Druhé dítě na cestě...nechat či potrat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 17:49
druhé dítě na cestě...nechat či potrat ??

Ahoj,
pár slov na úvod :
vím že je to naše rozhodnutí, náš život ale jen se potřebuji trochu vypovídat a vyslechnout si názory. Jsou věci co muži, tak dobře nepochopí jako ženy ( pocity atd.) a maminku nemám.
Zajímalo by mne jaký vy máte názor na potrat?
Také to jaký máte měsíční rozpočet pro rodinu?
Teď k věci :
Jsme rodiče tříleté holčičky, i přes ochrany čekáme druhé.
Problém je v tom, že nejsme zrovna v nejlepší situaci. Přítelovi po splacení splátek zbývá na nájem a tak 400 kč do měsíčního rozpočtu.
já jsem momentálně na rd, kdybychom si nechali druhé počítáme že na celý měsíc nám bude zbývat tak něco málo přes 8 tisíc.
Proto souvisí s tímto moje otázka jaký je váš měsíční příjem. Jak počítám tak počítáme přijde nám to málo pro čtyř člennou rodinu.
Nejsme nějak nároční bych řekla ale běžné výdaje. (školka, benzín do práce, jídlo…).
Ještě před pár dny jsem byla přesvědčená že to jinak nejde, ani nějak mně jiný myšlenky nenapadaly.
Od včerejška po řešení s rodinou, mám smíšené pocity a myšlenky. V noci jsem toho ani moc nenaspala kvůli tomu. Napadá mně jestli bych toho později nelitovala, jestli by to pak šlo tak za 5 let až to bude lepší s financemi…
Docela se mi zastesklo po tom miminku a malá by měla ráda sourozence, jen teď ty finance.
Jaký je váš názor? Vím že peníze nejsou vše ale bez peněz to nejde.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Aduš8
Kelišová 5231 příspěvků 01.07.19 17:53

A co si dítě nechat a jít na brigádu v době, kdy může hlídat přítel? Rodina by s hlídáním nepomohla?

Zuzi79
Kecalka 164 příspěvků 01.07.19 17:54

Napada mne spis jak resit tu financni situaci - konsolidace splatek/prodlouzeni splatnosti, nebo privydelek - druha prace atd. Takze z toho, co pises, na mne pusobi to, ze bys to druhe dite chtela.

Tak zkus prozkoumat vsechny moznosti, mozna se jeste doptat na socialce, jestli byste si mohli nejak polepsit (davky na bydleni?), a pak se teprve rozhodnout.

Drzim palce, at sveho rozhodnuti - jakehokoliv - nikdy nelitujes.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 875 příspěvků 01.07.19 17:54

Pokud z tech 8 tisic musite jeste platit skolku, benzin a tak, tak je to sakra malo i pro tri, natoz pro 4.

Manžel si nemuze najít lepe placenou praci? Zkonsolidovat pujcky?

Ufinka87
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 01.07.19 17:55

Ahoj je smutné že v dnešní době se člověk musí zaobírat tím jestli si nechá dítě kvůli financím…Osobně..Po tom co jsem si zažila sam. potrat, mimoděložní těhu a pak ještě revizi…dobrovolně bych na přerušení nešla…Vzpamatovávám se z toho ještě teď… Píšeš že fin. stránka věci je špatná..Co dělá přítel? není možnost sehnat si lepší práci? ušetřit na zbytečných výdajích? ( Auto, kouření,…) Přestěhovat se do levnějšího bytu…konsolidace splátek…Ty bys eventuelně hlídání měla? školka..Můžeš si vzít RD na dva roky a pak jestli bude hlídání jít pracovat… Jste svoji? Pokud ano může si tě manžel odepsat z daní…to samé dítě…Co kdyby jsi i ty zkusila nějaké mamince hlídat prcka..Jedno nebo dvě..to už rozdíl není a penízky se sejdou vždy. Držím pěsti ať se rozhodneš jakkoliv :srdce:

Natálka26
Kelišová 5885 příspěvků 01.07.19 17:58

Zbývá nám několikanásobně víc, ale neřekla bych, že máte tak málo abyste si to druhé nemohli nechat. Fakt pokud nejste nároční tak mimino může unosit spoustu věcí po starší, manžel si může najít brigadu/lépe placenou práci, ty časem můžeš mít práci z domova/úklid kanceláři večer, atp. Podle mě je to řešitelne. Až budou děti potřebovat víc na běžné záležitosti jako je škola, kroužky tak už budeš v práci. Proti potratum nejsem, každého volba ale pokud úplně nedru bidu s nouzi tak mi kvůli penězům přijde nesmysl na něj jít.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 1 inzerát 01.07.19 18:09

8 tisíc máme pro tři lidi na jídlo, a to nepočítám restaurace a dovážku, jen nákupy v supermarketu. Nevyšli bychom ani ve snu.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 1 inzerát 01.07.19 18:10

@Natálka26 ale když jim zbývá 8 tisíc na měsíc, tak to už bídu s nouzí třou :nevim:

pikola
Generální žvanilka 21399 příspěvků 1 inzerát 01.07.19 18:15
@Aduš8 píše:
A co si dítě nechat a jít na brigádu v době, kdy může hlídat přítel? Rodina by s hlídáním nepomohla?

A kdo asi dá brigádu těhotný? :roll: nemel by se víc snažit spíš ten chlap?

Příspěvek upraven 01.07.19 v 18:15

MarketaC4
Kecalka 170 příspěvků 01.07.19 18:15

Co rodina, ta by vám nemohla v začátcích pomoc?
8000 pro čtyři je hodně málo :oops:
Ale až se miminko narodí, tak budeš mít určitě nárok na porodné? Alespoň nějaké peníze do začátku navíc. Nevím jestli tvůj přítel odečítá dítě z daní? Pokud ne, zažádejte zpětně a daně vám vrátí. Určitě máte spousty věcí po prvním dítěti. Najdi si brigádu dokud budeš moc - pokud ti to tedy čas dovoluje?

Kelsey
Hvězda diskuse 46252 příspěvků 01.07.19 18:16
@Lily Evans píše:
8 tisíc máme pro tři lidi na jídlo, a to nepočítám restaurace a dovážku, jen nákupy v supermarketu. Nevyšli bychom ani ve snu.

Tak restaurace a dovazka nejsou zivotni nutnost. Bez takovych zbytecnosti se da obejit, kdyz na to nemaji.

MarketaC4
Kecalka 170 příspěvků 01.07.19 18:17
@pikola píše:
A kdo asi dá brigádu těhotný? :roll: nemel by se víc snažit spíš ten chlap?Příspěvek upraven 01.07.19 v 18:15

Já třeba v těhotenství chodila na brigádu dokud jsem mohla protože jsem se doma nudila. Co je na tom divného?

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 1 inzerát 01.07.19 18:17

@Kelsey no jasně, ale tak kdybychom ta daná jídla nedováželi/nejedli venku, museli bychom si nakoupit a uvařit, a i tak bychom byli nad těmi cca 8 tisíci, které utratíme za jídlo.

Lidym
Ukecaná baba ;) 2416 příspěvků 4 inzeráty 01.07.19 18:18

To my jsme měli 8 tis. pro 4, bez benzínu a je to peklo. Teprve v roce a pul mladšího jsem mohla jít na brigádu a konečně je líp.

Kelsey
Hvězda diskuse 46252 příspěvků 01.07.19 18:18

Kolik ma prijem chlap, ze mu zustava tak malo? Je treba, aby chlap hledal lip placenou praci nebo brigadu najit. Hodne se uskromnit a neutracet za nesmysly nebo povrchni blbosti.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama