Druhý porod po CS

12
19.8.20 08:22

Druhý porod po CS

Ahoj, chci se zeptat na druhý porod po CS. Dostávám od každého doktora na kontrolách jiné info. Poslední kontrola-tloustka jizvy 2,5 mm. Prenasim, prý mě nechají přenášet těch deset dní a pak na vyvolávání, měl to někdo podobně a bylo to ok? :) kontrola před tím mi zase doktorka rikala, že neprenaset a že by se nemělo vyvolávat :D když jsem se na to ptala teď, že jsem z toho zmatená, prý tam riziko je, ale kdybych prý nechtěla podstoupit riziko, nejsem těhotná znovu. Jen mě zajímá zdali to měl někdo podobně. Malýmu se ven zatím prostě nechce (nejlepší by bylo prý kdyby to začalo samo) to ale asi těžko ovlivnim :) děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1776
19.8.20 08:40
@PavianJ píše:
Ahoj, chci se zeptat na druhý porod po CS. Dostávám od každého doktora na kontrolách jiné info. Poslední kontrola-tloustka jizvy 2,5 mm. Prenasim, prý mě nechají přenášet těch deset dní a pak na vyvolávání, měl to někdo podobně a bylo to ok? :) kontrola před tím mi zase doktorka rikala, že neprenaset a že by se nemělo vyvolávat :D když jsem se na to ptala teď, že jsem z toho zmatená, prý tam riziko je, ale kdybych prý nechtěla podstoupit riziko, nejsem těhotná znovu. Jen mě zajímá zdali to měl někdo podobně. Malýmu se ven zatím prostě nechce (nejlepší by bylo prý kdyby to začalo samo) to ale asi těžko ovlivnim :) děkuji

Měla jsem taky první císařem. U druhého mi řekli, že mě nenechají přenášet a taky mi nechtěli dávat oxytocin. Jizvu jsem měla taky 2.5mm. :nevim: nakonec i druhý byl císař :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4318
19.8.20 08:41

Mna chceli nechat prenasat iba par malo dni. Ja som ale mala strasny strach, ze mi mala umre v brichu (to sa mi malem stalo pri 1.), tak som si nechavala v den terminu vyvolavat. Najprv to skusali nechemicky. Treti den som mala uz nizke davky oxytocinu, ku koncu velmi vysoke (pretoze sa blizilo 24h po odtoku plodovky. Porod ako taky prebehol fajn. Skoro bez bolesti. Po 8 h ma teda namiesto injekcie presvedcili na epidural (bola som zasekla na 8,5cm, takze si myslim, ze si ma pripravovali na cs). Nakoniec som po par minut od podania epiduralu porodila :-D Problem teda nastal potom, ale to uz je spec. pripad

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
19.8.20 08:51

@mamina89 právě to bylo info od mé doktorky, že to nedoporučuje a v porodnici už co kontrola to jiné info. Před týdnem měl malý odhad 3400g. Včera se na mě doktorka podívala a řekla že podle břicha odhaduje že to bude cca stejně takže nehrozí, že by bylo mimčo veliký a nevidí tak důvod něco řešit. Kdyby mi nikdo neřekl o tom, že by se vyvolávat nemělo tak to neřeším až tak, ale teď už su taková vystrašená trošku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
19.8.20 08:53

@Basha3 právě jsem si taky říkala, že budou vyvolávat třeba v termín porodu ale prý se bude čekat, jestli se to nerozjede normálně. Mám pocit, že bych se mohla stavět na hlavu, ale malej ven prostě nepůjde :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4318
19.8.20 08:59

@PavianJ mne teda nic o tom, ze vyvolavat nesmi nikdo nerik. Mohla som si vybrat ci CS alebo prirodzene. To teda preferovali. Ako davali mu nizke davky oxytocinu, ale ku koncu prisiel taky arogantny chlao a ten mi to vyturival niekolko nasobne To sa teda PA desila a kricala, ze som po CS, ale on ze potrebuje normalne kontrakce. Deloha to vydrzala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
19.8.20 09:03

@Basha3 mne to říkala doktorka skrz tu jizvu 2,5 mm, že to nedoporučuje, že jde o hraniční sílu jizvy. Sama vím prd, každý mi říká něco jiného. Na výběr jsem nedostala, prvně přenášení, pak případně na vyvolání. Pořád doufám, že se to snad rozjede samo, ale přestávám tomu věřit :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4318
19.8.20 09:08
@PavianJ píše:
@Basha3 mne to říkala doktorka skrz tu jizvu 2,5 mm, že to nedoporučuje, že jde o hraniční sílu jizvy. Sama vím prd, každý mi říká něco jiného. Na výběr jsem nedostala, prvně přenášení, pak případně na vyvolání. Pořád doufám, že se to snad rozjede samo, ale přestávám tomu věřit :D

Ak si dobre panatuju, tak mne tvrdili, ze mam min. tych 2,5 ale ze sa to neda presne zmerat v takto vysokom tehotenstve a ze to ani nie je podstatne. Rodila som v Praze na Bulovke

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2166
19.8.20 09:38

@PavianJ no tak myslím, že co doktor nebo nemocnice, tak to jiný názor. Já mám taky první CS a teď čekám druhé a dali mi vybrat, jak chci rodit. Jinak na vyvolání jsem se ptala a na to mi řekli, že to po císaři nedělají ( prý kontrakce nastupují rychle a není to dobré pro dělohu). Taky jsem se ptala na měření jizvy a prý pokud nemám bolesti, tak to nedělají :nevim:.
Jak a kdy vám měřili tu jizvu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
19.8.20 09:40

Mě čeká porod VBAC po CS v lednu 2020. Mám tedy čas. Ale zjišťuji info nyní, pročítla jsem i dlouhou studii tu z FN Brno z let 2007-2010, diplomové práce na toto téma - porody VBAC, včetně komplikací porodních i poporodních. Stejně tak doporučení k porodům po CS, z těch necelých 1400 porodů po CS jich kolem 80% bylo úspěšných, zbytek znovu CS- v porovnání se studiemi z VB, Itálie či USA máme nejlepší data. Data zde https://www.prolekare.cz/…7-2010-37583

Platí jedno - každá porodnice i porodník k tomu přistupuje jinak, proto máte odlišné informace, stejně tak odlišnosti mezi jednotlivými doktory.Musíte si sama v tomto případě stanovit, za jakých podmínek jste ochotna VBAC podstoupit a za tím si stát bez ohledu na to, co každý doktor říká, protože nakonec vy podepisujete informovaný souhlas s vedením porodu.

Obecná doporučení jsou tato, aby proběhl VBAC: - pročítala jsem na nějakém lékařsém webu, ale odkaz si nevzpomínám:

• Síla jizvy min 3 mm - vy máte méně, já bych se bránila. Ale v poslední době se razí trend (ale nezjištěný), že to není o síle, ale pružnosti jizvy. Dává mi to smysl, ale tu pružnost nikdo předem neodhadne.
  • Min. 2 roky od předchozí, první sekce v životě rodičky.
  • Vyvolávání raději ne, a pokud ano, tak tabletky, oxitociny raději ne (a pokud ano, min. dávky s rozestupy aspoň 2, ideálně 4 hodiny). Při oxitocinu vznikají silné kontrakce, které jizvu zatěžují a zvyšují riziko ruptupry mnohnásobně.
  • Odhadovaná váha pod 4 kg, ideálně nepřenášet.

Ve vašem případě, stejně musíte podepsat papíry o tom, jak porod probíhat bude. Prostě si dupněte, že přenášíte a vyvolávání s ohledem na potermínové těhotenství a sílu jizvy si nepřejete, je to pro vás riziko, které odmítáte podstoupit. Já bych v tomto případě VBAC neriskovala. Počítejte, že když kávnete na VBAC, budou vás pořád mít na monitoru napojenou a možnosti pohybu minimální při aplikaci oxitocinu, tudíž menší šance na úlevové polohy.

Já nyní mám v hlavě tento scénář pro svůj porod: Max. v termínu porodit přirozeně. Pokud to bude později, rovnou CS. Vyvolání jen přes tabletku bez oxitocinu. Síla jizvy 3 min. mm. Jsem máma a mám doma už jedno dítě (a nebudu riskovat ty komplikace, co se s tím pojí), nejsem pokusný králík pro infuze oxitocinu (od manžela švagrová si VBAC pěkně vyžrala právě kvůli tomu oxitocinu, co do ní prali horem dolem - prostě fušeři v tomto případě). Hodně záleží na porodníkovi, který vás dostane do rukou. To ale předem neodhadnete.

Co bylo důvodem předchozí sekce? Pokud nepostupující porod, tak šance na VBAC se menší - tam to často končí stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
19.8.20 09:43

Ještě tu podobný dotaz s odpovědí doktora : http://www.porodnice.cz/…enkou-jizvou

Diplomky a bakalářky na toto téma:
https://is.muni.cz/repo/989217/ -toto je vlastně ta studie výše, co uvádím
https://is.muni.cz/…ajmanova.pdf - tuto jsem četla

EDIT
Zběžné info k VBAC z gynekologického magazínu: http://www.gynultrazvuk.cz/…anamneze.pdf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4318
19.8.20 09:49

@PETRAKIM Pani teoreticka? Ja som teda mala cely cas bohuzial zavesene ATB, ale bola dlha hadicka, tak som s tym chodoila aj do sprchy, skakala na balone a pod. A na monitore som nebola pripojena nonstop.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
19.8.20 09:53

@Basha3 Psala jsem, že každá porodnice k tomu přistupuje jinak, to je nejdůležitější sdělení. To druhé, že paní bude celou dobu napojená na monitoru - opět postup porodnice od porodnice, výjimky se najdou. U nás monitorují pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
19.8.20 10:51

@jary1 ještě moje gynekoložka cca v 34 týdnu, pak mě předala do porodnice, tam už nic naměřili :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
19.8.20 10:59

@PETRAKIM předchozí byla poloha hlavičkou nahoru a hlavička byla nějak zasekla, takže císař plánovaný. Já se právě paní včera ptala, zdali je možné udělat císaře a ona říkala, že k tomu nevidí žádný důvod a císař bude poslední možnost, pochopila jsem tak, že na výběr nedostanu. Já bych se o to opravdu ani nezajímala, kdyby mě moje doktorka nerekla ohledně té síly jizvy a že by vyvolávání nedoporučila. Jak píšete opravdu co člověk to názor. Před 7 dny na kontrole ve stejné porodnici mi paní zase řekla, že prý porod max do tohoto pátku, včera jsem ale měla doktorku jinou a ta říkala že to takto nefunguje něco plánovat. Zajímalo mě právě zdali někdo měl podobný případ a jak se to řešilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama