Druhy screening, podivné výsledky

80
14.4.20 11:31

Druhy screening, podivné vysledky

Ahoj holky,
mohu se zeptat, jestli jste měla některá podobný problém?
Teď mi volala sestřička z gyndy, ze přišly výsledky z druhého screeningu a ze jsou negativní. Ale vyšla mi pry nějak podivně disproporce mezi utz a výsledky krve. Takže mě pry budou muset odeslat na genetiku.
Zítra mi doktor rekne vic.
Má některá z vás stejnou zkušenost? Bylo nakonec vše v poradku? A jaké jste na genetice musely popřípadě absolvovat vyšetření?
Moc děkuji ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14632
14.4.20 11:43

Co myslíš druhým screeningem? To nebude druhotrimestrální screening, ale triple testy, ne? :think: V jakém týdnu ti ho dělali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
14.4.20 12:21

@Litta ja v tom mám prave sama zmatek a vlastně teď nevím, co to bylo. Myslela jsem, ze jsou ke druhymu screeningu běžné i krevní testy, ale co čtu tak ne.
Byla jsem u doktora 16+6. Vzali mi krev a udělali utz s tím, ze se jedna o druhy screening, který hradí pojišťovna.
Doma jsem byla nicméně prekvapena, ptz jsem vycetla, ze druhotrimestrálni screening je až ve 20. týdnu, tak mi to přijde taky zvláštní, ze mi ho delal už v 17. týdnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14632
14.4.20 12:25

@Eiram737 Jo, to ti udělali triply. :roll: Ženy, ptejte se, co vám dělají a proč, a googlete! :kytka: Každopádně na to bych se vykašlala, zvlášť jestli ti prvotrimestrální vyšel v pořádku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14632
14.4.20 12:27

A na ten následující velký ultrazvuk se objednej na nějaké lepší pracoviště. Je hodně podrobný a byla by škoda, aby ho dělal někdo, kdo se v péči o těhotné moc nevyzná… Možná se tak dohodnete na té genetice, uvidíš, co ti řeknou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
14.4.20 12:32

@Litta vis co, ja mám sice neco nagoogleno, ale tam jsem z toho byla nejak zmatená. Šla jsem tam v tom 17. týdnu s tím, ze jdu na obyc kontrolu, a když mi rekli, ze už je to 2. screening, tak jsem byla trochu vyvedena z míry rikala jsem si, ze si to asi pamatuju blbě. :D ptala jsem se prave sestřičky, jestli to není nějak brzy a ona ze ne. A na krev jsem se taky ptala, zda jsou to ty triple testy a s doktorem mi na to rekli, ze je to druhy screening. Sakra jak pak nemá být člověk zmatenej?! :D
Tak bys ty výsledky triplu nebrala v potaz jo? Doufam, ze mě na te genetice čeká jen nějaký pohovor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14632
14.4.20 12:44

@Eiram737 To je blbý no, oni umí dobře zmást, navíc člověk má stejně pořád zakořeněný pocit, že oni přece ví, co dělají… :? Achjo. No tak to víš, že by mi to asi hlavou vrtalo, to je jasný, ale to jsou tak nespolehlivé testy, mnohem nepřesnější než ten prvotrimestrální, který pokud ti vyšel OK, tak tohle fakt nemá smysl ani brát v potaz… :nevim: Zavolej na tu genetiku, vše jim popiš a uvidíš, co navrhnou. Třeba tě jen uklidní a pozvou na ten nejdřív 20. týden a pořádně se na mimčo podívají sami. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
14.4.20 12:56

@Litta moc dekuju za uklidnění. :kytka: samozřejmě to z hlavy asi úplně nevypustim, ale pevně doufam, ze jsou na vině nepřesné krevní testy, jak ty rikas
Achjo… kolika zbytečnými nervy si musí často žena v tehotenstvi projít.
Ještě jednou moc dík :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
15.4.20 21:55

Já to měla takto 2019:
16+2 - odběr krve na tripply + vyšetření u mého Dr.
21+2 - 2. screening u genetika

co jsem si já zjistila, tak v 2019 ti tvoje doktorka mohla ale nemusela dělat tripply, genetik mi prostě udělal jen UTZ, na výsledky tripplu on nehleděl. A teď mi těhotná kamarádka říkala, že ji volala doktorka, že to pojišťovna už neproplaci, že ji na ty tripply nepošle a půjde jen na UTZ u genetika.

Ale co se týče těch hodnot, to bohužel nevím. Ale neměla bych strach, když první UTZ vyšel dobře. A tím, že tripply vyšly negativní, tak to je taky dobře :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
16.4.20 08:47

@Polnik to je zvláštní, jak to děla každý doktor úplně jinak. :D Mne před dvěma týdny rekli, ze je ten krevní test hrazenej pojišťovnou a ze mi ho udělají. Vlastně mi ani neřekli názvem, ze se jedna o onen triple test, ale když jsem se včera ptala doktora, potvrdil, ze mi dělali ten.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
16.4.20 08:48

No nic, zítra mám pohovor v poradne na genetice, tak jsem zvedava, co tam budeme resit dal. Oba screeningy mám negativní, akorat u triple testu dvě hraniční spodní hodnoty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
16.4.20 11:01
@Eiram737 píše:
@Polnik to je zvláštní, jak to děla každý doktor úplně jinak. :D Mne před dvěma týdny rekli, ze je ten krevní test hrazenej pojišťovnou a ze mi ho udělají. Vlastně mi ani neřekli názvem, ze se jedna o onen triple test, ale když jsem se včera ptala doktora, potvrdil, ze mi dělali ten.

No tak to je opravdu zajímavé :nevim: :lol: ale ty tripple opravdu mají falešné špatne výsledky často, takže já bych se koukala hlavně na výsledek ultrazvuku na genetice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat