Dvě večeře pro syna rok a půl

2.2.20 17:58

Dvě večeře

Ahoj maminky,
Můj syn ráno vstává v sedm ráno, dostane snídani a okolo jedenácté dostává oběd, jelikož o půl dvanácté chodí spinkat, spinká okolo dvou hodin, pak dostane nějakou svačinu většinou kolem druhé. A teď mi jde o večeři, dávám kolem 17 hodiny klasickou večeři, ale kolem sedmé mu dávám ještě něco menšího. Chodí spinkat kolem 20 hodiny, občas později. Dřív mi neusne.
Co byste dávali k těm večeřím, ať už tu první či druhou?
Syn má rok a půl a mléko přes den ani v noci nechce. Sladké také ne, jako jsou kaše, jogurty a tak.
Děkuji všem za nápady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19526
2.2.20 18:08

@Lucinka.Lucie Polívka, zbytky od oběda, pečivo s něčím.
Domácí kaši říznutou přesnídávkou nebo s ovocem, málo slazený puding. V tomhle věku děti snědly i zeleninový salát (nakrájená okurka, paprika, rajče, omatlané zakysankou nebo cottage sýrem).
Bílý jogurt ti nejí (případně bílí s trochou marmelády nebo třeba rozpatlaným banánem)?

Co jíte vy s manželem? Dětem jsem v tomhle věku už nic extra nevyvářela, jedli to co my (ale doma takřka nesolíme a nekořeníme, respektive nic pálivého). Takže občas byly palačinky, tousty, míchané vajíčko, jáhlová kaše na slano (dítě teda do ní dostalo místo slaniny trochu šunky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3042
2.2.20 18:10

Polevky, maso s prilohou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
2.2.20 18:11

Večeři jakou máte vy, třeba omáčku s těstovinami ale ne tak kořeněné a solené, polévku. Namazaný chlebík nakrájený na malé kousky, nějaké ovoce, zeleninu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2004
2.2.20 18:17

Banan, kaši, chleba se sunkou, pomazankou, syrem, presnidavku, palacinku na slano, nebo nejakou zeleninovou placku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3377
2.2.20 18:19

Já davala na první večeři hustou polevku zeleninovou. Na druhou mléko. Tak můžeš dát pečivo s něčím. Nebo na tu první jen třeba kukuřičné křupky, zeleninu do ruky, ovoce. a tu polévku jako hlavní večeři, když mléko nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1426
2.2.20 18:20

Tak pokud už není kojený, přijde mi, že má málo mléčných výrobků. Jako, že žádné jogurty, kaše, mléko, nic? jsou i neslazené kaše, zkusila bych jiné mléko, dcera v tomhle věku pila mléko ráno i večer a ještě měla jogurt nebo pribinák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 18:36

Mléko bohužel vůbec nechce, dostanu do něj sýry. Ale jogurt jen vidí a už pusu neotevre a to ať slazeny, bílý nebo jakýkoli. A to jsem zkoušela i klasické kravské mléko, různé značky umělých mlek, ale bohužel nemám šanci. Tu první večeři dostává to co měl k obědu, nebo polévku, občas toust, pečivo, ale v noci se mi stále budí, mléko v noci si nahrazuje čajem. Mám pocit, že k ránu už má hlad, víc pije, kručí mu v břiše a tak. Tak jsem chtěla rady jak víc zasytít aby neměl hlad. O vstávání k němu mi nejde za ten rok a půl už jsem si celkem zvykla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19526
2.2.20 18:39

@Lucinka.Lucie To budes muset hlavne pockat, az mu dojde, ze se musi vecer najist, aby nemel hlad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2772
2.2.20 18:59
@Lucinka.Lucie píše:
Mléko bohužel vůbec nechce, dostanu do něj sýry. Ale jogurt jen vidí a už pusu neotevre a to ať slazeny, bílý nebo jakýkoli. A to jsem zkoušela i klasické kravské mléko, různé značky umělých mlek, ale bohužel nemám šanci. Tu první večeři dostává to co měl k obědu, nebo polévku, občas toust, pečivo, ale v noci se mi stále budí, mléko v noci si nahrazuje čajem. Mám pocit, že k ránu už má hlad, víc pije, kručí mu v břiše a tak. Tak jsem chtěla rady jak víc zasytít aby neměl hlad. O vstávání k němu mi nejde za ten rok a půl už jsem si celkem zvykla.

A co mu dát k první večeři třeba polévku nebo něco lehčího a jako druhou večeři masozeleninové jídlo? A v tvém případě bych se asi domluvila s doktorem, jestli má dost vápníku, nebo jestli bys ho měla nějak doplňovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12279
3.2.20 10:54

@Lucinka.Lucie tak v těch 5h bych davala spíš svacu a večeři až před spaním :nevim:
U nás bylo rozmezí:
Snídaně 7:30 - kaše s ovocem
Svačina 9:30 - velký jogurt nebo pribinak
Pak se šlo spát na hodku
Oběd 12h - masozelenina
Spaní na hoďku
Svačina 15h - ovocná presnidavka
Večeře 18h - husté zeleninové polevky
A v 19h už se šlo spát..
Mezitím kojení na požádání a třeba nějaké nakrájené ovoce nebo Krupka, kousek pečiva s necim, zelenina nakrajena.

Jinak mě se budí a budily holky několikrát za noc, ať byly na pane nebo ne :nevim: dcerka necelé 2,5r se budí klidně 2×, většinou chce mlíko, nebo banán a nebo jen abych si k ní lehla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama