Reklama

Jak se přestěhovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.18 18:06
Jak se přestěhovat

Ahoj :*
Prosím o radu. Chci se poprvé odstěhovat od rodičů do jiného města a nevím, jak to udělat. Našetřené nějaké peníze mám, ale nevím, zda si první najít byt a až po přestěhování do bytu si najít práci, nebo jestli si první najít práci, jenže to zase nebudu mít kde spát :D 8o Chápete co myslím? A současně nevím jak by to šlo, nemusí se rychle naskytnout byt k bydlení…

Reklama

Reakce:

peckova
Stálice 78 příspěvků 01.09.18 18:09

Pokud to máš do toho jiného města od rodičů tak hodinu cesty, tak bych si nejdřív v tom městě našla práci, kam bych dojížděla, a pak teprve byt.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.18 18:10
@peckova píše:
Pokud to máš do toho jiného města od rodičů tak hodinu cesty, tak bych si nejdřív v tom městě našla práci, kam bych dojížděla, a pak teprve byt.

To právě nemám :oops:

peckova
Stálice 78 příspěvků 01.09.18 18:11
@Anonymní píše:
To právě nemám :oops:

a jak daleko to je?

Janli
Kelišová 5685 příspěvků 9 inzerátů 01.09.18 18:15

Hledat snad jde oboje zároveň. Spousta firem nabízí ubytování na vlastních ubytovnách nebo si můžeš pro začátek najít klasickou ubytovnu. Ono v dnešní době ti bude trvat déle najít byt než práci.

valetyna
Kecalka 190 příspěvků 01.09.18 18:15
@peckova píše:
a jak daleko to je?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.18 18:17
@peckova píše:
a jak daleko to je?

83 km :/

Pavlička
Kelišová 5262 příspěvků 01.09.18 18:18

V 5,30 h jsem vstavala, v 6 h jel bus do vetsiho mesta, v 6,30 jel rychlik do Prahy, v Praze cca v 7,30 - od 8 h jsem pracovala…zpet… odchod v 16,30 h - 17 h z prace…doma u rodicu zpet cca v 19 h. Dojizdela jsem 3 mesice…rozhodne si nejdriv najdi práci…

P-aulin-a
Stálice 64 příspěvků 01.09.18 18:32
@Anonymní píše:
Ahoj :*
Prosím o radu. Chci se poprvé odstěhovat od rodičů do jiného města a nevím, jak to udělat. Našetřené nějaké peníze mám, ale nevím, zda si první najít byt a až po přestěhování do bytu si najít práci, nebo jestli si první najít práci, jenže to zase nebudu mít kde spát :D 8o Chápete co myslím? A současně nevím jak by to šlo, nemusí se rychle naskytnout byt k bydlení…

Ahoj,
asi bych spis hledala prvne praci. Nevim, do jakeho mesta se stehujes ani jakou praci chces/muzes delat. Prijde mi tohle dulezitejsi, muzes se domluvit na nastupu a podle lokality si i hledat byt. Nebo si vykomunikuj obe veci zaraz - bude to narocnejsi, ale tak asi bych to zkusila tak.

Ono by se zdalo jednodusi se asi drive nastehovat a pak hledat praci, ale kdo vi jak dlouho to bude trvat a nasetrene penizky se spis budou hodit jako zaloha nebo nebo na vybaveni bytu :)

Preju hodne stesti!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.18 18:49
@P-aulin-a píše:
Ahoj,
asi bych spis hledala prvne praci. Nevim, do jakeho mesta se stehujes ani jakou praci chces/muzes delat. Prijde mi tohle dulezitejsi, muzes se domluvit na nastupu a podle lokality si i hledat byt. Nebo si vykomunikuj obe veci zaraz - bude to narocnejsi, ale tak asi bych to zkusila tak.

Ono by se zdalo jednodusi se asi drive nastehovat a pak hledat praci, ale kdo vi jak dlouho to bude trvat a nasetrene penizky se spis budou hodit jako zaloha nebo nebo na vybaveni bytu :)

Preju hodne stesti!

Také mě napadlo se pokusit se zaměstnavatelem domluvit den nástupu, abycch měla čas najít byt … ale záleží jestli by byl ochotný mě vzít třřeba další měsíc … Děkuji :*

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 01.09.18 19:57

Hledej obojí zaráz. Plus nehledej byt, ale spolubydlení. Teď je k tomu ideální čas, protože se budou vracet studenti a hledat bydlení.

Ve spolubydlení většínou neplatíš zálohu a byt samotné holce bez práce nikdo nepronajme. I kdyby si měla na zálohu.

Něco trvalejšího a ne tak levného pak hledej podle toho kde budeš zaměstnaná a jaké budou tvé reálné možnosti.

Hlavně to neodkládej, proto, že to zrovna nebude dokonalé.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 13:26
@Ou píše:
Hledej obojí zaráz. Plus nehledej byt, ale spolubydlení. Teď je k tomu ideální čas, protože se budou vracet studenti a hledat bydlení.

Ve spolubydlení většínou neplatíš zálohu a byt samotné holce bez práce nikdo nepronajme. I kdyby si měla na zálohu.

Něco trvalejšího a ne tak levného pak hledej podle toho kde budeš zaměstnaná a jaké budou tvé reálné možnosti.

Hlavně to neodkládej, proto, že to zrovna nebude dokonalé.

Chci se stěhovat nebo chci žít sama, mít vše po svém a tak, takže spolubydlení vůbec, to bych rovnou mohla zůstat u rodičů, ale děkuji :oops:

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >