Druhé dítě? Zaměstnání

Anonymní
6.8.20 11:58

Druhé dítě? Zaměstnání

Ahoj,

přemýšlím nad druhém dítětem. Příští rok budu mít 30let a nyní mám 4letou dceru. V řijnu to bude rok co jsem nastoupila do práce po 3letech na RP.

V práci mám dvě šefové. Jedna ta hlavní na mě věčně nemá čas nebo je na mě hnusná. Do ničeho mě nezasvětí, protože má ještě jednu asistentku, která je její oblíbená.
Druhá nadřízená je fajn, ale práci, kterou potřebovala mi předala. Celkově té práce není tolik, takže se několik dní v měsíci v práci 8,5 hodin nudím.

Přemýšlím, že bych už měla nárok na mateřskou a mám smlouvu na dobu neurčitou, takže bych to v tomhle směru bych to měla zajištěné.

Jen si říkám zda to není blbé nastoupit do práce a po roce hned otěhotnět?
Přítel do druhého dítěte jít chce. Původně jsem chtěla dítě za 2-3 roky až první půjde do školy, abych měla pokryté první tři roky prázdniny. Ale teď jak se vyvíjí situace v práci, tak se mi moc čekat nechce… Co myslíte?

Děkuji.

PS: Prosím o anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4854
6.8.20 12:05

Po roce to není blbý, ještě než otehotnis a půjdeš na mateřskou tak to může být další rok i víc. Nám v praci kolikrát otehotneli holky i po zkusebce. Ale zase otázka jestli by ses tam pak chtěla vrátit? Nebylo by lepší najít práci kde budeš ráda a bude se tam pak moc i vrátit? Ono pak hledat práci s dvouma dětma, co si budeme nalhavat že. Taky me to bohužel čeká, zamestnavatel se přestěhoval

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
6.8.20 12:05

Určitě bych do toho šla. Já to tak měla v plánu, v práci taky nebyli úplně top podmínky. Bohuz mě předběhli s výpovědí (malý byl často nemocný) a celé plány se zhroutili. Trošku mě mrzelo, že jsme do toho nešli dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
6.8.20 12:10

Každý zaměstnavatel musí počítat s tím, že žena v plodnem věku jednou či vícekrát otehotni… Plánovala jsem trhotenstvi jak se hodí nám, na firmu v tomhle zvysoka prdim. Každý je zastupitelny a pomylena loajalita k právnickemu subjektu není na místě. Na nic bych nečekala, aspoň přežiješ hospodářskou recesi na mateřské a vrátíš se zase do růstové fáze. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28408
6.8.20 12:11

Řekla bych, že po roce to nijak „blbý“ není :nevim: Navíc u ženské před třicítkou s jedním dítětem by s tím měl zaměstnavatel v podstatě počítat.

Nesnáším to leda u ženských, které hledají práci jen proto, aby měli mateřskou, a vydrží v ní měsíc. :cert: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.20 12:21

Já bych právě ke konci druhého RP chtěla udělat kurz personalistiky a pak se věnovat tomuto směru… Ale bůh ví co bude. Ale aspoň budu „krytá“ tímto místem…

Děkují!

• Citovat
  • Nahlásit
13873
6.8.20 12:25

Neprijde mi to blbe. Rozhodne, pokud s muzem dite chcete, do toho jdete.
Nebo, pokud te to v praci nebavi, najit jinou a az pote jit na materskou, ale to mi prijde horsi jit napr. Po zkusebni dobe :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3760
6.8.20 12:35

Nárok na mateřskou již máš, čili je to ze zákona. Proč by to mělo být blbý? Jsi v určité životní fázi, kdy se rodičovství a vše s ním spojené očekává. Akorát to každá rodina musí vše sama skloubit.
Nikdy nevíš, co se odehraje za měsíc, rok, dva…
My třeba vybírali školu pro budoucí děti s ohledem na to, kam dojíždíme do práce. No a v průběhu 2 navazujících rodičáků se firma přestěhovala… Ale vždy se situace vyřešila, vlastně to bylo vždy k lepšímu. Tak věřím, že to tak bude i dál, protože jsme v dalším životním zlomu.
Držím palce ať vše běží hladce a podle představ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5505
6.8.20 12:56
@Bábrdl píše: Řekla bych, že po roce to nijak „blbý“ není :nevim: Navíc u ženské před třicítkou s jedním dítětem by s tím měl zaměstnavatel v podstatě počítat.Nesnáším to leda u ženských, které hledají práci jen proto, aby měli mateřskou, a vydrží v ní měsíc. :cert: :zed:

A jak můžou mít po měsíci v práci nárok na PPM?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28408
6.8.20 13:10
@Wani píše:
A jak můžou mít po měsíci v práci nárok na PPM?

Snadno, jestli před tím pracovaly :lol:
Ale jinak máš pravdu, chtěla jsem pochopitelně napsat „nemocenskou“ :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1146
6.8.20 13:14

Proč by to mělo být blbé, co je komu po tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5505
6.8.20 13:16
@Bábrdl píše:
Snadno, jestli před tím pracovaly :lol:
Ale jinak máš pravdu, chtěla jsem pochopitelně napsat „nemocenskou“ :lol:

A mas s tím opravdu zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28408
6.8.20 13:36
@Wani píše:
A mas s tím opravdu zkušenosti?

Jistě, několikrát.
Ovšem i u chlapů. Je ne s těhotenstvím. Když to ve zkušebce nezvládne, šup s neschopenkou „na záda“.

Nebo nabereš, ženskou, je nadšená, těší se na práci a za měsíc - nečekaně těhotná a „chtěla pracovat až do mateřské, ale doktor jí to zakázal“. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5505
6.8.20 13:38
@Bábrdl píše:
Jistě, několikrát.
Ovšem i u chlapů. Je ne s těhotenstvím. Když to ve zkušebce nezvládne, šup s neschopenkou „na záda“.Nebo nabereš, ženskou, je nadšená, těší se na práci a za měsíc - nečekaně těhotná a „chtěla pracovat až do mateřské, ale doktor jí to zakázal“. :nevim:

Tak to jsem zažila v práci jen u jednoho muže, ale tam se to pak v práci ještě nějak řešilo, protože ho šéf potkal mimo vychazky na festivalu. U žen v práci se nám to nestává, ale u nás musí mít pracovníci určitě schopnosti (spesl jazyky a schopnosti).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28408
6.8.20 13:40
@Wani píše:
Tak to jsem zažila v práci jen u jednoho muže, ale tam se to pak v práci ještě nějak řešilo, protože ho šéf potkal mimo vychazky na festivalu. U žen v práci se nám to nestává, ale u nás musí mít pracovníci určitě schopnosti (spesl jazyky a schopnosti).

U nás taky musí mít „spešl schopnosti a jazyky“ :lol: a nijak nás to nechrání. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama