Dřevostavba - kdo staví nebo bydlí?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Majdacz
Povídálka 11 příspěvků 02.09.18 11:30
Dřevostavba - kdo staví nebo bydlí ?

Ahoj všichni,

ráda bych slyšela jakékoliv recenze na dřevostavby. Od kterých firem jste stavěli? S kým jste byli spokojeni? Jak dlouho trvala stavba od první schůzky? V lednu si kupujeme pozemek a chceme krásný domeček ( dřevostavbu ) nejlépe do konce léta 2019, je to reálné?

Díky za rady a tipy. Budu ráda za jakoukoliv recenzi nebo názor. :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1260 příspěvků 02.09.18 11:33

juu, se prichytnu na vlakno, taky me to zajima a jako bydleni to vypada moc hezky :kytka:

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 02.09.18 11:46

A co si tak představuješ pod pojmem dřevostavba?

Korela chocholatá
Kecalka 397 příspěvků 02.09.18 11:47

Ahoj. Koukni na stránky firmy LUCERN. Tam se dozvíš více info od firmy, která dřevostavby dělá. :mavam:

Majdacz
Povídálka 11 příspěvků 02.09.18 12:19

@AlphaOmega ekologický dum k jehož postavení bylo z větší části použito dřevo.. ? asi to si pod tim představuji.

Majdacz
Povídálka 11 příspěvků 02.09.18 12:21

Líbil by se mi bungalov se sedlovou střechou . Zrovna toto je od firmy Atrium. Bohužel neznám nikoho kdo s firmou má osobní zkušenosti. Proto hledám rady a názory.

Majdacz
Povídálka 11 příspěvků 02.09.18 12:23

@Korela chocholatá vy od nich máte dům ?

miminkooo86
Stálice 85 příspěvků 02.09.18 12:24

Podle mě to reálné není. Vyhlášené firmy mají zakázky i na 2 roky dopředu - prý stavební boom nebo co :nevim: I kdybyste měli štěstí a našli nějakou malou firmu, která by byla schopná začít stavět ihned, tak musíte počítat s tím, že přepis na katastru není hned, do toho vyřizování hypo na dům (pokud teda nemáte peníze na účtu) a o vyřízení stavebního povolení ani nemluvím. Pro představu: pozemek jsme měli na sebe přepsaný v prosinci 2016, smlouva se stavební firmou podepsána taky v prosinci, ovšem jednali jsme s ní už od srpna 2016. Na začátku února 2017 začali vyřizovat stavební povolení a to trvalo (ne jejich pochybením) do konce června. V půlce srpna 2017 začali stavět, stěhovali jsme se na začátku února 2018. Taky jsem tehdy měla velké oči a myslela si, že na Vánoce už budeme v novém, ovšem to by úřady musely dodržovat zákonem dané lhůty. A vzhledem k tomu, že od května do srpna bývá i dost úředníků na dovolené a zástupy tam asi neexistují, tak se to protáhne. A člověk s tím nic nenadělá. :nevim:

8 měsíců na tohle vše je opravdu krátká doba, ale třeba budete mít štěstí.

Příspěvek upraven 02.09.18 v 12:25

arbeska
Ukecaná baba ;) 2064 příspěvků 02.09.18 12:25

My stavěli s Haas ferigbau,bydlíme už skoro 10 let a spokojenost.Jen bych dnes volila bungalov-my máme s obytným podkrovím.Máme hodně svažitý pozemek.Když jsme podepisovali smlouvu,tak jsme neměli ještě ani pozemek.stavět jsme museli začít do roka od podepsání smlouvy.Nechali jsme si postavit hrubou(praktik) s tím,že z venku byl dům komplet a uvnitř jsme dodělávali svépomocí(měli jsme omezené finance).Dnes bych volila celý na klíč,pořád nemáme doděláno(nejdříve z finančních důvodů a nyní spíše proto,že manžel je pořád pryč,on v těchto stavbách dělá sádrokartony,tapety a malby).Desku a přípojky nám dělala firma,u které manžel pracuje(pozor,deska u těchto staveb musí být přesná!),pak přijela firma v pondělí ráno a v pátek odjížděli(z toho 1 den propršelo).Když je stavba celá na klíč,doba stavby trvá kolem 2-4 měsíců(záleží na financích a uvolňování peněz,harmonogramu stavby a pod).Nejvíce času zabere vyřizování na úřadech.Pak je to už rychlé.....Zkuste se podívat na Haas fertigbau nebo na firmu Guzman sro(tam manžel pracuje).Jsou to domy trošku dražší,ale hodně kvalitní a jednání s firmou je bez problémů.Mají teď řadu novinek a různé akce.Projekt a individuální úpravy jsou už v ceně.Obě tyto firmy dělají stejné domy.Dům se brzo vytopí(my máme elektrické podlah.topení,v o­býváku krbová kamna(vytopí nám celý spodek,takže podlahovku skoro nepoužíváme) a v podkroví máme elektrické přímotopy(v kou­pelně a wc podlahovku).Dře­vostavba teplo dlouho drží,v létě je v domě příjemně(za předpokladu,že zaděláme žaluzie a zavřeme okna)…Přeji ať si správně vyberete,určitě si zjistěte recenze vámi vybrané firmy,solidní firma vám domluví i návštěvu u některého ze zákazníků(taky jsme se byli podívat).Určitě navštivte centrum vzorových domů.Nebo nějaký vzorový dům vámi vybrané firmy…hodně štěstí ;)

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 02.09.18 12:29
@Majdacz píše:
@AlphaOmega ekologický dum k jehož postavení bylo z větší části použito dřevo.. ? asi to si pod tim představuji.

To je srub. V moderních „dřevostavbách“ je dřevo ve formě nějaké příměsi v konstrukčním prvku sandwiche. Ekologicky mi pálená cihla (hlína) také vychází lépe něž lepená konstrukce. :nevim:

arbeska
Ukecaná baba ;) 2064 příspěvků 02.09.18 12:29

Ano,nejhorší co se rychlosti a času týče je vyřizování různých povolení a projektů(tím myslím hlavně geodety,stavební úřad-tam je to nejhorší).Samotná stavba od prvního kopnutí do země je pak rychlá.Při podpisu smlouvy se stavební firmou budete vědět,kdy oni začnou a do kdy musí stavbu předat.je pravda,že se teď staví opravdu hodně,manžel není skoro doma a nestíhají ,ale to je i o tom,že je všude málo lidí,co chtějí pracovat…

miminkooo86
Stálice 85 příspěvků 02.09.18 12:38

@arbeska My jsme třeba nevěděli, kdy začnou. :think: Resp. bylo nám řečeno, že nejspíš v červnu, ale pak se to protáhlo díky úřadům a stavět bez povolení jaksi nejde - resp. se to moc nedoporučuje :lol: Ale je pravda, že jak už se kopne do země, tak už se to dá snáz odhadnout i díky tomu harmonogramu.

jannina1
Závislačka 4135 příspěvků 02.09.18 12:43

Chtela jsem se zeptat,sli by jste do 15 let stare drevostavby? Nebo byly jine technologie a je hloupost do toho jit?

Korela chocholatá
Kecalka 397 příspěvků 02.09.18 12:45
@Majdacz píše:
@Korela chocholatá vy od nich máte dům ?

Nene nemáme. Ale moje babička je projektantka a kreslí pro ně (já s ní, dodělávám VŠ stavárnu) rodinné domky - jejich architekti udělají studie a zadání a podle toho se dělá projektová dokumentace. Nedělám ji reklamu, navíc bych ani Lucern nedoporučila (příklad: architekt si trval na svém schodišti, které ale bude pro každodenní život prostě o držku :D ), spíš koukni na jejich stránkách do katalogu, na informace, abys věděla, jak to může vypadat, z čeho jsou stěny, apod…

Korela chocholatá
Kecalka 397 příspěvků 02.09.18 12:48
@jannina1 píše:
Chtela jsem se zeptat,sli by jste do 15 let stare drevostavby? Nebo byly jine technologie a je hloupost do toho jit?

Pořádně bych si to rozmyslela a zkonzultovala s nějakým odborníkem, co by mi barák omrknul. Já mám osobně problém s dřevostavbama, protože jak jsou celkem nové, to nevíme přesně jejich „životnost“.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >