Dvě děti - ano, či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.16 20:19
Dve deti,ano ci ne?

Prosim anonymne, jde o finan e i o rodinu..

Jak to mate vy, co jste 4 clenne rodinka?
Planovali jsme miminko, ale pritel najednou otocil, ze se boji, ze to nezvladneme?
Jk to zvladate vy/financne a psychicky? Chteli bychom k prckovi partaka, ale nechceme, aby stradali. Ted, kdyz jsem na rd nam navic zbyva 5tisic, pozaplaceni vsechn dulezityh bydaju.
A prostory k bydleni? Bydlime v 3+kk, takze prostor na vic nez dve deti stejne neni..
Akolik davate za jidlo, hracky, krouzky atd. Da se vyzit ze 30-35isic pro 4lidi?
Dekuji. V.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Veronika146
Kecalka 124 příspěvků 10.10.16 20:27

My mame sice zatim jedno dite, ale urcite chceme jeste jedno. My mame dohromady 32 tis a myslim, ze to financne urcite pujde. Nasi meli 3 deti a ani jeden jsme nestradali. :-) Pocitame i s verzi, ze by ti byli dvojcata a i tak se nenechame odradit :-) Psychicky to bude slozitejsi. Kdyz si vezmu priklad z moji babicky, ktera mela meho tatu a za 11 mesicu se narodila teta a potom za 14 mesicu od tety strejda a nezblaznila se :-)tak si rikam, ze to urcite dame :-)

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28836 příspěvků 10.10.16 20:28
@Anonymní píše:
Prosim anonymne, jde o finan e i o rodinu..Jak to mate vy, co jste 4 clenne rodinka?
Planovali jsme miminko, ale pritel najednou otocil, ze se boji, ze to nezvladneme?
Jk to zvladate vy/financne a psychicky? Chteli bychom k prckovi partaka, ale nechceme, aby stradali. Ted, kdyz jsem na rd nam navic zbyva 5tisic, pozaplaceni vsechn dulezityh bydaju.
A prostory k bydleni? Bydlime v 3+kk, takze prostor na vic nez dve deti stejne neni..
Akolik davate za jidlo, hracky, krouzky atd. Da se vyzit ze 30-35isic pro 4lidi?
Dekuji. V.

těch pět tisíc vám zbývá na co? Na jídlo, oblečení a podobně, nebo prostě jen tak na koníčky, záliby a jako kapesné?

Veronika146
Kecalka 124 příspěvků 10.10.16 20:29

Chci jeste dodat, ze jsem na rodicaku a az nastoupim do prace tak rodiny rozpocet vzroste o cca 10 tis. :)

Anturie
Závislačka 4976 příspěvků 10.10.16 20:37

@Veronika146 = anonym?

Catmum
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 10.10.16 20:38
@Anonymní píše:
Prosim anonymne, jde o finan e i o rodinu..Jak to mate vy, co jste 4 clenne rodinka?
Dekuji. V.

Naprostá pohoda, finančně jste na tom super na 2 děti. A taky nebudeš na MD na furt. A po psychické stránce za mě lip než s jedním;)

terinka4444
Hvězda diskuse 69322 příspěvků 10.10.16 20:39

No ano, neptej se mě, kolik teď stojí děti, nesnáším září :cert: nicméně, jako malé děťátko po dobu na rodičáku mě osobně druhorozeně extra nic nestálo. A ano, dvě děti jsou super, ale u dvou my skončili, to je akorát, co můžeme zvládnout

Nimie
Nadpozemská drbna 28111 příspěvků 10.10.16 20:40
@Anonymní píše:
Dekuji. V.

Bydlení je vaše?

smudlinky
Závislačka 2722 příspěvků 274 inzerátů 10.10.16 20:40

Máme děti dvě, dcera sama chtěla sourozence (mají rozestup 5 let. jedno dítě je fajn, dvě jsou větší zápřah a le zase dvojnásobná radost!-) finančně si to musíte zvážit sami, jetsli to utáhnete. K velikosti bytu bych řekla, že znám rodiny co bydlí ve2 pokojovém bytě se 3 dětmi, takže je to o každém co považuje za standard.

Nimie
Nadpozemská drbna 28111 příspěvků 10.10.16 20:40
@terinka4444 píše:
No ano, neptej se mě, kolik teď stojí děti, nesnáším září: nicméně, jako malé děťátko po dobu na rodičáku mě osobně druhorozeně extra nic nestálo. A ano, dvě děti jsou super, ale u dvou my skončili, to je akorát, co můžeme zvládnout
:lol:
Luca911
Stálice 77 příspěvků 10.10.16 20:42

To ke strašně infividuální :), někdo vyžije s 30000,– pro 4člennou rodinu a ještě si píská. U nás se z cca dvojnásobku táhne hypotéka, leasing, samozřejmě jídlo, potřeby pro 2 děti a další výdaje. Nepřijde mi, že bychom si nějak vyskakovali a stejně nám to vychází tak, že dokud nebudu zase pracovat, tak na spoření nejde nic. Co se týče bytu, máme taky 3+kk, sice hodně veliký, ale děti se o pokoj budou dělit, děsím se toho, že to bude v dospívání problém…

Luca911
Stálice 77 příspěvků 10.10.16 20:43

Jinak rozestup budeme mít 15 měsíců :), jak to dám psychicky fakt nevím :D.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28836 příspěvků 10.10.16 20:44
@terinka4444 píše:
No ano, neptej se mě, kolik teď stojí děti, nesnáším září: nicméně, jako malé děťátko po dobu na rodičáku mě osobně druhorozeně extra nic nestálo. A ano, dvě děti jsou super, ale u dvou my skončili, to je akorát, co můžeme zvládnout

jo, sečetla jsem si, kolik jsem zaplatila za kroužky… plus oblečení, protože se prťata zase nějak vytáhla do výšky… fuj… minule na tréninku ze mě paní trenérka za ploutve a šnorchl vytáhla dvanáct stovek, dnes jen 550 za klubové triko a trenky… :mrgreen: ;) Na závody musí mít dvoje plavky, takže hurá dokoupit druhé, protože celkové má jen jedny…

Endyyy
Ukecaná baba ;) 1623 příspěvků 10.10.16 20:47

Co se týče financí te můžu ze své zkušenosti uklidnit. Mame zatím jen jedno dítko ale musíme vyzit s pouhými 20 tis. Když nejsi náročná a umis šetřit (oblečení po 1 pouzijes i na druhé ditko, nekupujes zbytečně drahé věci a jidlo, atd.) určitě to jde utáhnout. My máme za malo peněz hodně muziky. Prostě setrime a občas se vyradime a to musim dodat ze nemame ani jedinou pujcku. Zkratka po finanční stránce to jde. Po te psychické záleží jak staré mas dítě, zda je hodné a samostatné. Náš je teda hrozný certik v krabičce ale i tak druhy chceme. Chce to jen chtít a věřit si ze to zvladnete protože upřímně na to druhé nebudeš psychicky připravena nikdy. Každé dítě je jiné a navíc už mas zkušenosti s prvním, takže si u druhého nějaké ty chybicky už ohlidas aby se to neopakovalo. :palec: Takže za me..proč ne? :think:

Suzuveverka
Kelišová 5020 příspěvků 10.10.16 20:49

Materiálně jsem díky manželovi docela za vodou, ale psychicky ty dvě děti dávám trochu hůř :mrgreen: Kolik je prvnímu? Mám děti po dvou letech, manžel nás sice živí slušně, ale jinak se dětem nevěnuje, děti i organizace domácnosti jsou na mě. Ale jedináčka jsem nechtěla a jsem ráda, že je mám.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama