Nechce se mu chodit

219
12.6.15 14:07

Nechce se mu chodit

Ahoj, jak prosím vysvětlujete dítěti, že ho nemůžete pořád nosit v rukách? Máme syna měl 18 měsíců, je hodně živí, ale jak má jít nějakým směrem kam potřebuji tak nechce. Což je v tomto věku normální, ale nevím co s ním když například z auta by měl ujít pár kroků do obchodu. Klekne si a nechce.. Snad to věkem přejde :) Jak to máte u dětí Vy? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1659
12.6.15 14:09

Já jsem to se synem také přibližně v tomto věku řešila. Chtěl se dost často nosit. jenže já jsem byla těhotná a nešlo to. Takže jsem si k němu vždycky klekla, řekla, že ho nemůžu nést, že mě bolí záda a objala jsem ho. Brzy to pochopil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3546
12.6.15 14:23

Syn taky nechtel chodit, chtel hlavne nosit takze jsem to resila kocarkem :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69004
12.6.15 14:24

@moby Řešila jsem to kočárkem… a to i výrazně později, ač mám rozdíl 2 roky, tak jsem víc jak rok jezdila s dvojákem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7065
12.6.15 14:25

@moby Mám stejně starého syna. Sice si nekleká a neválí se po zemi, ale taky se snaží si nošení vyvztekávat. Bohužel má smůlu, tahat se s ním nemůžu. Jsem v 7. měsíci, mám docela nízký tlak a v tomhle horkém počasí by se mi za chvíli začala motat hlava. takže mu prostě vždycky řeknu, že ho chápu, že se rád nosí, ale že teď to nejde, že ho nosit nemůžu, že má nožičky a jdeme, nedám mu na výběr. Sice je to často s řevem, ale už se to zlepšuje, vypadá to, že začíná chápat a „smiřovat se s osudem“. Nekřičím po něm, netrestám, snažím se vyjádřit pochopení, ale nenosím.
Edit: jo a hodně mi pomáhá „ukecávání“. Začnu mu povídat, kam jdeme a proč, že např. je třeba nakoupit a co budeme nakupovat, nebo že je třeba jít domů, uvařit večeři, najíst se, vykoupat atd. a v rámci možností malého zapojuju do „rozhovoru“. Např. „půjdeme domů, uvaříme večeři a budeme jíst. Co budeme dělat? (dítě doplní "ham ham“) A pak napustíme vanu a co budeme dělat? (dítě doplní „cák cák“) a pak si přečteme pohádku o pejskovi. Jak dělá pejsek? (dítě doplní „haf haf“. Atd. Hodně mi to pomáhá odvést pozornost, že pak jde a zapomene, že chtěl nosit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.15 15:32

Nas syn zacal v 16mesicich chodit a jeste snad rok na to se velmi rad nechaval nosit. Ma plochy nohy a taky byl linej. Tak jezdil v kocare.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
12.6.15 15:43

V 18m bych to nijak nehrotila. nechce chodit, tak at je v kocarku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
12.6.15 18:16

Můj prostřední byl to samý, on teda v 18m teprve začal chodit, ve 20m jsme byli na dovolený, a já řešila, jak na něj, aby si došel např z pokoje do jídelny, a nazpátek,..no stejně jsem moc úspěšná nebyla. venku hodně dlouho odmítal udělat krok. ve 23m jsme se rozhodla ho donutit chodit kratší vzdálenosti stůj co stůj(myslím tím 200m na poštu a 200m zpátky, apod.), první dny šel s velkým řevem, :) postupně si zvyknul

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
prdolkaprdolka
30.6.15 14:35

Dobrý den, Prosím o radu, názor. Začátkem července moje dcerka oslaví první narozeniny. Bohužel zatím se jen plazí :(. Po čtyřech neleze, nestoupá si. Je to normální? Nebo je nějaký " fígl " jak jí k tomu přesvědčit? Narodila se mě císařem pro konec pánevní v 38+3. Podle dotkorky je v tomto případě opožděná tj. postižená. Jsem z toho na nervy. Sháním pomoc kde se dá. Chodíme na rehabilitace, máme i kontroly pravidelné na neurologii, ale zatím se jen plazíme. Předem děkuji za jakoukoli radu. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
324
1.7.15 22:15

@prdolkaprdolka ahoj,
můj pohodový synek byl na tom taky tak před svými 1 narozeninami :-)
neseděl, nelezl, nestál, nechodil, pouze se plazil a to již 3 měsíce. Taky jsme byli a pořád jsme pod dohledem neuroložky a rehábky.
Najednou, bylo mu asi rok a 2 týdny se posadil, začal lézt a ve 13 měsících se postavil:-) Čekala jsem na to jako na smilování. Se vším si dává na čas do teď. Nyní mu je 19 měsíců, většinu času ještě leze, od 17 měsíce chodí za ručičku a posledních 14 dní se začal i pouštět a ujde kus sám. Je vidět, že je šťastný, ale taky má ještě zábrany. Jak už je starší, tak si uvědomuje, že mu může něco stát když to nezvládne ustát :-)
Je to těžký, chce to hodně trpělivosti a dítěti věřit. Zvládnete to, neboj. Hold, ty naše děti mají svoje tempo :-)
Hodně štěstí, ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.6.17 21:10

Synovi jsou skoro 3 roky a máme problém se samostatnou chůzí. Od září do dubna měl měl 6× atb a k tomu i další nemoci, takže jsme toho moc nenachodili a byli hodně doma. Když jsme šli ven, tak šel jen kus a brzy jsem ho dala do kočáru, aby nenastydl.
Od půlky dubna je více méně zdravý, tak jsme začali trénovat víc chůzi. Všude se dopravujeme pěšky, za den musí ujít 6-10 km - jen organizované přesuny do školky/ze školky se starším, na nákup, do města/z města, na hřiště… Když jsme doma, tak je většinu doby na zahradě, kde lítá a s tím nemá problémy, protože třídá činnosti.
Ale když má jít tam, kam jdu já, tak scény, chce nosit, válí se po zemi.
Odrážedlo nic neřeší, protože ho nezvládá, je na něm jak šnek a po 300 metrech ho odhazuje. Klasická motorka super, ale opět vydrží tak 300 metrů a přestává ho to bavit, takže za jednu ruku táhnu dítě a ve druhé motorku.
Na kole ho vozit nemůžu, protože bych neměla v práci kam dát kolo a u školky se taky parkovat nedají.
Nevím, jestli to může být tím, že má podezření na různé poruchy - vývojová dysfázie. Nebo je to jen rozmazlený lenoch. Ale potřebuju s tím něco dělat, protože od září jde do školky a já do práce.
Nemáte nějaký nápad, jak na něj? Nebo jak to jinak vyřešit?

• Nahlásit
  • Citovat
17206
11.6.17 21:14
@Anonymní píše:
Synovi jsou skoro 3 roky a máme problém se samostatnou chůzí. Od září do dubna měl měl 6× atb a k tomu i další nemoci, takže jsme toho moc nenachodili a byli hodně doma. Když jsme šli ven, tak šel jen kus a brzy jsem ho dala do kočáru, aby nenastydl.
Od půlky dubna je více méně zdravý, tak jsme začali trénovat víc chůzi. Všude se dopravujeme pěšky, za den musí ujít 6-10 km - jen organizované přesuny do školky/ze školky se starším, na nákup, do města/z města, na hřiště… Když jsme doma, tak je většinu doby na zahradě, kde lítá a s tím nemá problémy, protože třídá činnosti.
Odrážedlo nic neřeší, protože ho nezvládá, je na něm jak šnek a po 300 metrech ho odhazuje. Klasická motorka super, ale opět vydrží tak 300 metrů a přestává ho to bavit, takže za jednu ruku táhnu dítě a ve druhé motorku.
Na kole ho vozit nemůžu, protože bych neměla v práci kam dát kolo a u školky se taky parkovat nedají.
Nevím, jestli to může být tím, že má podezření na různé poruchy - vývojová dysfázie. Nebo je to jen rozmazlený lenoch. Ale potřebuju s tím něco dělat, protože od září jde do školky a já do práce.

V prve rade si musis ujasnit toto a s tim ti nejlepe poradi pediatr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10942
11.6.17 21:16
@Anonymní píše:

tříleté dítě musí podle tebe ujít 6-10 km denně? To mi nepřijde normální, víš že existují třeba kočárky pro přesun?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.6.17 21:18
@Cuddy píše:
V prve rade si musis ujasnit toto a s tim ti nejlepe poradi pediatr.

Má podezření na vývojovou dysfázii, už jsme uprostřed kolečka. Ale netuším, jestli ten jeho odpor k chůzi může být tím a já mu vlastně nevědomky ubližuju, když ho nutím chodit.
Doktorka mi k tomu nic neřekla.
Kromě toho má ploché nohy a vbočené kotníky, na to mi řekla, ať na zahradě je bos.

• Nahlásit
  • Citovat
3155
11.6.17 21:21

Já bych zkrátka vytrvala, když jsem vodila děti do školky, to bylo do kopce na bus, busem 5min, zase kus do první školky, sprint na autobus, pak zase celkem kus do druhé školky, tak první měsíc kvicely jak podsvinčata, pak si zvykly a chodily normálně, mladšímu tehdy bylo též 3.

Určitě bych zrušila kočár, pokud ještě používáte, ono je to i o psychice, když dítě při odchodu doufá, že ho vezmeš a ono nic, ale má ho třeba na očích.

Vydržet, nepolevoval. Ale kazdy výpadek z rutiny byl skok dozadu, týden doma a jelo se od začátku, kvikot, ploužení se…
Teď vozím do školky autem, jezdíme v půl sedmé a neměla jsem to srdce je hnát v tuto hodinu autobusem :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama