družstevní byt x hypotéka?, půjčka?

Anonymni
18.10.07 11:25

družstevní byt x hypotéka?, půjčka?

ahoj holčiny,

jak je to s půjčkou, nebo hypotékou pokud se jedná o družstevní byt? Půjčí mi na takový byt nějaká banka? Pokud máte někdo informace nebo přímo zkušenost, budu ráda.

díky moc
Nenicka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
18.10.07 12:02

Ahoj,
uz pujcuji i na druzstevni byt, ale myslim, ze musis mit nejakeho rucitele nebo zastavu.

• Nahlásit
  • Citovat
618
18.10.07 13:50

Ahoj, dnes už pujčují i na družstevní, ale ne každá banka . Zkus se nejdřív informovat v bance, kam chcete jít, jaké mají na toto podmínky - zřejmě budou chtít ručit nějakou nemovitostí v OV(např. dum rodiču atd.)Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
18.10.07 14:04

Taky si myslím, že je potřeba ručit nějakou nemovitostí. My jsme družstevní byt kupovali před třema rokama a použili jsem na to úvěry ze tří stavebních spoření a ještě půjčku od státu na rekonstrukci bytu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.10.07 15:12

Ahoj, tam mi jsme kupovali DB letos. Museli jsme mít od družstva písemně potvrzené, že nám byt převedou do roka do osobního vlastnictví. Na ten rok máme normálně směnku a po převodu do OS se zřizuje zástavní právo již na ten váš byt. Brali jsme hypotéku u České spořitelny. Snad jsem pomohla! :D

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
18.10.07 16:00

Ahoj, buď musíš ručit nemovitostí nebo si vzít tzv. předhypoteční úvěr, ale je tam podmínka převést byt do 1 roku do os. vl. Takže si zjisti, jestli ten dr. byt vůbec převést jde. U nás ve městě už totiž většina družstev převody pozastavila a málokdo o tom ví (lidi informovali tak, že vylepili pidi letáček na nástěnku u schránek, kterou nikdo nečte). Domy se totiž zateplují a rekonstruují, tak nemají zájem, aby byly v os.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama