Dráždivý tračník

2486
19.4.15 21:36

dráždivý tračník

Ahoj všem. Konečně jsem asi přišla na to, co mě trápí a očekávám nějaké rady nebo zkušenosti. Mám problémy s dráždivým tračníkem. Znamená to tedy to že mě z ničeho nic přepadnou opravdu nesnesitelné bolesti podbřišku a musím okamžitě na záchod kde mám průjem. Může se to opakovat i několikrát po sobě a pokud jsem někde venku nebo např. v nákupním centru je to více než nepříjemné. Většinou se mi to stane když navštívím svou rodinu na chalupě. Už tam radši ani nic nejím ale stejně. Stává se to při každodením stresu co prožíváme každý. Např než jdu na gyndu nebo tak. Nechci k doktorce ta by mě jistě doporučila bud na psychiatrii a nebo na kolonoskopii ktera ale drazdivy tračník nezjistí jen další zbytečný stres na víc. Na psychiatrii se zas bojím toho že mi dají nějaká antidepresiva. A já se jako blázen opravdu necítím :mrgreen:…proto uvítám Vaše názory a zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7381
19.4.15 21:39

@wiki čiki mi se to deje, kdyz vypiju vice mleka nebo vyzvykam moc zvykacek se sorbitolem, jako ze ten je ve vsem:D pokud te to trapi po nejakem jidle nebo prisade, dej si dietu bez toho jidla, pokud je to stres, navstiv psychologa popripade jine dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2486
19.4.15 21:43

@MarieOVMUC neni to z jidla. tet zkousim vyzivoveho poradce takze mam dietu hodně vlákniny a pod. Doufám že to pomuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28694
19.4.15 21:46

Duspatalin jste zkusila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2486
19.4.15 21:50

@vokishka nn… co to je? ja zkusila jen imodium ale to je pouze prvni pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
982
19.4.15 21:53

To vubec nesouvisi s jidelnickem, ani zpusobem stravovani. Je to stresem, uz jenom, ze o tom vis je pro telo „stresujici“, proto napriklad ta behavka v obchodnim centru. Skutecny lek neexistuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2486
19.4.15 21:53

Tak už jsem si to přečtla a vyzkouším. ten lék je na předpis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2486
19.4.15 21:56

@veeeraf jo a na chalupě to mam vždycky i když tam vedomě žádný stres nepocituji. v lete mam svatbu tak to bude opravdu stres a bojim se jak to zvladnu. nerada bych se ale smiřovala s tim e nikam nemuzu chodit nemuzu zkouset nove veci a tudiz bych byla odloučená od společnosti. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7014
19.4.15 21:59

Ja miluju karotkovou stavu z Lidla, udrzuju se v permanentnim stavu lehke zaspuntovanosti. Pokuzd se blizi dulezita akce, uziju imodium.
Pred odchodem z domu nesmim teple jidlo, kafe s mlikem… Pokud se to s tou mrkvovou stavou zvrhne v zacpu, tak staci udelat mastnejsi vyvar, zapit kafickem a pomyslet na to, ze pujdu ven :twisted:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2486
19.4.15 22:03

@Bibi239 tak to je fajn ze to takle dokazes ovladat ja ne. :/ ani to imodium mi nepouze kdyz uz to na me jde. a ja bohuzel jeste neumim predvedat kdy to prijde snad jen na te chalupe ale doma to mam i bez priciny. neni to tedy denne ale treba i nekolikrat za tyden nebo potom tyden vubec…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
19.4.15 22:25

Zdravim, ja trpim uz 4 roky… Stale hledam, co mi je… Doktora jsem zkusila, ale pristup me odradil, mezitim jsem porodila a nechvi to ted resit behanim po doktorech… Ale asi k tomu stejne dojdu.
Chtela bych ti poradit zmenit jidelnicek a to tak, ze musis vyradit tezko stravitelne sacharidy. Plus neco vic. Je to tzv. lowFODMAP dieta a podle me to skoro nikdo nezna, protoze v CR nesezenes temer zadne info. Sleduji par skupinek mimo CR na FB a stahla jsem si nejake aplikace do tel, kde mas seznamy a vidis cerveny/zeleny semaforek… Je to jiste omezeni, ale je to pravdepodobne jedine reseni pri IBS (syndrom dr.tr.)… Zkus pohledat info nebo napis a ja zitra poslu odkazy…
Je to velmi neprijemne a bolestive a nesnasim to, ale po zavedeni diety se mi dost ulevilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
19.4.15 22:26

No a ja se taky vdavala, celou noc jsem nespala, bylo mi zle, ale dopadlo to dobre… Snad te telo nezklame…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2486
19.4.15 23:13

@Anes dekuju moc…budu rada kdyz posles dietu. reknu to isve vyzivove poradkyni jeli s tim ma nejakou zkusenost. ja tet teda drzim dietu hlavne kvuli hubnuti ale klidne omezim i nejake ty sacharidy. ovsem zatim jsem trochu skeptická vzhledem k tomu ze me to chytne at jim co jim :( než jsem na netu nasla ze to je ten tračník tak jsem si prisla jako totalni simulant…bolesti srovnatelne s porodem ze az musim prodychavat okoli chce skoro volat sanitu a ja za pul hod. vyjdu z hajzliku uplne zdrava :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
20.4.15 00:11

@wiki čiki Ahoj já měla stejné problémy co popisuješ, časté průjmy bolest břicha, křeče. Postupem času se to zhoršovalo, kvev ve stolici, po jídle my bylo skoro pořád blbě ať sem jedla co sem jedla. Věděla sem že je něco špatně ale k doktorce sem se bála jít. Říkala sem si že je to ze stresu a že mám hemoroidy a vyváděla sem psí kusy v domění že to pomůže, střídali se období kdy to bylo lepší a kdy horší. Vydržela sem to takhle asi 5let až jednou sem nemohla vůbec polikat jídlo, hrozně to dráždilo a pálela mě žáha. Doktorka mě vzala krev v domění že mám zánět jícnu. Vísledky hrůza takže sem jela na gastro do nemocnice a tam zjistili že mám v jícnu a žaludku nějaký,,jako afty" a po dalších vyšetřeních (sono a kolonoskopie) mě oznámili že mám Crohnovu chorobu.

Nechci tě strašit ale začátky u mě byli podobné jak u tebe tak tě jen chci ujustit že kolonoskopie se dá vydržet, pro mě osobně byla horší hadička v krku ;) a je lepší odhalit pravou příčinu tvích obtíží a léčit se, nebo nejlépe se úplně vyléčit. Hodně štěstí a nevzdávej to :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2486
20.4.15 12:26

@Pajvala děkuju za podporu. kdyby se to zhoršovalo určitě s tím zajdu. načetla jsem si něco o crohnově chorobě ale to na me prilis nesedí. mě už průůjmy trápí asi rok a pul a vyoadá to spíš na ten tračník. žádné jídlo to myslím nezpusobuje dokonce an i občasná konzumace alkoholu. dám příklad - dělám doma guláš celkem pravidelně - pořád stejné přísady pořád stejný postup nikdy mi nic nebylo až asi před pul rokem hned po jídle děsné bolesti…to samé s bramborovou kaší apod. doma jí normálně jíme jedu na chalupu a hned je mi zle… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat