Ježdění otce za synem

65
5.7.15 10:07

Jezdeni otce za synem

Ahoj potrebuju poradit. S ex mame dobre vztahy, problem jsou jen jeho navstevy neseho 7 -leteho syna. Mel by si ho brat syna kazdych 14 dnu na vikend, ale protoze jezdi s kamionem a ma pritelkyni asi 300 km daleko, dohodli jsme se, ze bude za synem jezdyt jednou mesicne. Ze zacatku to dodrzoval, ale ted uz nekolik mesicu za nim jezdi jednou za dva mesice. Neprijel za nim ani na vanoce, ted neprijede na jeho narozeniny. Pokud dorazi, je to v sobotu dopoledne a v nedeli po obede uz mi ho vraci zpatky, to znamena, ze s nim stravi priblizne jeden den. Chtel by si ho vzit na dovolenou na tyden, proto jsem ho prosila, aby aspon pred tim navstevy dodrzoval, jak ma. Synovi se k nemu moc mechce a ja ho pred tim, nez ma prijet, cely tyden pripravuju na to, ze prijede tata, aby se na nej tesil. Pak stejne syn u nej nechce spat, vecer chce domu. Nakonec u nej zustane, ale jen proto, ze nova pritelkyne ma take syna a s tim si rozumi. problem je ten ze syn je na me strasne vazany, ma ADHD a i jine problemy a ja mam strach, jak ten tyden zvladne. Nejdriv jsme se s ex dohodli, ze pojedou nekde ne dalejo, aby kdyz nastane problem a syn by chtel domu, nebyl problem, aby ho privezl domu nebo jsem pro nej zajela. Ted se to zmenilo a ex chce, abych malemu udelala pas, kdyby jeli do ciziny. Nevim, co s tim, nechci mu branit, ale na druhou stranu, vim jake ma syn problemy, i psychicke a mam z toho strach. To, ze se vidi prakticky 6 x do roka na tak kratkou dobu, se mi zda malo. Chapu jeho praci, ale vim, ze v novem domove je doma s vyjimkami prakticky kazdy vikend. Mam strach, ze se se synem uplne odcizi, prosila jsem ho, aby mu treba obcas aspon zavolal, ale nedela ani to, i kdyz rikal, ze by mohl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13920
5.7.15 10:20

D+ěti povětšinou zvloádají tyhle všechny situace dalko líp, než si my ymatky dovedeme představit a připouštíme. kdyby byly joo problémy, i z ciziny jsou už v dnešní době za chvilku zpátky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1780
5.7.15 10:43

Do ciziny bych jet syna s otcem určitě nechala, syn se otrká a věřím, že se bude spokojený.

Ohledně toho, jak píšeš, že jsi prosila ex, aby synovi občas zavolal…Četnost kontaktu se synem bych nechala čistě na ex…
O nic bych se neprosila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16009
5.7.15 10:44

Predpokladam, ze pojede i kluk pritelkyne a nelamala bych pres kolena, dle mne se syn vrati nadseny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
5.7.15 10:57

Dekuju za reakce, jet syna necham. Jen bych rada, aby dal treba ex vedet, jak se ma a tal. To je problem ale pro jeho pritelkyni, chce, aby si vypnul telefon a nedala mi vedet ani to. Jinak me mrzi cela ta situace, ex vzdycky tvrdil, ze deti pro nej budou na prvnim miste, at se stane cokoli. Ted neprijede ani na maleho narozeniny, protoze jede nekam na festival. Byl tu naposled v pulce cervna a dorazi az v pulce srona s tim, ze si ho odveze. Mrzi to i maleho, pta se, proc tata neprijel na vanoce a ted to bude to same, proc neprijel na moje narozeniny… mozna si to moc beru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
5.7.15 11:02

Omlouvam se za preklepy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1780
5.7.15 11:06
@jandule píše:
Dekuju za reakce, jet syna necham. Jen bych rada, aby dal treba ex vedet, jak se ma a tal. To je problem ale pro jeho pritelkyni, chce, aby si vypnul telefon a nedala mi vedet ani to. Jinak me mrzi cela ta situace, ex vzdycky tvrdil, ze deti pro nej budou na prvnim miste, at se stane cokoli. Ted neprijede ani na maleho narozeniny, protoze jede nekam na festival. Byl tu naposled v pulce cervna a dorazi az v pulce srona s tim, ze si ho odveze. Mrzi to i maleho, pta se, proc tata neprijel na vanoce a ted to bude to same, proc neprijel na moje narozeniny… mozna si to moc beru.

Partnerka ex chce, aby si vypnul telefon? Pustila bych syna jet s ex, ale pod podmínkou, že bude pro všechny případy ex na telefonu. A chtěla bych, aby mi napsali aspoň zprávu po příjezdu do zahraničí.
Když je dcera u svého tatínka, tak mám taky celou dobu zapnutý telefon. Nevolám jim, nepíšu, nic, ale prostě jsem dostupná, kdyby se něco dělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
5.7.15 11:10

@jandule taky si myslím že požadavek na obačsný telefon nebo sms se zrpávou, že je vše ok není nijak přehnaný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
698
5.7.15 11:11

@jandule Řeším něco podobného. Ex bydlí hned vedle ve vchodě. V únoru si nechal upravit styk s dětmi. Dožadoval se pravidelnosti. Má je mít každých 14 dní od pátku do neděle, o prázdninách 2× po 10 dnech. Kluci u něj odmítají spávat. Na noc chodí domů. Pátky ex už vypustil úplně. Má je tedy jen v sobotu a v neděli. Teď si je vzal na těch prvních 10 dní o prázdninách. Odjel s nimi někde na chatu nebo pod stan. Ani se neobtěžoval mi říct, kam s nimi jede… Kluci z tama denně volají a to i několikrát. Už druhý den je prý otec začal přesvědčovat, že příští víkend už můžou jet k babičce na chalupu. Tudíž mi je s největší pravděpodobností vrátí o 3 dny dříve. Když si vzpomenu, jak se o ně rval a tahal mě po soudech a teď se jich chce co nejdřív zbavit, tak akorát zuřím… :cert: Narozeniny s nimi dosud neoslavil, dárky jim nedal… A to mě tchánovci udali na sociálce, že jim prý bráním v oslavách narozenin kluků… :cert: A to měl ex kluky na víkend těsně před narozeninami…

Příspěvek upraven 05.07.15 v 12:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
5.7.15 11:46

Me prave stve ten nezajem. On teda tvrdi, ze zajem ma, ale nevim, videt dite v podstate 6 dnu v roce? To podle me zajem neni… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1780
5.7.15 11:53
@jandule píše:
Me prave stve ten nezajem. On teda tvrdi, ze zajem ma, ale nevim, videt dite v podstate 6 dnu v roce? To podle me zajem neni… :,( [/citace

Souhlasím, zájem to není, jenže co s tím naděláš?

Prostě to tak je.Je fajn, že ho chce vzít aspoň na dovolenou, někteří otcové dítě nevezmou opravdu nikam. Třeba můj ex byl na víkend na Šumavě s přítelkyní, a ani ho nenapadlo vzít s sebou malou, a to jí ještě nejsou 3, takže by to měla téměř zadarmo. Taky mě to trápilo, ale nic s tím neudělám a debatovat s ex o tom nemá cenu.

Jinak až se bude malý příště ptát, proč si ho tatínek nebere častěji a tak, tak bych mu odpověděla, že nevím, a ať se zeptá tatínka, až ho uvidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
698
5.7.15 11:55

@jandule Takový zájem měl ex přesně před tou úpravou styku. Teď se diví, že k němu kluci nechtějí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
5.7.15 12:09

@wewa1 tak to je adept na otce roku, fakt.. když ybdlí hned vedle, tak bych čekala, že se toho pro ty děti změní v podstatě co nejméně…můžete vyzvedávat nastřídačku ze školy, skolky, kroužku, trávit s dětma odpoledne jen tak venku, aníž by to jendoho stáílo dojíždění… ale tohle??? :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
698
5.7.15 12:20

@Krrysa To jo, taky jsem si to myslela. Ale nabrnkl si babu o dost starší a ta je teď na prvním místě. Hlavně mu určuje co má dělat a děcka do toho pak moc nezapadají… a zapadat ani nechtějí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
5.7.15 12:46

@wewa1 to je fakt idiot… no, rodina nade vše, že jo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama