Otec tají příjmy u soudu

30.6.15 08:29

otec tají příjmy u soudu

Ahoj holky, je tady toho o výživném hodně, ale nikde jsme nenašla konkrétně probíraný můj problém. Soudím se s otcem o zvýšení výživného a on vědomě zatajuje své příjmy. Okresní soud mu výživné zvýšil, ale otec se odvolal, že ho to zrujnuje. Přitom všichni víme, že lže a zatajzje víve než polovinu výdělku. Nenapadá tady někoho co s tím?? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69307
30.6.15 08:41

Jak zatajuje? Jako bere peníze na ruku a nepřiznává je? Nebo jak zatajuje? Pak mu vysvětlit, že pokud hodlá zatajovat, oznámíš situace s přesným postupem zatajování peněz finančnímu úřadu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.15 08:48

Doložil na potvrzení od zaměstnavatele kolem 10 ti tis.Ale bere mnohem více. Pracuje jako kuchař na pozici hlavního kuchaře více než 10 let u stejného zaměstnavatele. Restaurace hledá uklízečky s platem od 16 ti tisíc. Kolem 16ti tam brar ještě když jsme byli spolu. K soudu se dostavil jako chudák nemající na jídlo a nyní si vzal k odvolání advokáta a vymyýšlí si, že zvýšení výživného ho zrujnuje. Navíc ve stejné res. pracuje i jeho manželka a u té zatajil, že je na rodičovské a nepracuje. Přitom pracuje. Vůbec nevim co s tím. Mluvit se s ním nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.15 08:53

Napsala jsem do vyjáření k jeho odvolání, že nedokládá skutečné příjmy a doložila jsem jako důkaz z volně přístupného portáluna, že zamestnavatel hledá uklízečku od 16tis. Jenomže se obávat jak to celé dopadne. Soudkyni u prvního soudu také bylo jasné, že lže a dokonce přerušila jednání aby si šla ověřit kolik se dá v jeho bydlišti vydělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
30.6.15 08:58
@mimisek023 píše:
Ahoj holky, je tady toho o výživném hodně, ale nikde jsme nenašla konkrétně probíraný můj problém. Soudím se s otcem o zvýšení výživného a on vědomě zatajuje své příjmy. Okresní soud mu výživné zvýšil, ale otec se odvolal, že ho to zrujnuje. Přitom všichni víme, že lže a zatajzje víve než polovinu výdělku. Nenapadá tady někoho co s tím?? :roll:

pokud nemas dukaz, ze bere peníze bokem, tak nezmuzes nic protože to bude slovo proti slovu :roll: znama to mela podobne jako ty a taky nic nezmohla proste zamestnavatel potvrdil nejake prijmy který mu oficialne dava a tim to haslo pac od toho se soud odpíchnul ze jo no a to ze ma něco bokem, tak to nikdo nikomu nedokaze a vůbec nikdo neresil jake jsou v te restauraci platy to ani nejde pac zamestnavatel rekne, ze mu tam pracuje za tolik kc ;) takze se tam pak můžete odvolávat dokola ale nic to dle me nevyresi jen se to ještě vic potahne a v tomhle si mylsim, ze ma on navíc :roll:

• Citovat
  • Upravit
69307
30.6.15 09:00
@mimisek023 píše:
Napsala jsem do vyjáření k jeho odvolání, že nedokládá skutečné příjmy a doložila jsem jako důkaz z volně přístupného portáluna, že zamestnavatel hledá uklízečku od 16tis. Jenomže se obávat jak to celé dopadne. Soudkyni u prvního soudu také bylo jasné, že lže a dokonce přerušila jednání aby si šla ověřit kolik se dá v jeho bydlišti vydělat.

a ty na advokáta nemáš? Soudci tohle dělají, že když chlap úmyslně nepřiznává a tvrdí, že dělá za desítku jako šéfkkuchař, dají mu to tabulkově. Já jsem megerea, já bych se s tím moc nemazala. Víš, kde načerno pracuje manželka? Normálně bych mu narovinu řekla, že nenechám od něj okrádat vaše vlastní dítě a pokud hodlá dělat ze sebe chudáčka, který vydělá 10.000 měsíčně a lže, jak když tiskne, pošlu na něj a jeho zaměstnavatele inspektorát práce, kde uvedu výše zmíněné, že u soudu se prokazuje jako šéfkuchař 10.000 v práci, kde pracuje 10 let, že už za manželství s tebou tam bral 2× tolik, že i uklízečvě nabízejí 2× toli oficiáoně, ať to prověří. Zese… se z toho jak on tak zaměstnavatel. A také bych mu oznámila, že na ten samý inspektorát oznámíš načerno práci jeho manželky. Že buď bude fér k vašemu dítěti, pak ať si dělá co chce, nebo nehodlá být fér k dítěti, pak použiješ všechny prostředky k tomu, abys zákonný díl jeho skutečného výdělku zajistila pro vaše dítě. A taky bych to udělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
30.6.15 09:03
@JayLee píše:
pokud nemas dukaz, ze bere peníze bokem, tak nezmuzes nic protože to bude slovo proti slovu :roll: znama to mela podobne jako ty a taky nic nezmohla proste zamestnavatel potvrdil nejake prijmy který mu oficialne dava a tim to haslo pac od toho se soud odpíchnul ze jo no a to ze ma něco bokem, tak to nikdo nikomu nedokaze a vůbec nikdo neresil jake jsou v te restauraci platy to ani nejde pac zamestnavatel rekne, ze mu tam pracuje za tolik kc ;) takze se tam pak můžete odvolávat dokola ale nic to dle me nevyresi jen se to ještě vic potahne a v tomhle si mylsim, ze ma on navíc :roll:

náš inspektorát práce na poslední kontorole řešil výši platů, normálně to řešili, jestli je nebo není to adekvátní, nikoliv k profesi kuchaře, ale k platům jednotlivých zaměstnanců ve firmě. Takže pokud má uklízečka 16000 a šéfkuchař 10.000 jasně to smrdí okrádáním státu. Tohle velmi rychle řeší inspektorát práce, ze kterého si sedne na zadel zejména takový zaměstnavatel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
30.6.15 09:04

Pokud neco vis o jeho zivote, tak muzes pripadne vytahnout, ze utraci vic nez oficialne vydela (auto, dovolena, bydleni atd.). hodne asi zalezi na soudci, slysela jsem dost ruznorode zkusenosti, nekde posuzuje i takzvanou zivotni uroven, nekde to hodi tabulkove, nekde se proste drzi oficialniho dolozeneho prijmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.15 09:05

Důkaz o tom, že bere peníze bokem samozřejmě nemám, ale mám ten důkaz o platu pomocných pracovníků a z toho je logické, že kuchař na hlavní pozici s působností více než 10 let nemůže brát 10 tis. Navíc soudkyně zjistila z regionálního průzkumu, že platy v této pozici u dané pozice se pohybují nad 20 tis. A na tomto rozhodla, že je schopen si vydělat víc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
30.6.15 09:09
@mimisek023 píše:
Důkaz o tom, že bere peníze bokem samozřejmě nemám, ale mám ten důkaz o platu pomocných pracovníků a z toho je logické, že kuchař na hlavní pozici s působností více než 10 let nemůže brát 10 tis. Navíc soudkyně zjistila z regionálního průzkumu, že platy v této pozici u dané pozice se pohybují nad 20 tis. A na tomto rozhodla, že je schopen si vydělat víc

ano, to dělají soudci, když je evidentní, že dotyčný lže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
30.6.15 09:10
@terinka4444 píše:
náš inspektorát práce na poslední kontorole řešil výši platů, normálně to řešili, jestli je nebo není to adekvátní, nikoliv k profesi kuchaře, ale k platům jednotlivých zaměstnanců ve firmě. Takže pokud má uklízečka 16000 a šéfkuchař 10.000 jasně to smrdí okrádáním státu. Tohle velmi rychle řeší inspektorát práce, ze kterého si sedne na zadel zejména takový zaměstnavatel.

u nas to proslo v pohode hele 8) navíc je tezky to dokázat pokud kuchar rekne, ze za tenhle plat je ochotny pracovat a dostava jo pravidelne a je spokojeny tak není co resit ;) takze to bude proste asi individualni ;)

• Citovat
  • Upravit
JayLee
30.6.15 09:14
@terinka4444 píše:
ano, to dělají soudci, když je evidentní, že dotyčný lže.

z mého okoli kamaradek a známých co resi podobnou situaci, tak to neudelal zadnej soudce a bohužel mela mamina smulu :kytka: urcite at to zakladatelka zkusi touhle cestou za to nic neda otázka zda se dovola pravdy :nevim:

• Citovat
  • Upravit
7086
30.6.15 09:19

@mimisek023 Nepročítala jsem celou diskuzi, takže pokud ti už toto někdo poradil, tak se omlouvám.
Můj otec toto zkoušel u soudu taky. Moje matka tehdy udělala to, že soudu poskytla jména bank, ve kterých může mít otec uložené peníze (to tak nějak tušila) a požádala soud o prověření, jestli tam má založené účty a jaké jsou na nich stavy. Nevím, jestli je vyloženě povinnost soudu to prověřit, ale určitě je k tomu oprávněný a matce vyhověl, takže byly zjištěny další otcovy „ulité“ finance.
Ohledně toho, že partnerka tvého manžela je zaměstnána při RD, tak soudu opět tuto skutečnost oznam včetně jména zaměstnavatele a požádej o prověření, to by soud opět měl být schopný udělat. A pokud tušíš, nebo víš, že si manžel koupil třeba auto, byt, chatu atd. tak to taky soudu oznam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.15 09:26

Vim toho poměrně dost, v podstatě žije pořád stejně. Od dětí vim, že má doma drahý vybavení, značkové oblečení apod. Jenomže to mohu potvrdit jen a děti. Soudkyně rozhodovala dost na něj naštvaně, bylo jí jasné že lže a napálila mu i výživné zpětně za 3 roky což činí 40 tis, které má splácet. A proti tomu se odvolává, navíc navrhuje že po 10 letech stačí výživné zvednou o 1 tis pro obě děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.15 09:29

No on žije u rodičů, žije ta 10 let a nikdy neudělal nic aby to změnil, prostě mu to vyhovuje a navíc babička hlídá jejich prcka a oni oba pracují. Nyní se mu bydlení u maminky hodí a odvolává se na to, že je nucen žít v provozorních podmínkách. Auto koupil před cca 5 lety nové, ale to soud ví a přiklání se tak, že v té době pracovala i jeho manželka. Na dovolený nejezdí protože je to gaučák a závislám na PC kde gembleří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama