Stavíme RD,rady,zkušenosti atd....

475
15.9.07 14:01

Stavíme RD,rady,zkušenosti atd....

Ahoj holky nevím jestli tu nějaká taková diskuze je,ale ráda bych ji založila.Stavíme rodinný donek a byla bych ráda za zkušenosti a různé rady.Např. jaké máte okna(plast nebo euro),spokojenost, druh vytápění(plyn elektrika,krb), výběr střešní krytiny, Jak to vycházelo z cenama a tak.Určitě bych ještě nějaké otázky našla. Díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

261
15.9.07 14:50

Ahoj,
tak my nestavíme nový domek, ale předěláváme půdu na ložnici a pokojík.
Teda to sežere peněz,to je strašný!
A nevím jak u vás, ale u nás se nedá spolehnout na řemeslníky. Nikdy nedodrží přesný čas, a pořád jsou s něčím problémy!
Například ve čtvrtek nám už KONEČNĚ přišli zadělávat okna, samozřejmě do jednoho arkýře to špatně změřili, okýnka to byla jak do komory. No hrůza.Naštěstí uznali,že je to jejich vina. Prý to do týdne vymění-to jsem zvědavá,když jsme na tohle čekali čtyři týdny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
475
15.9.07 14:58

My to stavíme svépomocí takže co nejvíc věcí musíme zvládnout sami,aby jsme něco ušetřili.Ale peníze se kutálejí a nevíme ani kam. :? A jaké okna jste zvolili? Sice ještě nemáme hruboustavbu,ale musíme přemýšlet dopředu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
15.9.07 20:50

Ahoj,
taky renovujeme, nestavíme. Peníze, to je kapitola sama pro sebe. Máme patrový domek, patro už máme 5 let hotové. Teď děláme (už čtyři roky :twisted: ) spodek. Byla bych ráda, kdybychom letos dostavili bez fasády (a bez nábytku, aby to prostě bylo čistý k nastěhování). Zbývá nám položit všude podlahové topení (wc, koupelna, kuchyň, jídelna, chodba, předsíň a obývák), betonové podlahy, v:,–(it nové dveře (2×, vchodové a na budoucí terasu z jídelny), doštukovat kolem dveří, dodělat sádrokartonové stropy v jídelně a předsíni (ty jediné zbývají), v:,–(it wc, sprcháč, vanu, podlahy, obklady, dlažby a obložit schodiště.
No, je toho ještě dost, stavíme svépomocí, teda spíš manžel (občas mu pomůže brácha nebo táta), já prý překážím :D
Co ti mám poradit? To spíš manžel, je kutil. Ale měli by jste postavit základy a nechat je vymrznout (ideální je pak mít komlpet hrubou stavbu a nahození maltou a pak vymrznot). Malta obsahuje hodně vody a stavbu zatíží…
Okna máme euro dřevěná, dveře budou taky. Střechu máme novou (tašky myslím Bramac), i všechnu vazbu. Vytápíme automatickým kotlem, je to super, nemusím jít třeba dva dny ke kotli. Krb budeme mít taky, ale ne na vytápění všech místností, jen obýváku
Kdyžtak se ptej… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8671
15.9.07 21:05

Ahoj,
my jsme renovovali starý a přistavovali patro.S řemeslníky to byla kapitola sama pro sebe. :roll: Máme podlahové topení v přízemí a v patře radiátory všechno máme na elktřinu.Krbová kamna jsou v plánu na zimu,ale budou vytápět jen kuchyňo-obývák.Máme dvě koupelny a v nich podlahové topení,dole malou, s vanou,záchodem a umyvadlem,nahoře je ještě sprchový kout.Střechu máme novou s taškama KM-Beta-elegant.Okna máme plastová šesti komorová a i venkovní dveře plast.Vevnitř dveře dřevěné smrkové,schody celodřevěné dubové.
Nevim,co bych ti měla poradit,snad jen popřeju štěstí na slušné řemeslníky,pokuď si nebudete dělat sami,a strašně moc pevných nervů!Je to nápor,nejvíce hádek u nás proběhlo kvůli stavbě,když jsem se nerozvedli s manželem tehdy,tak to snad už spolu doklepeme! :lol: :lol:
Kdyby tě něco napadlo,tak napiš,jsme nastěhovaný dva měsíce,chybí nám konečná fasáda,zatepleno už máme,takže mám všechno v živé paměti. :wink: :lol: :lol:

Stáňa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1443
15.9.07 21:38

my taky děláme rekonstrukci stařšího rod. domku. Bude nás to stát něco přes milion a to jsme si naivně mysleli, že si půjčíme Kč 800 000,– a zbyde nám i na garáž. Stálo by nás to ještě více, ale manžel si toho dost udělá sám. O řemeslnících mi ani nemluvte. 12 června nám začali dělat novou střechu a ještě dnes ji nemají hotovou, takže kvůli nim, se muselo neustále všechno přesouvat. Okna máme plastová, zvenku hnědé s hnědou mřížkou a jsme s nimi moc spokojení. Nechali jsme si taky udělat asi od 15 firem cenovou nabídku a byl mezi nimi rozdíl cca 50 000,–. Holky, chtěla jsem se Vás zeptat, zda vyvařujete řemeslníkům, nebo jim uděláte tak kafíčko a ať se chodí stravovat do hospody?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8671
15.9.07 21:46

Karinko-řemeslníkům jsem zá:,–(ně nevařila a neděla bych to, ani kdybych měla na čem,neplatili jsme jim málo a jejich výsledky nebyly vždycky suprový.A s oknama jako skoro se vším,jsme to dělali jako vy,nechali jsem si poslat nabídky a potom vybírali,kvalitu a finance.A je pravda,že rozdíly byly nemalé. :roll: A z toho,že nedodržují termíny s nic nedělej,to je snad jejich krédo,taky jsme se měli původně stěhovat na Vánoce!A peníze???Taky jsem žili v domnění,že to zvládneme o polovinu levněji! :roll:
Pevné nervy!
Stáňa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
15.9.07 22:00

Tak mi naštěstí dělníky nepotřebujeme. Znám ale firmu, která dělala kamarádce a jejímu manželovi taky rekonstrukci domku, a dopadlo to děsně. Např. výsuvné schody na půdu se vysouvají do vany!!!, sřechou zatíká!!!, křivé zdi!!!. No, fakt síla a pan majitel řekl, že s tím jako nic nehodlá dělat. Teď nevím, dlouho jsem ji neviděla, ale dala bych je k soudu.
Jinak mi máme schodiště zděné, ale dřevem ho obložíme. Stanuška, teď jsi mě dostala s tou KM Betou, už si nejsem Bramacem tak jistá, tak se pak můžu zeptat manžela co tam máme :wink:
Jo a SOUHLASÍM, že nejvíc hádek je u nás taky kolem stavění a bydlení :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
15.9.07 22:03

Ahoj tak my uz domek mame postaveny - kolaudovali jsem v roce 2006.Tak okna mame plast - jednak je to levnejsi a hlavne nemusis to pravidelne natirat - kdezto Eura jo :-) No a pokud chces tak dneska neni problem mit plastova okna i v jine barve - drive to prochu problem byl, nebot bud se to probarvovalo a to bylo fakt dost drahe nebo se to foliovalo, ale to moc nevydrzelo. Ted pry to foliovani je lepsi.
Topime na plyn a nemenila bych - elektrina je moc draha a kotel na pevna paliva uz nechci ani videt - ta hormada prace - hruza. Jinak mame jeste krb -takze na jare a na podzim pritapime v krbu a bohate to staci. Vytopime tim jak cely obyvak a kuchyn, ale mame udelane i rozvody do loznic talze super. (Dokonce se to da napojit i na ustredni topeni, ale to je dost drahe) Jinak v koupelnach mame v podlaze elektricke rozohze na vytapeni - fakt usper vec - kdyz lezes z vany :-) Ted co mame mimi docela lituji, ze jsem to nenechala udelat i v kuchyni, kde mame dlazbu. A take ty „zebriky“ v koupalnach mame kombinovane - jak na plyn tak na elektrinu - pokud by se netopilo v celem byte je mozne si pritopit na koupani nebo treba na suseni pradla. Jinak topeni mame klasicke - vzhledem k tomu, ze mame v obyvaku parkety, tak nam to projektatn ani nedoporucil a navic to pry docela vyri prach…
Stresni krytinu mame betoveno tasky Bramac - vyjsou levneji, ale zase musis mit pevnejsi krov (jsou totiz tezsi) takze je to tak asi na stejno s palenyma taskama. Bramac jsme vybrali, nebot pry KM beta casto po case dela fleky.
Pokud byste delali rovnou strechu tak pozor na izolace dost casto se stane, ze tam pak zateka a to je docela neresitelny problme, nebot se tezko hleda, kde.
Pokud by Te jeste neco zajimalo, tak se klidne ptej :-)
Ne ze bych byla vsevedouci, ale manzel je stavar :-)
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8671
15.9.07 22:59

Musim se zastat KM bety,možná ty bez povrchové úpravy fleky dělají,my máme s povrchovou úpravou.Koneckonců je na ní 25 let záruky.Topení máme elktrické a zase bych si dovolila i polemizovat,jestli je plyn levnější,bydleli jsem v bytě s topením plynovým a rozhodně to levné nebylo.Řešili jsem to dlouze a po všech informacích jsem se elektřiny bát přestali.Je pravda,že podlahový topení se naakumuluje a potom vydrží dlouho teplé a jedeme samozřejmě na noční proud.Navíc nám plyn v bytě dělal žluté stropy,ač jsem si je nepřály :lol: ,všechno má své pro a proti,je dobré si nechat všechno dopředu vypočítat. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
16.9.07 11:00

A já zase oponuji tomu, že s kotlem na uhlí je práce. Ani náhodou. Uhlí si objednáš (na dřevo to není), zaplatíš, necháš složit posuvným pásem na místo kde má být a ty jen zatopíš v kotli. Jak jsem psala, máme automatický kotel, tzn. že stačí jeden podpal a pak jednou za dva dny dojít nasypat do násypky a kotel si bere uhlí sám. Když jsou tuhý mrazy, tak jít dosypat jednou denně. jo a popel stačí vynést tak jednou za 14 dní. To není jako obyč. kotel, ke kterýmu lítáš 10× denně a ráno máš skoro vyhasnuto a stopíš ůru uhlí a dřeva. Podlahový topení máme (zatím v tom patře jak bydlíme) v koupelně, wc, kuchyni a chodbě. Dole bude i v obýváku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
475
16.9.07 11:35

Zdravím holky,to jsem ráda že se diskuze chytla,malej usnul tak můžu chvíli psát,jinak mě nenechá.Takže my stavíme z Itongu,mužskej s tím měl zkušenost ak se mu to líbilo.Už máme stropy a jedem podkrovní patro.Máme to velké 8m na 15m obdelník a z toho 5m je garáž.Přání chlapa,takže baráček akorát 8m na 10.Krovy na střechu nám spočítali asi na 200tis a to ještě kritinu,máme v plánu Lindab nebo něco takového,lehkou plech. Okna jsme chtěli Euro,ale právě kvůli té údržbě a financím uvažujem o plastových.Tak to mě zajímají zkušenosti.
Verveve- máme představu zhruba jako vy,vytápět krbem s rozvody a elektrokotel jako druhý.Plyn u nás není. Kolik to přijde ten krb s rozvody? A jak je to stím napojením na topení?Podlahové mít nebudem,jenom jsem právě přemýšlela nad tou rohoží do koupelny,jako vy.Pak my tatka říkal,že to stejně nebudu zapínat a než se to rozehřeje.Jak to je?
Ještě mě zajímá co je to ten automatický kotel.Ono se těch otázek najde ještě hodně.Teď nás právě čeká dát to pod střechu a aspoň ještě ty okna,at můžou dělat přes zimu vevnitř. Jsme okolí Jablonce nad N. tak klidně uvítám i kontakty na firmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
16.9.07 11:46

Mrkej, takhle vypadá, vpravo je ta násypka, jinak jsem ti to popsala předtím
http://www.ekoinstop.cz/…_25_vel..jpg /> http://www.ekoinstop.cz/…asypka-160-l

Jo a střechu máme KM Beta :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
16.9.07 12:00

Ještě jsem zapoměla, na zdi v obýváku máme termostat s čidlem a na něm si mačkám, kolik doma chci teplo. Např. doma je 20°C a já chci 21,5 °C. Nastavím teplotu na terostatu, ten pak sepne kotel a ten se roztopí.

No termostat máme tenhle:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
16.9.07 12:07

Janinkaz: prosimtě kolik ten kotel stojí, a vůbec na kolik Vás vyšlo komplet celý vytápění (zavedení do podlahy, kotel…) :?: My máme zatim klasik kotel a radiátory, do budnoucna budem měnit sice jen asi za lepší kotel na uhlí a možná právě taky podlahový ale ta krabička na zdi jak máš ty by se mi taky velmi líbila :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama