Svěření do péče matky

1188
3.7.15 12:27

Svěření do péče matky

Ahoj holky. Vím, že taková témata tu už jsou, ale všechny jsou už léta stará tak jsem tuto diskuzi založila znovu. chtěla bych se zeptat jak jste postupovali při rozchodu s přítelem a následného svěření do péče matce? Chci podat žádost na svěření do péče ale nevím si moc rady s tím co tam napsat. Nebyli jsme manželé. Nemáte prosím nějaké vzory co byste mi mohli poslat pro inspiraci? Mockrát děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4587
3.7.15 12:32

Nejjednodusi je zajit na OSPD a tam ti poradi, se mnou to pani i sepsala a dokonce byla tak hodna, ze mi to odvezla i k soudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1372
3.7.15 12:34

Ja zasla na socialku a pani to sepsala semnou, pise se tam od kdy spolu nezijete ve společné domácnosti, ze jste ukončili vztah, k jakému datu, zda navstevuje od vaseho odlouceni děti, zda ma zajem je navstevovat. Taky muzete rovnou napsat jak navrhujete navstevy otce s detmi, kolik navrhujete vyzivne na potreby dítěte. Jaky je vztah otce s dětmi.. ted me toho vic nenapada ale muzete se na soc poradit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1188
3.7.15 12:36

Paní na sociálce mi nic takového bohužel neumožnila. Řekla mi právě akorát at hotovou sepsanou žádost předám na soud na podatelnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4587
3.7.15 12:43

Tak to je sila, kdyz uz to s tebou nesepsala, tak ti mela dat alespon nejaky vzor. Ted jsem na mob.,kdyz bys chtela mohu.az budu na PC tak ppslat navrh co jem mela ja. Jo a take by ex. mel do dvou let prispibat i na tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1188
3.7.15 12:44

@Ráďa81 To by jsi byla strašně moc hodná! děkuji!! Měl by přispívat i na mě? a to i za cenu, že já jsem odešla od něj?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13941
3.7.15 12:54

@Andreofix je ejdno, kdo kam odešel, do dvou let věku dítěte má vyživovací povinnost i na tebe :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1188
3.7.15 13:08

Holky nějak se pokouším to sepsat, ale co byste napsali jako zdůvodnění proč právě mně má být syn svěřen do péče?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13941
3.7.15 13:09

@Andreofix tam žádnej důvod být nemusí, žádáš o svěření do péče matky. tečka. pokud něco, tak bych napsala vzhledem k věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1188
3.7.15 13:11

@Krrysa Ok dobře. Díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5393
3.7.15 14:59

Dobrý den,
chci se zeptat, mohu otci dítěti „zakázat“ návštěvu? Jde o to, že už je rok pryč, ale není schopen si vzít děti na víkend k sobě. Vždycky přijede v pátek k nám na hodinku-dvě a zase jede domu. Vyžaduje, aby se s ním jezdila na různé výlety a tak, ale já bych si raději odpočinula…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13941
3.7.15 15:20

@maminka189 a děti an něj reagují jak? vidí ho rády?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4508
4.7.15 08:52

@Andreofix

odůvodněno to samozřejmě musí být. Zákonné důvody jsou:

1. nezájem otce o péči
  2. ohrožení zdraví dítěte
  3. ohrožení vzdělání dítěte
  4. fyzické nebo psychické týrání dítěte
  5. neschopnost se o dítě postarat
  6. bránění dítěti ve styku s druhým rodičem a jeho rodinou
  7. jiný závažný důvod nebo právo dítěte, které je třeba svěřením do tvé péče chránit.

Pokud tam žádný takový důvod není, pak bys měla navrhnout svěření dítěte do péče obou rodičů a navrhnout, jak každý z vás bude nadále o dítě pečovat (nemusí to být ani stejně dlouho, jakkoliv. Třeba otec o víkendech, matka ve všední dny, nebo matka přes noc a dopoledne, otec odpoledne a večer, prostě tak, jak by to bylo pro dítě nejvhodnější a prakticky proveditelné).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4508
4.7.15 08:57

@maminka189
podej na soud návrh na úpravu styku (pokud máš dítě svěřené do péče) - to ale zajistí otci jen právo, nikoliv povinnost. Takže k vymahatelnosti je třeba podat návrh na svěření dítěte do péče obou rodičů, kdy ty budeš pečovat např. od neděle večer 12 dní, otec následující 2 dny do neděle večer. Taková úprava mu pak ukládá povinnost péče, tudíž při nevyzvedávání dítěte může být postižen pokutou až do 50 tis. Kč, případně se může dopustit trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a dalších.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4587
4.7.15 10:12

@canaglia zakladatelka má 7m dítě, myslíš, že střídavka je vhodná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama