Družstevní byt a dědictví

Anonymní
8.7.15 13:12

Družstevní byt a dědictví

Ahoj všem. Minulý týden mi zemřela maminka. Včera na mě vybafla ségra, jak se domluvíme s dědictvím. Dá se říct, že se na všem domluvíme. Jenže. Maminka měla velký družstevní byt 4+1. Jelikož chtěla mamka zabránit tomu, aby se k majetku dostali naši 2 bratři, tak přepsala byt na ségru s tím, že po její smrti se domluvíme a rozdělíme si ho. Ale k věci. Jde mi o to, že ségra je napsaná jako majitelka družstevního bytu. A teď po matčině smrti se nechce domluvit. Řekla, že byt bude platit ona, že ho neprodá a ani nemá na to mě vyplatit. Čuju tam podraz, tak bych vás chtěla poprosit o radu. Můžu s tím něco dělat? Můžu to nějak napadnout u dědického řízení? Já si veškeré rozhovory nahrávám, i když mám pocit, že je mi to k ničemu. Prosím vás o názor a radu. Nechci se dohadovat. Omlouvám se, ale je to citlivé téma pro mě. Proto prosím o zachování anonymity. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3310
8.7.15 13:21

Blbá situace…družstevní byt je napsaný na sestru a to je to hlavní… kdyby byl v OV, tak je to něco jiného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.15 13:22

No, pokud sestra nezmění názor, máš smůlu. Byt nespadá do dědictví po matce, sestra s ním může naložit po svém. I kdyby ho prodala (převedla právo nájmu), nemusí ti dát ani kačku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.15 13:23
@januschka píše:
Blbá situace…družstevní byt je napsaný na sestru a to je to hlavní… kdyby byl v OV, tak je to něco jiného…

V čem by to bylo jiné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3310
8.7.15 13:27
@matkabagristy píše:
V čem by to bylo jiné?

jj, sorry, kdyby nebyl napsán na sestru…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.15 13:29
@januschka píše:
jj, sorry, kdyby nebyl napsán na sestru…

aha :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.15 13:36

Byt je v Ostravě. Je to družstva Nové Huti. Ale i tak. Právě jsem si to myslela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3310
8.7.15 13:42
@lenusek11111 píše:
Byt je v Ostravě. Je to družstva Nové Huti. Ale i tak. Právě jsem si to myslela.

každopádně od sestry je to hnus…škoda, že jste neudělaly nějakou písemnou dohodu u notáře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.15 13:51

@lenusek11111 my to se ségrou taky tak máme. Byt je napsaný na mě. U nás je to komplikované ještě v tom, že kdyby to se mnou seklo, dědí ten byt po mně manžel i jeho dcera z prvního manželství. Nebo kdyby chtěl dělat krky při rozvodu, to by taky mohl být průšvih. Je to o slušnosti, ségra je hovado. Asi to totálně rozhodí rodinné vazby, že.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.15 13:52

Mamka vždycky říkala. Neboj se. Sestra se s tebou rozdělí. Jo a už je to tady. Pokud se normálně nedomluvíme, tak je to pasé. :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.15 13:54

My jsme nikdy nebyly sestry jako takové. Já byla ta černá ovce. A sestřička byla svatoušek. Ale o to ani tak nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11208
8.7.15 14:08

@lenusek11111 Pokud zbylo po mamince ještě něco k dědění, můžeš uplatnit požadavek na započtení daru na dědický podíl sestry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22609
8.7.15 14:08

@lenusek11111 bohužel nenaděláš nic. Jediné co může být, že z dalšího dědictví po matce nic nedostane, ale jinak je to na její dobré vůli se rozdělit nebo ne.

@matkabagristy proč by dědila jeho dcera z 1 manželství? Ta snad ne, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.15 14:11
@Aspera píše:
@lenusek11111 bohužel nenaděláš nic. Jediné co může být, že z dalšího dědictví po matce nic nedostane, ale jinak je to na její dobré vůli se rozdělit nebo ne.@matkabagristy proč by dědila jeho dcera z 1 manželství? Ta snad ne, ne?

No, jsme manželé, členy družstva jsme proto s manželem oba společně. Napsala jsem to blbě. Kdyby to seklo s manželem, dědí jeho dcera

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22609
8.7.15 14:12

@matkabagristy aha, tak to už chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu