Drenáž rodinného domu

34
23.1.21 20:52

Drenáž rodinného domu

Zdravím mám dotaz mám rodinný dům a potřebuji udělat drenáž kolem domu, mám tam jílovitou půdu. Rád bych se zeptal co použít, plánuji obkopat dům do hloubky cca 80 cm, na zeď namazat gumoasfalt a na to nalepit nopovou folii a pod folii dát geotextilii (udělat žlábek) na kterou položit drenážní trubku, zasypat stěrkem a zbytek zasypat hlinou a nakonec položit zámkovou dlažbu. Šlo by to díky za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6844
23.1.21 21:28

Šlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7313
23.1.21 21:47

@Sorata Zvažujeme taky něco takového. Mohl bys dát odkaz na popis postupu? Nebo to máš jen instrukce z doslechu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
23.1.21 21:52

@Sorata jen je dobré aby ta hlína nad tím štěrkem nebyla v přímém kontaktu by se to postupem času zanaselo :wink: ideálně aby šutr byl až na povrch ale nutné to není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19063
23.1.21 22:03

Takhle jsme izolovali zadní svah a funguje to už spoustu let. Není úplně od věci, podle profilu okolního terénu, zjistit odkud vám k domu přitéká podpovrchová voda a nasázet v tom směru stromy, který dokážou vytáhnout vodu. Výborný jsou na to břízy nebo lískový keře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
23.1.21 22:07
@Petule030 píše:
@Sorata Zvažujeme taky něco takového. Mohl bys dát odkaz na popis postupu? Nebo to máš jen instrukce z doslechu?

kolega dělal něco podobného a podle videii jsem to tak nějak naplanoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
23.1.21 22:08
@Janli píše:
Takhle jsme izolovali zadní svah a funguje to už spoustu let. Není úplně od věci, podle profilu okolního terénu, zjistit odkud vám k domu přitéká podpovrchová voda a nasázet v tom směru stromy, který dokážou vytáhnout vodu. Výborný jsou na to břízy nebo lískový keře.

jako stromy by byly fajn ale mám pouze od zdi ke plotu metr tak stromy nemohu tam dát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
23.1.21 22:10
@JiříkMazlík píše:
@Sorata jen je dobré aby ta hlína nad tím štěrkem nebyla v přímém kontaktu by se to postupem času zanaselo :wink: ideálně aby šutr byl až na povrch ale nutné to není

jo takhle to mne nenapadlo ale je to dobrý nápad děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19063
23.1.21 22:13

Ještě jedna věc. Musíš to kolem domu celý vyspádovat a odvést tu vodu mimo. To znamená se pak prokopat až pod jíl, kde to bude tratit, jinak tam naopak vytvoříš vanu ve které bude stát voda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
23.1.21 22:22
@Janli píše:
Ještě jedna věc. Musíš to kolem domu celý vyspádovat a odvést tu vodu mimo. To znamená se pak prokopat až pod jíl, kde to bude tratit, jinak tam naopak vytvoříš vanu ve které bude stát voda.

Jo to mam v planu a napojim to do odpadu ktery usti do potoka (mam tak napojene okapy).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7313
24.1.21 13:21
@Sorata píše:
kolega dělal něco podobného a podle videii jsem to tak nějak naplanoval.

Díky, zkusím pohledat aspoň nějaká videa. Dost lidí říká, že dali trubku a štěrk, ale člověk by potřeboval něco konkrétnějšího, od čeho se odpíchnout. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19063
24.1.21 13:23
@Sorata píše:
Jo to mam v planu a napojim to do odpadu ktery usti do potoka (mam tak napojene okapy).

A víš, že tohle většinou není legální a můžou ti to kdykoliv přikázat zrušit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
24.1.21 13:26

@Petule030 nu všechno udělat se správným spádem atd. Jako ze někteří vykopou díru hodí tam husí krk co se tam kroutí nahoru dolů a zasypou štěrkem je hodně :lol:
Určitě je lepší nešetřit dát větší průměr ať tam může i luft a aby ho neucpalo každé smítko :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
24.1.21 13:28
@Janli píše:
A víš, že tohle většinou není legální a můžou ti to kdykoliv přikázat zrušit?

Tak pak to napojím do kanalizace až tam bude. A proč když to je voda která mi naprší tak se odvede do potoka je hloupost odvadět jí do žumpy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4732
24.1.21 13:30
@Sorata píše:
Tak pak to napojím do kanalizace až tam bude. A proč když to je voda která mi naprší tak se odvede do potoka je hloupost odvadět jí do žumpy.

No to si moc nepomůžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat