Druhé těhotenství a batole

117
22.1.08 19:39

Druhé těhotenství a batole

Ahojky,
mám doma 15-měsíčního syna a jsme v 10TT. Obdobně jako minule mě trápí celodenní nevolnosti, opakované zvracení a hrozná únava. Při prvním těhotenství jsem sice chodila do práce, ale mohla jsem si práci přizpůsobit a po příchodu domů se věnovat jen sobě. Teď mi největší problém dělá vaření obědů, syn přes den už spí jen výjimečně, takže na nějaké zdřímnutí není ani pomyšlení. Manžel chodí domů pozdě a často je několik dní služebně mimo. Tchýně je sice v důchodu, ale zatím ani neví, že jsem těhotná a navíc také nechci, aby u nás byla pečená vařená. Občas propadám beznaději, že péči o syna vůbec nezvládnu, navíc minule jsem denně zvracela až do 6.měsíce těhotenství. Určitě nejsem sama v obdobné situaci. Jak to zvládáte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19249
22.1.08 20:06

Ahoj
V podobné situaci jsem byla při druhém těhu taky. :wink: První 3 měsíce se snažila nám vařit moje mamka.A stejně bylo i ohřívání pro mě utrpení (ty pachy :roll: ). A dokonce jsem musela kvůli hematomu ležet.Kvůli Kubíka jsem podepsala v nemocnici reverz.Neměl nám ho kdo hlídat.To měl asi 16 měsíců a asi to nějak vycítil (nemyslím si,že by to pochopil) a byl zlatý. :D Doknce si nosil k mé posteli hračky,když si chtěl se mnou hrát. :wink:
A při třetím těhu jsem nebyla schopná ani vařit a ani nic pozřít. :? Kubík už chodil do školky,ale byla doma ještě Gabča.A to už nám mamka nemohla pomáhat (bydlela jinde).Uvařit jsem dokázala jen to co moc nejde cítit (brambory,těstoviny…),zbytek se musel naučit manžel. :wink: Omáčky sice ne,ale upéct,usmažit.....Já jsem se vždycky zavřela do nejvzdálenější místnosti k otevřenému oknu. :lol: Pokud ovšem nebylo cítit jídlo z venku. :wink:
Neboj to zvládneš.Tohle útrpné období bude rychle za tebou.Zkus si sehnat GINGER.To jsou tablety proti nevolnosti v těhu.a fakt POMÁHAJÍ :wink:
Pa pa J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
22.1.08 21:29

Ahoj,

to vareni byl u me taky problem. Ja byla v 10tt, kdyz starsi dceri bylo 10 mesicu a zrovna papala takove ty kasovite nevabne vonici veci. No, vydrzela jsem to. Manzel byl v te dobe dlouhodobe v Anglii.

Nejde si u vas chodit na jidlo do nejake skolni jidelny??? Nemusela bys aspon varit.

Jinak zvladnout se to da, ale jen za urcitych podminek. Pro me byl balzam na dusi spanek pres poledne, kdy jsem spala s malou.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
22.1.08 21:40

Ahol laro, nepropadej panice, uplně stejné pocity jsem měla na začátku druhého těhu taky. 3 měsíce jsem vůbec nevařila, chodila jsem pro obědy do jídelny ve školce. Ráno jsem se jen tak propolížila a prozvracela do koupelny. Dala jsem malému snídani, naskládala kolem všechny možné hračky, zamkla byt aby mi neutekl, měla jsem odstraněné všechny potencionálně nebezpečné věci a lehla si do obýváku kde si Honzík hrál a pospávala. Byla jsem ze začátku šíleně unavená.
Pak jsme šli na vycházku pro oběd, Honzík se najedl a šel spinkat, já také. Vždycky když jsem si lehla že jdeme spát, tak usnul taky.
Pak jsem už mohla normálně fungovat. Večer jsem chodila s Honzíkem spát ve 20 hod.
Hodně pomohl manžel, když byl doma tak vždycky vařil on. Třeba i navařil na týden do mražáku když jsem byla s Honzíkem venku a pak pořádně vyvětral.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
22.1.08 23:28

Ahoj, ja som 21.tt a malá má 20.mesiacov. Bývam síce s maminou, ktorá samozrejme pomáha s varením, takže to je uplne super, ale obavu čo bude dalej mam samozrejme tiež. Celkovo sa obávam, ako to budem zvládat dve detúrence. Dcérka je totiž strašne živé dieta. Manžel chodí vždy na dlhšiu dobu pracovne mimo, takže som v podstate sama (aj ked s mamou), ale psychicky mi to moc nepomáha. Skor naopak. Možno neviem čo hovorím, ale niekdy by som uvítala byt sama a aj ked by som padala na držku (a to by som určite robila), tak by som chcela mat sukromie, ktoré momentálne postrádam. No nic, každý ma nejaké starosti. Tiež som len zvedavá, ako tá výchova, to sklbenie dvoch detí bude prebiehat a ako to všetko budem zvládat. Zo začiatku som bola z toho ozaj pekne hotová. Hlavne tie obavy… ale vraj to ide ?!? :o)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
23.1.08 09:22

Ahoj,

gigi - rozumim ti, ani netusis jak!!! Momentalne totiz bydlime s myma rodicema a i kdyz pomahaji, coz je vyhoda, tak urputne hledam vlastni bydleni. Nesnasim totiz kdyz se mi nekdo plete do vychovy a tady tomu nelze zamezit.

Nebojte, dve deti se daji zvladnout. Nejhorsi je sestinedeli, nez prijdete na to jak. Ale potom uz mate nejaky rezim a je to super. Kdyz mladsi mela rok, tak si uz spolu hraly a mela jsem polovicni praci. Ted, kdyz je starsi ve skolce, tak jsem se nudila a zacala castecne pracovat.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
23.1.08 09:53

ahoj,

tak byla jsem v podobne situaci…(deti jsou skoro presne 2r od sebe)..v zacatku druheho tehotenstvi mi bylo pekelne :roll: a jak pises,nejhorsi bylo vareni…nebyla jsem schopna citet to varici se jidlo,ani byt v te jedne mistnosti…natoz pak maleho krmit a tvarit se,jaka je to basta,aby to spokojene snedl

nakonec jsme zacali nosit obedy z mistni skolni jidelny,prodavaji cizim stravnikum jeden komplet obed za 47kc (no,tenkrat za 43)…a vari vyborne,vzdycky jsem vybrala vhodnou cast obedu i pro tak male batole (kousek masa a brambor nebo polevku)…a chodime do dnes…

a pak byla hrozna ta unava…to jsem fakt padala na h…
Varesili jsme to tak,ze jsme „uzpusobili“ detsky pokoj tak,ze si tam maly nemohl nic udelat a nemohl z neho utect,ja jsem si s nim zalezla do toho pokoje,lehla na deku na zem a pospavala…sice desetiminutovky,pak zase zabavit dite a zase desetiminutovka…ale pomahalo to…

a syna jsem znovu naucila spat pres poledne,zpocatku boj jako s tygrem,ale naucil se…nekompromisne jsme si sli po obede lehnout.....zavreli jsme se do loznice a lezeli,on delal blbosti a postupne se opravdu spat naucil…

tak at se dari

jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
23.1.08 11:50

S dvouma dětma toho zvládnu víc jak s jedním. Nejhorší je šestinedělí a prdíky, pak už je to všechno v klidu.
Nejlepší je že si spolu pěkně vyhrají a já si tady třeba můžu cvakat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
23.1.08 15:03

terik: celkovo ked som čítala tvoje príspevky, tak si posobila vyrovnane a kludne a to viem, že máš dve deturence. Obdivuhodné !!! Dokonca ma vždy nadchlo, ked som čítala, ako sa detom venuješ, čo všetko spoločne robíte napr. malovanie a tak. Uplne som z toho bola paf, že proste „supermama“ a že mám sa čo učit :) a ako si to všetko dobre zvládala, aj ked manža ti odchádzal vždy na dost dlhu dobu mimo. Tiež verím v lepší zajtrajšok :o)))), len keby už to bolo. Takže tiež riešite bývanie ? Totiž, základnu máme u mojej maminy, ale dost často sa presuvame k druhej (manželovej) rodine a som z toho niekedy taká unavená, že mám pocit, že to už po psychickej stránke nevydržím… ale budem musiet, len občas ten smutok a trošku bezvýchodisková situácia ma dostanu.
Presne ako píšeš. Montovanie sa do výchovy je vec zložitá a riešenie nájst, ešte tažšie. Manželova mama je z malej uplne hotová a to doslova, už od narodenia…Niekedy to má svoje výhody, ale niekedy je to na zbláznenie… ufff. To je ale na dlhšie a už aj tak som sa rozpísala možno zbytočne a ani to sem nepasuje. No čo, nebudem to mazat, aspon som sa trošku vykecala.
Pevne verím, že to sklbenie dvoch detí zvládnem, ale kedze dievčata čo s tým maju svoje skusenosti hovoria „ANO“, (ze? Terik) tak to tak asi bude. :o)))

ahojte gigi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
23.1.08 15:08

eva551: To sa tie detičky už teraz pekne vyhraju? To je super, ja som si hovorila, že prvý rok a pol bude uplne hotovka a že až niekedy neskor. Totiž až teraz na malej pozorujem, že sa vie sama pekne zahrat a ja v klude niečo okrem nej stihnem urobit a takto som si to nejak predstavovala aj s druhým bábom. Až ked bude vačšie, tak potom najdu spoločnu zábavu. Ešte som zvedavaá na to žiarlenie. Ako moc to staršie dítko vnímalo, že pribudol surodenec a kedy ste ich začali pripravovat na príchod miminka. Ja to malej už hovorim, hladí bruško a hovorí, že tam mam malé bábo. Aj ked ju prebalujem, tak už vie, že nesmie moc kopat a stále hovorí, že „bábo“ to som tu asi plácla odveci, možno som mala založit novu debatu. Pardon.
gigi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
368
23.1.08 15:32

Ahoj.
Tak my máme dvě princezny (15měsíců od sebe). Při obou těhu jsem dost zvracela cca do 17tt a pak znovu od 32tt. Při prvním těhu jsem měla čas na sebepozorování i odpočinek a s druhou holččkou už ne.....pachy příkrmů…děs a vůně čerstvého pečiva taky hrozný. Každopádně jsem to zvládla…jeden prostě musí a hlavně :-)…toho staršího sourozence to moc nezajímá, že se mamince dělá zle :-)
Celkově však musím přiznat, že to druhý těhu mi uteklo jako voda i přes různé potíže (hematom, zvracení, zánět žil) a dnes si už holky začínají pomalu společně hrát, což je prima.
Tak ať nevolnosti brzo přejdou (ginger- zázvor v kapslích určitě zkus).
Páček
Bramborka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
23.1.08 21:31

Gigi, ona leží na bříšku, snaží se lozit, Honzík kolem ní skáče a snáší jí hračky, třeba balonek, ona ho chce chytit a odkutálí se, Honzík jí ho podá a tak pořád dokola. Nebo mají v pokoji hrací domeček, Honzík tam vleze a schová se, pak na ni nakukne a řekne tady jsem a Renatka má z toho záchvaty smíchu. Pokaždý vyleze z jiného otvoru, okýnka a ona je uplně z toho hotová.
Nebo Honzík jen tak běhá a dělá kačenu a křičí gá gá a Renatka se snaží plazit za ním a nahlas se směje, Honzík jak má obecenstvo pro ty svoje kravinky, tak líce ještě víc.
Nebo Honzík dostal piánko na vánoce a hraje si, Renatka ho napodobuje a hraje taky a Honzík jí vždycky řekne te´d budem zpívat Pec nám spadla a mlátí do piánka a zpívá pec nám spadla, pec nám spadla a Renatka ho překřikujea on ji opravuje a poučuje a takhle bych mohla psát do rána.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
25.1.08 13:17

Ahoj maminy,
tak to jsem ráda, že jsem narazila na tuto diskuzi.My totiž máme 20měsíční holčičku a teď se snažíme o druhé miminko.Samozřejmě mám taky trochu strach z toho, jak to pak zvládnu.Těhotenství se zatím neobávám, protože jsem to první měla naprosto v pohodě (to už se nemusí opakovat) a tak si to nějak nepřipouštím.Řeším ale jinou věc.Možná se vám to bude zdát jako blbost, ale mě to fakt trápí.My jsme si totiž s naší malou od narození hodně užili:první 3měsíce prakticky prořvala.Vůbec nechápu, kde k tomu brala sílu, když téměř nespala.Po 3 měsících se přes den sklidnila a už to šlo, ale noční spaní byl horor až do 18měsíců.TeĎ už je ale v pohodě po všech stránkách a na mě dolehl obrovský balvan mateřské lásky.Připadá mi prostě hrozně úžasná, krásná, roztomilá, šikovná a mám pocit, že už nikdy nikoho tak milovat nemůžu.Prostě mám strach, že už mi nezbyla žádná láska pro druhé miminko.Myslíte, že se to poddá samo, nebo bych s tímto pocitem neměla jít do druhého dítěte…Snad mě za to neodsoudíte.Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
25.1.08 14:42

Evropanko
Nevím jak ostatní,ale já miluju všechny své děti a kdybych si měla/musela nějaké vybrat,tak bych to nedokázala.A každého miluju stejnou mírou a přitom trochu jinak.
Myslím si,že ta láska přijde s miminkem.U mě to bylo už v těhu,ale každý je jiný. :wink:
Někde jsem četla,že s každým dalším dítkem se srdce nerozdělí,ale zvětší.Takže se neboj,že bys měla mít to druhé míň ráda.Budeš ho mít ráda,„jen“ jinak.To je pochopilné,vždyť je to jiný tvoreček. :wink:
Tak klidně do toho jdi. :wink:
Pa pa J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
25.1.08 16:53

evropanko, uplne ta chápem. Momentálne som v 22.tt a mám doma 20 mesačné dievčatko. Tiež sa to všetko ukludnilo, náročné obdobie zo začiatku ako opisuješ som mala velmi podobné, dokonca aj to spanie sa nejak ukludnilo a malá už pekne prespinká. Za chvílu ma čaká opat zaberačka, aspon zo začiatku určite a potom sa uvidí a okrem iných starostí sa občas zamýšlam nad láskou k novému dietatku. Tiež neskutočne lubim moje dievčatko a idem sa rozplynut z nových pokrokov atd.Predstava, že príde dalšie dietatko, na to som si samozrejme už zvykla a teším sa, ale tiež neviem ako tu lásku rozdelím. Napadalo ma, či nebudem prvu uprednostnovat viac, ako toto bábo… Hádam to tak nebude a lásky budem mat na rozdávanie…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama