Dřevěná podlaha v kuchyni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nimie
Nadpozemská drbna 26900 příspěvků 24.01.19 18:36
Dřevěná podlaha v kuchyni

Dámy, nemáte některá dřevěnou kartáčovanou podlahu (úplně ideálně kartáčovaný dub - olej + vosk nebo jenom olej) v kuchyni / kuchyňském koutu? Nemáte vyzkoušeno jestli to snese když mi na to něco ukápne (voda, sirup, olej) když to chvíli poté setřu nebo se tam okamžitě vytvoří flek?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Nikous12
Kecalka 256 příspěvků 1 inzerát 24.01.19 18:42

Kartacovanou nemame kazdopadne urcite doporucuji nedavat olej ale vosk! Zkusenost mam s obojim a z oleje se doslova zblaznite, pokud nejste pouze dva dospeli, vosk podlahu lip chrani

Nimie
Nadpozemská drbna 26900 příspěvků 24.01.19 18:47
@Nikous12 píše:
Kartacovanou nemame kazdopadne urcite doporucuji nedavat olej ale vosk! Zkusenost mam s obojim a z oleje se doslova zblaznite, pokud nejste pouze dva dospeli, vosk podlahu lip chrani

Ta kterou máme vyhlídnutou má být obojí (?? netuším jak to funguje), že je naolejovaná a přes to má ještě vosk. A vosk to teda ochrání potenciálně i před těma kapkama?

Lalelale
Závislačka 3525 příspěvků 24.01.19 18:51

možná budu za blbce, nevyznám se, ale mám dřevěnou kuchynskou desku v oleji a vodu odpuzuje krásně. Podlahu mám taky dřevo ale v laku, a z toho teda šílím. Upadne vám špendlík a je to vidět :zed: u schodů máme olejem dělaný takový ten ozdobný kraj, kde je hodně zátěž, a drží to pěkně. Bonus je, že to kdykoliv můžeš přebrousit a znovu olejovat.

Nikous12
Kecalka 256 příspěvků 1 inzerát 24.01.19 19:04

O tom ze se dela oboji jsem neslysela, kazdopadne na oleji se nam barevne piti vsaklo ze ihned po vyliti a utreni zustala mapa, na vosku se nam to nestalo, samozrejme vylitou vec nechat dlouho nemuzem takze hlidam maly deti, ale za rok s olejovou podlahou byla silena, kolem psi misky same flicky atd… v kuchyni to samy, ted s voskovanou je to parada, ale je potreba se smirit s tim ze dan za drevo je, ze cokoli tezsiho spdne zustane tam promacklinka nebo tak, sle tak to by clovek nemohl v byte zit :nevim: s tim se “musi” pocitat… zase se ten vosk. material da menit po kouskach a nemusi clovek sebrat celou podlahu … a jeste ta kartacovana ta je mnohem odolnejsi :palec: maji ji rodice a i kolem spousta znamych, co ziji s velkymi psy a ta drzi krasne

Nimie
Nadpozemská drbna 26900 příspěvků 24.01.19 19:05
@Lalelale píše:
možná budu za blbce, nevyznám se, ale mám dřevěnou kuchynskou desku v oleji a vodu odpuzuje krásně. Podlahu mám taky dřevo ale v laku, a z toho teda šílím. Upadne vám špendlík a je to vidět :zed: u schodů máme olejem dělaný takový ten ozdobný kraj, kde je hodně zátěž, a drží to pěkně. Bonus je, že to kdykoliv můžeš přebrousit a znovu olejovat.

A asi nevíš jakým olejem jste to brali? :oops:

Nimie
Nadpozemská drbna 26900 příspěvků 24.01.19 19:09
@Nikous12 píše:
O tom ze se dela oboji jsem neslysela, kazdopadne na oleji se nam barevne piti vsaklo ze ihned po vyliti a utreni zustala mapa, na vosku se nam to nestalo, samozrejme vylitou vec nechat dlouho nemuzem takze hlidam maly deti, ale za rok s olejovou podlahou byla silena, kolem psi misky same flicky atd… v kuchyni to samy, ted s voskovanou je to parada, ale je potreba se smirit s tim ze dan za drevo je, ze cokoli tezsiho spdne zustane tam promacklinka nebo tak, sle tak to by clovek nemohl v byte zit :nevim: s tim se “musi” pocitat… zase se ten vosk. material da menit po kouskach a nemusi clovek sebrat celou podlahu … a jeste ta kartacovana ta je mnohem odolnejsi :palec: maji ji rodice a i kolem spousta znamych, co ziji s velkymi psy a ta drzi krasne

Aaa, vyborně, to jsem přesně potřebovala slyšet (aneb… yessss, budu mít dřevěnou podlahu :srdce: :mrgreen: ). Nevím jak to přesně funguje jestli fakt to má obojí, určitě ta podlaha má pokrytí voskem, ale jeden prodejce mi řekl, že je napuštěná i olejem. Taky v tom mám trochu bordel :mrgreen: že by se to promáčklo mi nevadí, šlo mi právě o ty kapičky všemožných tekutin, protože mám zkušenost s lakovanou - ale tu nemůžem mít a pak s čistě olejovanou a to bylo právě peklo. Cokoliv co dopadlo se vsáklo okamžitě :zed: tak jsem doufala, že ten vosk v kombinaci s kartáčovanou bude fungovat lépe :dance:

Lenka_Hal
Kelišová 6992 příspěvků 24.01.19 19:15

Mame, dokonce dubovou, ale nejsem si jista, jaky mame finish. Tipuju ten vosk :oops: No kdyz cokoliv utreme hned, je to v klidu. Primo kuchyn je v klidu, bez fleku po 5letem velmi castem pouzivani. Jen samozrejme pozor na dlouho trvajici vlhkost…treba jestli mate psa, tak nedavat pod misku podlozku kde se drzi voda atd…

Nimie
Nadpozemská drbna 26900 příspěvků 24.01.19 19:20
@Lenka_Hal píše:
Mame, dokonce dubovou, ale nejsem si jista, jaky mame finish. Tipuju ten vosk :oops: No kdyz cokoliv utreme hned, je to v klidu. Primo kuchyn je v klidu, bez fleku po 5letem velmi castem pouzivani. Jen samozrejme pozor na dlouho trvajici vlhkost…treba jestli mate psa, tak nedavat pod misku podlozku kde se drzi voda atd…

Jj, s dlouhotrvající vlhkostí počítám že to bude problém. Pes se bude muset naučit méně slintat :lol: nee, teď mám pod miskou takovou mikrovláknovou podložku, která zespodu dýchá a všechny kapky nasákne do sebe, takže podlaha je suchá. Tak buď takhle nebo bude mít pes vlastní kout kompletně voděodolný :mrgreen:

Lalelale
Závislačka 3525 příspěvků 24.01.19 19:36

@Nimie já ti klidně řeknu i značku, ale bydlím v Anglii. Typ oleje se jmenuje Danish oil, jestli ti to něco řekne. Tady je docela častý. Konkrétně ten náš se aplikuje tak, že zabrousíš desku, dáš olej, znovu obrousíš velice jemným papírem, a dáš další vrstvu. Já kvůli výdrži dala 4 vrstvy oleje, zvládneš to i sama. A až se deska zase opoužívá, tak to kdykoliv můžeš obrousit a dáš novou vrstvu oleje, vypadá to nádherně. Samozřejmě olejovat desku je něco jiného, než podlahy v celém baráku :D Jinak i když o tom neuvažuješ, všem bych poradila vyhnout se lakovanému povrchu, opravdu nevydrží vůbec nic.

Lalelale
Závislačka 3525 příspěvků 24.01.19 19:39
@Nikous12 píše:
O tom ze se dela oboji jsem neslysela, kazdopadne na oleji se nam barevne piti vsaklo ze ihned po vyliti a utreni zustala mapa, na vosku se nam to nestalo, samozrejme vylitou vec nechat dlouho nemuzem takze hlidam maly deti, ale za rok s olejovou podlahou byla silena, kolem psi misky same flicky atd… v kuchyni to samy, ted s voskovanou je to parada, ale je potreba se smirit s tim ze dan za drevo je, ze cokoli tezsiho spdne zustane tam promacklinka nebo tak, sle tak to by clovek nemohl v byte zit :nevim: s tim se “musi” pocitat… zase se ten vosk. material da menit po kouskach a nemusi clovek sebrat celou podlahu … a jeste ta kartacovana ta je mnohem odolnejsi :palec: maji ji rodice a i kolem spousta znamych, co ziji s velkymi psy a ta drzi krasne

Ahoj nevím, jestli ti to pomůže, ale mně se tyhle „fleky po vylití“ děly taky, třeba jsem položila hrnek a hned kolečko na lince. pak jsem ale zjistila, že řemeslník nám dal jenom jednu vrstvu oleje, aby si ušetřil práci. Na pohled to nebylo poznat, ale na výdrži jo. Přečetla jsem si pak návod na flašce oleje, kde stálo, že naprosté minimum jsou tři. Tak jsem dala 4 a od té doby se mi to neděje.

Nimie
Nadpozemská drbna 26900 příspěvků 24.01.19 19:44
@Lalelale píše:
@Nimie já ti klidně řeknu i značku, ale bydlím v Anglii. Typ oleje se jmenuje Danish oil, jestli ti to něco řekne. Tady je docela častý. Konkrétně ten náš se aplikuje tak, že zabrousíš desku, dáš olej, znovu obrousíš velice jemným papírem, a dáš další vrstvu. Já kvůli výdrži dala 4 vrstvy oleje, zvládneš to i sama. A až se deska zase opoužívá, tak to kdykoliv můžeš obrousit a dáš novou vrstvu oleje, vypadá to nádherně. Samozřejmě olejovat desku je něco jiného, než podlahy v celém baráku :D Jinak i když o tom neuvažuješ, všem bych poradila vyhnout se lakovanému povrchu, opravdu nevydrží vůbec nic.

Díky! Ono mi žádná značka oleje nic neřekne v tuhle chvíli :mrgreen: ale je dobré vědět co funguje, i kdybych to měla přitáhnout ze zahraničí :lol:

Lakované máme teď a sice je to seškrábané, ale zas když mi na to něco kápne, tak tomu nic není :think:

Nimie
Nadpozemská drbna 26900 příspěvků 24.01.19 19:46
@Lalelale píše:
Ahoj nevím, jestli ti to pomůže, ale mně se tyhle „fleky po vylití“ děly taky, třeba jsem položila hrnek a hned kolečko na lince. pak jsem ale zjistila, že řemeslník nám dal jenom jednu vrstvu oleje, aby si ušetřil práci. Na pohled to nebylo poznat, ale na výdrži jo. Přečetla jsem si pak návod na flašce oleje, kde stálo, že naprosté minimum jsou tři. Tak jsem dala 4 a od té doby se mi to neděje.

Aha, díky! :)

pikola
Neúnavná pisatelka 19874 příspěvků 24.01.19 19:52

Máme olejované parkety, upřímně bych zvolila něco jiného. Jde spíš, že pořád něco padá, takže je to samá dírka a je to neustále flekaté a upatlané, teda je to dost vidět, ne že by to nějak mechanicky vadilo. Samozřejmě vše hned utřít atd, voda na tom nesmí stát delší dobu. Fleky tam nejsou, ale musí se to olejovat čas od času

Příspěvek upraven 24.01.19 v 19:54

Nimie
Nadpozemská drbna 26900 příspěvků 24.01.19 19:53

@pikola a flekaté jakože od vody apod.? Ťukance mi nevadí, to jde lokálně opravit, navíc si s laminátem moc nepomůžu, i ten se dá slušně prorvat :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >