyloučenými osobami, co dražit nemohou.

Příbuzní určitě dražit mohou s bezne draží…

Janli
Echt Kelišová 8198 příspěvků 15.03.19 21:21

Zakázat nemůžete nikomu nic. Pokud chcete dům koupit, bylo by lepší se domluvit bez dražby. Že se nenajde kupec, to si iluze nedělej. Koupí půl domu za pár korun a vy si buď budete muset od něj tu polovinu koupit nebo platit nájem. Takže já bych koukala urychleně dluh vyrovnat a půlku domu odkoupit.

Michelle_M
Závislačka 2520 příspěvků 15.03.19 21:31

Dražit nemůže dlužník a jeho manžel/ka, jinak ostatní příbuzní ano, běžně u nás nemovitosti vydražily děti nebo sourozenci dlužníků a bylo to v pořádku. Upřímně, podíl na nemovitosti, která stojí na cizím pozemku, není zrovna top položka, o kterou se dražitelé porvou. Ale zase tomu bude zřejmě odpovídat i cena a pokud je dům v atraktivní lokalitě nebo jinak zajímavý, klidně ho někdo jako spekulaci nebo investici koupit může.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.19 21:48

Záleží v jaké jste pozici jestli dlužník nebo jste mimo,a taky jak je barák -jestli vůbec rozdělen na bytové jednotky a tak.Obecne dražit jen půlku je sakra riziko.Protoze druhá půlka je někoho jiného.Ale fakt hodně záleží jak to je s tím kdo je dlužník,apod…Měla jsem zkušenost z rodiny v podobné situaci,proto anonym.

Veveří
Ukecaná baba ;) 2197 příspěvků 15.03.19 22:08
@Taciras píše:
Co je to šmejdíř?

Kombinace šmejda a šejdíře nebo šejdíře, co kolem toho domu šmejdí :mrgreen:

mion
Nováček 6 příspěvků 15.03.19 22:18
Odpověď

Děkuji všem za odpovědi, tak nějak jsem si myslela, že do prvního kola bude jistota. Nejedná se o můj dům, je to známých, kterým tímhle chceme pomoct.

ka2ka
Extra třída :D 14604 příspěvků 15.03.19 22:24
@mion píše:
Dobrý den,v rodině se nám ukázal problém a náš dům je v exekuci, v příštím měsíci proběhne dražba. Nejsem moc v tomhle oboru zkušená a proto bych se ráda zeptala vás, jaký máte zkušenosti. Dům stojí na pozemku jiné osoby, takže může ten majitel zakázat vstup případnému kupci? Další opatření je to, že je v dražbě jen půl domu, je podle vás dům neprodejný nebo se může najít nějaký šmejdíř? Zajímá nás to, jestli jít do prvního termínu nebo počkat na druhý, který bude výhodnější. Podle mě ten dům je neprodejný, ale raději se chci ujistit a zjistit vaše zkušenosti. Výhoda je ta, že dům stojí na parcele osoby, která není zahrnutá v exekuci a patří mu i půlka domu.
Předem děkuji za odpověď

zajímavý najednou není váš

mion
Nováček 6 příspěvků 16.03.19 11:03
:lol: ;)

Příspěvek upraven 16.03.19 v 11:19

mion
Nováček 6 příspěvků 16.03.19 11:18

@ka2ka Vám může být jedno o koho se jedná, jde o princip. Jedná se o přítelovu babičku, s přítelem nejsme ve svazku, ale rodina to je. Abych byla teda konkrétní napsala jsem rodinný známí.

ka2ka
Extra třída :D 14604 příspěvků 16.03.19 13:55
@mion píše:
@ka2ka Vám může být jedno o koho se jedná, jde o princip. Jedná se o přítelovu babičku, s přítelem nejsme ve svazku, ale rodina to je. Abych byla teda konkrétní napsala jsem rodinný známí.

no a proč mi to píšeš po druhé ? píšeš že tomu nerozumíš tak tě tu upozornujeme jak to funguje a ty se nafučíš :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama