Jak se přestěhovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.18 18:06
Jak se přestěhovat

Ahoj :*
Prosím o radu. Chci se poprvé odstěhovat od rodičů do jiného města a nevím, jak to udělat. Našetřené nějaké peníze mám, ale nevím, zda si první najít byt a až po přestěhování do bytu si najít práci, nebo jestli si první najít práci, jenže to zase nebudu mít kde spát :D 8o Chápete co myslím? A současně nevím jak by to šlo, nemusí se rychle naskytnout byt k bydlení…

Reakce:
peckova
Stálice 81 příspěvků 01.09.18 18:09

Pokud to máš do toho jiného města od rodičů tak hodinu cesty, tak bych si nejdřív v tom městě našla práci, kam bych dojížděla, a pak teprve byt.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.18 18:10
@peckova píše:
Pokud to máš do toho jiného města od rodičů tak hodinu cesty, tak bych si nejdřív v tom městě našla práci, kam bych dojížděla, a pak teprve byt.

To právě nemám :oops:

peckova
Stálice 81 příspěvků 01.09.18 18:11
@Anonymní píše:
To právě nemám :oops:

a jak daleko to je?

Janli
Kelišová 6312 příspěvků 01.09.18 18:15

Hledat snad jde oboje zároveň. Spousta firem nabízí ubytování na vlastních ubytovnách nebo si můžeš pro začátek najít klasickou ubytovnu. Ono v dnešní době ti bude trvat déle najít byt než práci.

valetyna
Kecalka 190 příspěvků 01.09.18 18:15
@peckova píše:
a jak daleko to je?
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.18 18:17
@peckova píše:
a jak daleko to je?

83 km :/

Pavlička
Kelišová 5270 příspěvků 01.09.18 18:18

V 5,30 h jsem vstavala, v 6 h jel bus do vetsiho mesta, v 6,30 jel rychlik do Prahy, v Praze cca v 7,30 - od 8 h jsem pracovala…zpet… odchod v 16,30 h - 17 h z prace…doma u rodicu zpet cca v 19 h. Dojizdela jsem 3 mesice…rozhodne si nejdriv najdi práci…

P-aulin-a
Kecalka 110 příspěvků 01.09.18 18:32
@Anonymní píše:
Ahoj :*
Prosím o radu. Chci se poprvé odstěhovat od rodičů do jiného města a nevím, jak to udělat. Našetřené nějaké peníze mám, ale nevím, zda si první najít byt a až po přestěhování do bytu si najít práci, nebo jestli si první najít práci, jenže to zase nebudu mít kde spát :D 8o Chápete co myslím? A současně nevím jak by to šlo, nemusí se rychle naskytnout byt k bydlení…

Ahoj,
asi bych spis hledala prvne praci. Nevim, do jakeho mesta se stehujes ani jakou praci chces/muzes delat. Prijde mi tohle dulezitejsi, muzes se domluvit na nastupu a podle lokality si i hledat byt. Nebo si vykomunikuj obe veci zaraz - bude to narocnejsi, ale tak asi bych to zkusila tak.

Ono by se zdalo jednodusi se asi drive nastehovat a pak hledat praci, ale kdo vi jak dlouho to bude trvat a nasetrene penizky se spis budou hodit jako zaloha nebo nebo na vybaveni bytu :)

Preju hodne stesti!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.18 18:49
@P-aulin-a píše:
Ahoj,
asi bych spis hledala prvne praci. Nevim, do jakeho mesta se stehujes ani jakou praci chces/muzes delat. Prijde mi tohle dulezitejsi, muzes se domluvit na nastupu a podle lokality si i hledat byt. Nebo si vykomunikuj obe veci zaraz - bude to narocnejsi, ale tak asi bych to zkusila tak.

Ono by se zdalo jednodusi se asi drive nastehovat a pak hledat praci, ale kdo vi jak dlouho to bude trvat a nasetrene penizky se spis budou hodit jako zaloha nebo nebo na vybaveni bytu :)

Preju hodne stesti!

Také mě napadlo se pokusit se zaměstnavatelem domluvit den nástupu, abycch měla čas najít byt … ale záleží jestli by byl ochotný mě vzít třřeba další měsíc … Děkuji :*

Ou
Kelišová 5434 příspěvků 01.09.18 19:57

Hledej obojí zaráz. Plus nehledej byt, ale spolubydlení. Teď je k tomu ideální čas, protože se budou vracet studenti a hledat bydlení.

Ve spolubydlení většínou neplatíš zálohu a byt samotné holce bez práce nikdo nepronajme. I kdyby si měla na zálohu.

Něco trvalejšího a ne tak levného pak hledej podle toho kde budeš zaměstnaná a jaké budou tvé reálné možnosti.

Hlavně to neodkládej, proto, že to zrovna nebude dokonalé.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 13:26
@Ou píše:
Hledej obojí zaráz. Plus nehledej byt, ale spolubydlení. Teď je k tomu ideální čas, protože se budou vracet studenti a hledat bydlení.

Ve spolubydlení většínou neplatíš zálohu a byt samotné holce bez práce nikdo nepronajme. I kdyby si měla na zálohu.

Něco trvalejšího a ne tak levného pak hledej podle toho kde budeš zaměstnaná a jaké budou tvé reálné možnosti.

Hlavně to neodkládej, proto, že to zrovna nebude dokonalé.

Chci se stěhovat nebo chci žít sama, mít vše po svém a tak, takže spolubydlení vůbec, to bych rovnou mohla zůstat u rodičů, ale děkuji :oops:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >