Dvouletá a bolest břicha

982
13.6.15 21:08

Dvouletá a bolest břicha

Ahoj, jak moc mám brát vážně tvrzení dvouleté dcerky, že jí bolí bříško? Bez teplot, nechutenství (v rámci možností nejedlíka), nespavosti. Celý den lítá a má dobrou náladu. Trpí na zácpu, ale kaká jednou za dva dny bez větších potíží.
Ale…jakmile zasedneme k jídlu, dá si pár lžiček a už si hladí bříško a říká „břicho bolí“. Je to nejedlík, takže mám podezření, že se tím chce vyhnout jídlu..ale na druhou stranu si říkám jestli takhle málé dítě si dokáže vymýšlet. Máte zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6061
13.6.15 21:18

@veeeraf Mám dvouletého syna. Občas mi řekne, že ho bolí bříško, pofoukám a když vídím, že normálně funguje, tak to neřeším. Prostě ho třeba někde píchlo, nebo má zaražené větry. Pokud se za nějakou dobu vyprázdní tak je to ok. Pokud by dítě fakt bolelo bříško, tak by bylo celkově neklidné a poznala bys to. Myslím, že si nevymýšlí, prostě ji zabolelo bříško.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2173
13.6.15 21:44

Můj tříletý syn to taky docela často říká. Ale přesně jak popisuješ, jinak mu nic není. Ani netrpí na zácpu, je jedlík. Většinou to říkával třeba ráno, hned u ranního kakaa, už jsem si i říkala, jestli třeba němá nějakou alergii na mléko, ale chuť na něj mě vždy, tak asi ne. Teď se mi zdá, že to někdy říká, když se třeba zlobím, když něco provede…jako že se tak chudínkuje:-). Ovšem pravdou je, že i když nemá s vyprazdňováním potíže, tak před dvěma měsíci skončil v nemocnici s výhřezem konečníku, takže možná že to ho to může nějak pobolívat, ale nic mu nenašli. Ale spíše se přikláním k tomu, že to používá jako takovou „obranu“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22500
13.6.15 22:17

@veeeraf naše pediatrička říká, že děti si často něco promítají do bolesti bříška. bolest jinde, chtějí se něčemu vyhnout nebo naopak chtějí něco získat :nevim: Pokud je jinak normální, neřešila bych to. naše 4,5letá říká, že ji bolí bříško denně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4667
13.6.15 22:26

Náš tříleťák to říká taky, prakticky denně. Bolí ho bříško, já k němu přijdu a chci ukázat kde, on ukáže já ho tam „šťouchnu“ prstem a on z toho má strašnou srandu, takže si myslím, že spíš chce dělat lumpárny. A používá to pravidelně, když mu hubuju, nebo něco vyvede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama