Dvouletý nechce plínku, ale odmítá nočník

468
18.8.15 21:49

dvouletý nechce plínku,ale odmítá nočník

Potřebuji poradit, mám syna kterému budou brzo dva a půl roku, jak začaly ty šílený horka, začal si rvát plenku dolů a chtěl chodit jen nahatej..Tak jsem ho při tom nechala, že tedy ho zkusím konečně odplenkovávat. Jenže, jemu nevadilo že čurá a kaká všude po bytě, i když jsem mu nočník nastrkovala kam to šlo, sedl si na něj, ale nic tam neudělal, pak se zvedl a vyčural se na podlahu metr od nočníku..Někdo řekne, že ho mám zkoušet po spaní.. Ale náš synek je držák. Po spaní když jsem ho dala na nočník, tak přes pohádky a knížky ho udržela sedět cca hodinu, tak pak se konečně vyčural…Trvá to už skoro deset dni a nevidim žádnou změnu, jen počuraný celý byt a změna žádná..¨Máte někdo radu jak na něj??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2940
18.8.15 21:52

@Avelina dala bych zpátky plínku, na tohle bych neměla. Pokud by neposlechl a plenku sundával, pleskla bych ho přes ručičky a ve stylu „drsná matka“ ne uječená hysterka bych mu vynadala.
Dlouhodobé odplínkování je stres jak pro dítě tak pro matku a hodinové sezení na nočníku s knížkama je kravina. Nočník není na čtení a hraní si, ale vykonám a jdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
18.8.15 21:57

Měla jsem to samé s dcerkou - bude mít dva. Na začátku léta to samo, snažila jsem se odplenkovávat. Seděla na nočníku, pak si stoupla a vše počurala. Koberce, vlezla i do postýlky, apod. Do nočníku nechce doteď. Po 14 dnech jsem to vzdala. Je plně na plenečkách, doma jsem si vše vyprala a vytepovala. Nemám na to za ní chodit s hubkou a šudlit koberec. Bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
18.8.15 21:58

Naprostý souhlas s @Blackova.K. Malý evidentně pro odplenkování není zralý, takže bych nasadila plenu a zkusila to za pár týdnů. Hodinové sezení na nočníku je úplně k ničemu a dobré akorát pro to, aby se mrně časem šprajclo a vypěstovalo si nějaký blok. Pokud na to máš nerva, můžeš ho nechat nahatého, je možné, že tím urychlíš ty jednotlivé fáze, ale taky ne a denně po něm můžeš uklízet klidně ještě půl roku. Mě se kluci odplenkovali úplně sami a ze dne na den, nechala jsem je k tomu prostě dozrát. Bez nervů, bez stresu, bez bordelu. Ani jeden mi na nočníku nechtěl sedět. Teď mladší nočník úplně přeskočil, neseděl na něm ani jednou, šel z plen rovnou na záchod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35023
18.8.15 21:59

Malý se naučil na nočník během pár dní, ale až si k tomu sám došel, bylo mu tak 2,5. Nehrotila bych to, dej mu plenu, když jí náš sundaval, omotávali jsme to na noc izolepou, dokonce ho to bavilo, my jen drželi a on se sám točil :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
18.8.15 22:04

Tak tohle jsem měla přesně se synkem, tak jsem mu vrátila plínku zpátky a zkusila za 3 měsíce a hle, ze dne na den byl bez plínek a to i v noci. Malý na to prostě není ještě zralý, vrátit plínku a počkat ještě nějakou dobu a potom vyzkoušet znovu. I on na to přijde :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
18.8.15 22:05

Ve dvou a půl letech bych teda plínku přes sílu nedávala. Staršího se podařilo odplenit taky až ve 2,5 letech, trvalo to dva týdny, kdy počůrával celý byt, pak mu to najednou docvaklo a začal chodit sám. Já ho teda za každou cenu na nočníku nedržela, prostě to zkusit a když ne tak ne, hodina je opravdu k ničemu. Já teda dělala to, že když jsem viděla, že začal čůrat, rychle jsem ho čapla a posadila na nočník, který byl stále v dosahu, aby se aspoň dočůral tam. Mladší se počůrával doma asi dva měsíce (na ven plínku dostával), než začal na nočník. To teda nebylo takové psycho, protože on je celkem nepič, takže těch nehod za den nebylo tolik. Možná je spousta dětí opravdu takových, že si k tomu „dojdou samy“ ze dne na den, ale moje takové teda nebyly, aspoň ne ve věku pro mě akceptovatelném pro čůrání do plínek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2940
18.8.15 22:15

Jinak teda můj návod :lol:
Zkusím to, ráno vezmu plínku a zkouším nočník…když to je k večeru k nničemu nasadím zpět plínku a zkusím za měsíc.
Zkouším už tak kolem roku a půl. První dva bez plen skoro hned, možná to bylo i tím že byli na látce :nevim:
Posledníček, až tuším v 25 měsících :think: ale vždy bylo odplenkování záležitost jednoho dne, na noc jsem sebrala po pár dnech. Samozřejmě že občas nehoda je, nevím jednou za půl roku.
Jo a první plenku kterou měli moje děti vždy suchou byla ta noční, takže ráno jen co pípnou už na nočník. Dítě které má kvalitní spánek v noci nečůrá. To není moje moudro to jsem někde četla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
18.8.15 22:22

Právě že ten náš je držák, po noci nemá plenku mokrou, ale prostě to drží.. Nedržím ho na nočníku pořád hodinu, nabízím mu ji, ale nebere ho to vůbec..Chtěla jsem to prostě jen vyzkoušet, když si tu plenku strhával sám, hrozně se mu líbí chodit bez ní, ale je to psycho, už mě to nebaví, ale zase se mi nechce povolovat, když už jsem se dala do boje, nočník má pořád kolem sebe, pokud ho vidím, že začíná čurat, tak chytnu nočník a nechám ho dočurat do nočníku. Venku když jde tatínek čurat tak si stoupne vedle něj a vyčurá se taky, ale to je tak jedinej pokrok, kam jsme došli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
18.8.15 22:24
@Blackova.K píše:
Zkusím to, ráno vezmu plínku a zkouším nočník…když to je k večeru k nničemu nasadím zpět plínku a zkusím za měsíc.
Zkouším už tak kolem roku a půl. První dva bez plen skoro hned, možná to bylo i tím že byli na látce :nevim:
Posledníček, až tuším v 25 měsících :think: ale vždy bylo odplenkování záležitost jednoho dne, na noc jsem sebrala po pár dnech. Samozřejmě že občas nehoda je, nevím jednou za půl roku.
Jo a první plenku kterou měli moje děti vždy suchou byla ta noční, takže ráno jen co pípnou už na nočník. Dítě které má kvalitní spánek v noci nečůrá. To není moje moudro to jsem někde četla :mrgreen:

Tohle je teda zajímavé - mladší měl často plínku přes několikeré noční kojení suchou už v roce, a to teda spí dost mizerně, háže sebou, vykřikuje, až ho to budí. Starší spí jak zabitý celou noc od pěti měsíců, neprobudí ho fakt nic a pokud mu neomezím večer pití nebo ho nedám vyčůrat než jdu spát já, je schopný se v noci počůrat i ve víc jak 4,5.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
18.8.15 22:25
@Avelina píše:
Právě že ten náš je držák, po noci nemá plenku mokrou, ale prostě to drží.. Nedržím ho na nočníku pořád hodinu, nabízím mu ji, ale nebere ho to vůbec..Chtěla jsem to prostě jen vyzkoušet, když si tu plenku strhával sám, hrozně se mu líbí chodit bez ní, ale je to psycho, už mě to nebaví, ale zase se mi nechce povolovat, když už jsem se dala do boje, nočník má pořád kolem sebe, pokud ho vidím, že začíná čurat, tak chytnu nočník a nechám ho dočurat do nočníku. Venku když jde tatínek čurat tak si stoupne vedle něj a vyčurá se taky, ale to je tak jedinej pokrok, kam jsme došli

Tak proč doma čůrá do nočníku a ne jako chlapi na stojáka do záchodu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
18.8.15 22:27
@AliTad píše:
Tak proč doma čůrá do nočníku a ne jako chlapi na stojáka do záchodu?

Chtěla jsem napsat to samé. Záchod, zakladatelko, jste nezkoušeli?
Třeba by ho to na stojáka bavilo víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
18.8.15 22:28

@Avelina A co zkusit misto nocniku posazovat rovnou na zachod? :think: Kdyz byl bracha maly, tak nocnik nesnasel, ale do zachodu potrebu vykonal vzdy bez problemu, bavilo ho i splachovani :D :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
18.8.15 22:29
@Avelina píše:
Právě že ten náš je držák, po noci nemá plenku mokrou, ale prostě to drží.. Nedržím ho na nočníku pořád hodinu, nabízím mu ji, ale nebere ho to vůbec..Chtěla jsem to prostě jen vyzkoušet, když si tu plenku strhával sám, hrozně se mu líbí chodit bez ní, ale je to psycho, už mě to nebaví, ale zase se mi nechce povolovat, když už jsem se dala do boje, nočník má pořád kolem sebe, pokud ho vidím, že začíná čurat, tak chytnu nočník a nechám ho dočurat do nočníku. Venku když jde tatínek čurat tak si stoupne vedle něj a vyčurá se taky, ale to je tak jedinej pokrok, kam jsme došli

Vyčkávej. Ono to přijde. Víc dělat nemůžeš. Musí mu to v té hlavičce „sepnout“.
Co dělá, když se vyčůrá na podlahu? Jak reaguje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
19.8.15 05:30
@Blackova.K píše:
Jo a první plenku kterou měli moje děti vždy suchou byla ta noční, takže ráno jen co pípnou už na nočník. Dítě které má kvalitní spánek v noci nečůrá. To není moje moudro to jsem někde četla :mrgreen:
:mrgreen: děkuji, zkusím
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama