Mám počkat s druhým dítětem?

311
29.3.16 09:13

Druhé dítě,počkat?

Holky, zajímá mě váš názor..mám holčičku 3 a půl roku a přemýšlím o druhém dítěti. Sice cca do dvou let malé jsem o druhém nechtěla slyšet, nikdy, protože to bylo hodně náročné, malá od narození velký nespavec, byla jsem na nervy a těšila se do práce..do práce jsem nastoupila před rokem, malé bylo 2 a půl, fungovaly babičky a pak od září školka..teď ale jakoby se ve mě všechno otočilo, začínám po druhém toužit, malá už je lepší, sice pořád špatně spí, ale už je to s ní veselejší…ale největší problém je v bydlení, máme teď malou v ložnici, má tam svou postel, ale postýlku už tam nedáme..v létě budem přistavovat, takže to bude fajn, jenže si to bude dělat manžel svépomocí, tudíž mi řekl, že kdoví, jestli to bude za rok..takže mi rovnou řekl, počkej, až to bude hotový..jenže on je v tomhle takovej laxní, když ho nic nežene, nespěchá..já bych ale ráda dítě co nejdřív, přece jen, nechci mezi dětmi tak velký věkový rozdíl, aby si ještě vyhráli..takže zbývá jediné, zpracovat přítele, říct mu, že to nemusí hned vyjít a i kdyby ano, je min.9 měsíců a to už by stavba mohla být dokončena..vím, že po přečetení příspěvku si řeknete, proč to píše, odpověděla si sama, ale potřebovala jsem se vypovídat a slyšet názor někoho jiného, jestli něco podobného někdo řešil, díky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4472
29.3.16 09:19

Tvoje starosti bych chtěla mít :jazyk: ale upřímně - jo šla bych do toho. není na co čekat. ono se to vždycky nějak udělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fashion_victim83
29.3.16 09:24

Ha, ja mam dvouletou a dalsi nechci ani omylem, ale vidím, ze se to muže změnit :mrgreen: Kdyz druhé chceš, tak do toho jdi, ne?

• Citovat
  • Upravit
maminka201
29.3.16 09:27

Mám dcery nar.7/2012,4/2014 a 12/2015 pohoda :D  :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
1911
29.3.16 09:44

Já jsem pro :pankac:!Mám holky od sebe 22.m. a je to pohoda 8)!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
29.3.16 09:53

Já to jako pohodu nevidím, když nemáte kam dát postýlku :nevim: Buď bych počkala až se přistaví, nebo se musíš kousnout a vydržet to - abys tu pak nepsala s pláčem, že na tebe manžel nemá čas, protože staví, že spíš s miminem v obýváku, protože pláč rušil manžela a starší dítko, že stavba trvá déle než jsi čekala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5499
29.3.16 10:05

Mám děti 18m od sebe, nyní 19m a měsíčního a super :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
311
29.3.16 10:05

To je právě to, když si dítě „vydupu“ aby se to pak neotočilo proti mě..manža chce druhé, určitě, ale nejradši by počkal, až bude VŠE hotové, ale to u nás jen tak nebude, jak sem psala, když ho nebude nic honit, tak se spěchat nebude..a představa, že budu mít další dítě za 3 nebo více let, to snad ani už pak nechci..také není nikde psáno, že nám to hned půjde, že.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1911
29.3.16 10:07

Vždycky to nějak jde a věřim, že by to přítele nakoplo a dal se na budování!
Jinak mne holky nikdy v postýlce nespaly, spaly se mnou na letisti, starší pak šla rovnou ve 2,5 r.do velké…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
29.3.16 10:08

Druhé dítě jsem si pořídila zhruba po 7 letech a je to hodně velký odstup. Dcera nemá k sobě parťáka. Je to spíš i její dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22594
29.3.16 10:10

Šla bych do druhého hned, ptž 4 letý věk rozestup je ještě fajn, ale třeba šest a více, to už máš pomalu dva jedináčky. Navíc by to manžela donutilo ke stavebním pracím :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1911
29.3.16 10:11
@zdendulka.k píše:
To je právě to, když si dítě „vydupu“ aby se to pak neotočilo proti mě..manža chce druhé, určitě, ale nejradši by počkal, až bude VŠE hotové, ale to u nás jen tak nebude, jak sem psala, když ho nebude nic honit, tak se spěchat nebude..a představa, že budu mít další dítě za 3 nebo více let, to snad ani už pak nechci..také není nikde psáno, že nám to hned půjde, že.. :nevim:

Odpověděla sis sama ;)!
Pokud chce manžel druhé, tak snad to nebude problém si to prosadit i bez dupani ;)!Času je opravdu dost, navíc začíná teprve jaro a cele léto před váma - vhodna doba na oboje, plození i budovani!!!
Držím paceny :kytka:!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
311
29.3.16 10:13

No právě, to už je dost, kdybysme začli teď, byl by rozdíl třeba max 5 let a i to už je dost..a právě si taky myslím, že kdybych byla těhotná, musel by se stavbě věnovat více a rychleji..fakt nevim, nebo čekat, až se mu stane nehoda :) protože nic neberu a dává si pozor :) pak nebude moct nic namítat:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2627
29.3.16 10:18

Já bych asi počkala. Stejně už kdybys otěhotněla teď, podle mě už je to takový rozdíl, že si nevyhrajou. Spolu by si hráli až tak okolo 2 let menšího dítěte a to už bude Vaše starší skoro školák a bude mít zájem o úplně jiné věci.

Když počkáš až dostavíte, bude vše v klidu a ve starší získáš chůvičku. Jen bych to manželovi pěkně rozkreslila na papír - casovou osu, do kdy to musí být, aby zas nebyl mezi dětmi rozdíl 10 let. Chlapi potřebují názorné a jasné úkoly a snazila bych se od něj dostat slib kdy jaká fáze přístavby bude hotová, aby vám vysel časový plán. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14843
29.3.16 10:36

@zdendulka.k tak proc tak chvatat..deti si naopak spolu hrat nemusi..naopak muzou s kamaradama..a uprime 3.5 lety rozdil uz tam je a kazde dite uz bude jinde. Trosku blby ne kdyz nevis kam bys dite dala ale protoze jsi ty zatouzila tak pres to vlak nejede. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama