Dvouletý skoro nejí

1025
30.3.16 08:00

Dvoulety skoro neji

Ahoj holky, potrebuji urgentni pomoc, dochazeji mi sily :( Muj syn(22m) skoro neji. Je schopny snist za den treba trochu bramborove kase a treba nejaky pernik. Nema snidane, svaciny, a nekdy ani vecere s tim, ze po probuzeni opet nema hlad. Nevim, co jsem udelala spatne. Porad kolem neho skacu, delam to tak, jak chce on. Na stravovacich navycich si zakladam. Je to drobek. Ma necelych 10kg. Zebra venku, ruce tenke jak africke dite. Ac se snazim sebevic, bud tu pusu neotevre, nebo sni par lzic a pak plive. Sam neji, nema zajem, koukani na nas nefunguje. Neji UM, jogurty uz dlouho, zande pecivo, k obedu jen kasi s hladkiu omackou bez jakekoliv zeleniny, z ovoce jen mandarinky, ale jen trochu te stavy znyzek vyplivne. Parky, salamy, syry neji proste. Ja uz nevim cim mu pomoc. Vyhladoveni nema zadny efekt. Kde ji, tak to zrochu u babicky. Mam pocit, ze jsem k nicemu. Pritom se tak snazim. Nemam to na haku jak treba moje svagrova. Ale veskera ma snaha prichazi vnivec… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20340
30.3.16 08:04

@sebaanez Mozna neji proto, ze se tak snazis, porad okolo nej skaces a delas to tak, jak chce on.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1025
30.3.16 08:08

@Svistice @Svistice Ja vim, jak to myslis, ale nemas pravdu. On je nejedlik porad, ale tennpodleni tri tydny neji skorem vubec. Je schopny jit spat bez vecere a rano nejist az do obeda, to sni par lzicek bramborove kase a koncime. Vzdyt musi mit hlad :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20340
30.3.16 08:16

@sebaanez Jestli jakž takž jí u babičky, tak bych jí ho tam na pár dní nechala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
30.3.16 08:23

@sebaanez
ja te chapu plne, prchozim tim uz 3 roky (maly ma 3,5 a prestal jist nekdy kolem 8 mesicu). kolem po 2 roce to gradovalo tak, ze nekdy snedl jeden bily jogurt za den. ja mela kdysi predstavy, jak mu budu varit desne zajimave a zdrave veci. a nakonec jsem mu nabizela uplne cokoliv od parku po Brumiky, ale smula…

jako zaklad mu nechej udelat odber krve, at vis, jestli mu nechybi neco zasadniho, co by bylo do nej treba narvat treba i ve forme umelych vitaminu-mineralu.
jinak obecne zasady - nedelaj z jidla drama (zni to banalne, ale vim, jak je to v takove situaci tezke), chystat stul a jidlo pro vsechny, zapojit pokud mozno trochu do priprav, udelat z jidla spolecenskou zalezitost cele rodiny (aspon jednou denne), dat klasicky talir, vidlicku, at je jak velky kluk. dat jidlo vsem a nechat osudu - ji, fajn, neji - nechat vsechny dojist, pak vsem odnest a dal neresit. mezi jidly nic nenabizet.

ps: a zni to desne, ale ja jsem maleho aspon trochu rozjedla uplne nevhodnyma potravinama jako je smazeny kureci rizek, cokoladovy dort apod. ne ze by pribehnul a snedl, ale pokukoval a zkusil - uz to u nas byl neskutecny uspech.
doktori mi potvrdili, ze jak si ti prcci zvyknou nejist, tak ani nemaji hlad, pripadne, je nekdy naopak z hladu zacne bolet brisko, ale oni nevi proc, takze kvuli tomu nechteji jist uz vubec - je to proste zacarovaly kruh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
30.3.16 08:25

Ahoj, zažívala jsem s dcerou to samé a můžu ti říct, že asi nejvíce to všechno ničilo to mé urputné snažení. Malou jsem víceméně nutila, nastavila ji režim, kdy prostě bude jíst, ale bylo to marné. Co se týče mléka, tak to jsem ji dávala v noci, protože to spala a když jsem jí dala lahev do pusy, tak ji celou vypila. Nevím, zda nevědomky nebo proč takhle, ale přes den to reálné nebylo, jen v případě spánku. Co se týče normální stravy, zkus malému to jídlo buď zdobit do něčeho zajímavého, kombinovat různá jídla, aby si z toho vybral a dávej mu to neustále k sobě, aby to měl při hraní, při koukání na pohádky, třeba i při jen takovém odpočívání, aby to pro něj nebyla nutnost, ale naopak aby si v tom našel zálibu.
Takovéto trápení s dcerou jsem měla od narození a byla jsem už fakt zoufalá, ale pomohlo právě to zkoušet její chutě a neustále jsem sebou měla nějaké jídlo, které někde leželo, mističky plné ovoce, zeleniny, kousků buchty, tatranky, všechno dohromady jsem ji neustále dávala kolem ní, nebo když jsem jedla já s manželem, tak jsme jí brali k sobě a ukazovali jsme jí jak nám chutná, docela se i na toto chytala, chtěla ochutnat to co má maminka a tatínek, proč by jedla něco jiného než my :-D Hlavně žádné nucení, ani zlobení, to nepomůže ani tobě, ani malému, zkoušela bych to brát formou spíše hraní a věř, že se to spraví a spraví se to ve školce, školka s naší malou udělala naprosto zázraky a dneska jsou jí 4,5 roku a sní toho víc jak já :-D A váhu tu neřeš, naše má ve 4,5 letech 15 kg, je nejhubenější ze školky, koukají ji žebra, ruce má taky jako tintítka, je bledá jako zeď, ale energie a upovídané pusy má dostatek :-D Pokud malý nejeví žádné známky, že by mu něco scházelo, tak vážně zkus spíše mu to jídlo podstrkovat nenápadně, ale žádné nucení. Spraví se to neboj :-)

Přeji hodně štěstí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1025
30.3.16 08:27

@Svistice Nemuzu, babicka stale pracuje a ani by tam nevydrzel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
30.3.16 08:27

A jestli znas pojem „sacharidove vlny“, tak to byla taky docela dobra rada (plati fakt pro krizove pripady) - dat hned rano neco hodne sladkeho, tim vyleti cukr v krvi a kdyz pak klesa, tak to vyvola hlad a pk uz je vhodna chvile do nej dostat neco rozumnejsiho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1025
30.3.16 08:34

Davam mu jist u hrani, pustim pohadky, mliko nechce ani ve spanku a s tim spanek ma obcas take problemy, v noci se budi, a je vzhuru treba 3 hodiny usne nad ranem pak spi do 11 pres den nespi pak je pretazeny takzr kdyz spi tak kolem nej chodime radeji po spickach. Mozna se budi z hladu, ale snist nechce nic. Kdyz vidim ostatni deti jak v jednom kuse neco tlaci tak si rikam kde jsem udelala chybu, od 4m jsem mu varivala zdrave, ale ted prdim uz i na to protoze ten kluk bojkotuje vsechno. A ted to vygradovalo tak, ze je treba o tech par lzuckach a brumiku denne. Mam stahlej zaludek z neho. Jyem uz na ne i zla, pac mi pripada, ze si ze me snad dela srandu. Jo a taky mi malo pijr. Co nema UM vypije ani ne pullitr denne. Prosim ppradte nebo me odvezou :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24954
30.3.16 08:43

Co něco na podporu chuti k jídlu.
Já kdysi dávala Pikovit. Ale je to už davno, možná je už něco nového.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
30.3.16 08:51

Zkouší tvou trpělivost co vydržíš a pokud vidí to jak se zlobíš a jak tě to vytáčí, tak tím je to horší. Na spaní stanov pravidla, v 7 dát do postele, pustit třeba muvenou pohádku a jít pryč, já jsem takhle malou naučila pravidelnosti. Stálo to hodně slz, vztekání, drkotání s postýlkou, ale nakonec pochopila, že jsem neústupná a naučila se takto spát. Musíš být naprosto neústupná a nepovolit i kdyby se na hlavu to dítě stavělo. S tím jídlem tomu musíš dát čas, přestaň se na to tak soustředit, dala bych mu misku s jídlem, posadila do židličky a dělala bych si svoje, ignorovala bych ho co s tím jídlem dělá, po pár minutách bych to jídlo pokud by nejedl vzala, vyndala ho a vše by jelo dál a takto několikrát za den, ale bez jakýchkoliv řečí, vysvětlování, křičení a podobně, to dítě musí vidět, že jsi naprosto v klidu. U malé jsem zjistila, že ty děti fakt jenom zkouší a chovají se podle našeho chování a to není jenom u jídla, ale u všeho. Vzpomínám si, když jsem jí dala třeba rohlík do ruky a ona ten rohlík místo aby snědla, tak ho hodila psovi a měla z toho srandu, no tak jsem ji vyndala z židličky a fungovalo se dál bez jídla, za dvě hodinky znova, už bez psa, rohlík rozebrala na malé kousky, ale nesnědla, tak opět jsem ji vyndala, rohlík jsem snědla nebo vyhodila a nechala jsem jí být. Za dvě hodiny znova, třeba misku ovoce, posadit a nechat jí tam s tím, ale nehlídat jí, nekontrolovat, nenutit, prostě jí tam nechat ať si s tím dělá co chce. Trvalo to dobu, ale časem pochopila, že je divné, že maminka se přestala rozčilovat a brečet, tak to jídlo začla postupně jíst. Vařili jsme spolu, měla jsem ji neustále posazenou na kuchyňské lince a míchala pořád něco v misce, občas jsem jí něco otřela o pusu, ale vážně to musí jít bez toho tlaku a emocí. Vím, že je to hrozně těžké, nemohla jsem unést jak ostatní děti se cpali, byli tlusté a naše naprosto všechno bojkotovala, ale fakt se to postupem času měnilo. To dítě čím víc vidí, že se zlobíš, tak o to větší radost z toho má. Třeba naše malá když se naučila chodit, tak vůbec nevymetala šuplíky a víš proč? Protože většina miminek má za zadkem maminku co pořád jenom „tam nesahej, to nech být, to neber, to je fuj“ a nevím co všechno a já jsem malou nechala ve všem být, všechno si mohla zkusit a já ji jen okem pozorovala. Provětrala šuplíky jednou a jelikož se maminka nerozčilovala a nijak jí nic u těch šuplíků nezakazovala, no tak ji to nezajímalo, ona vyhledávala věci, u kterých se reagovalo. Třeba příklad pejska, máme sice labradora, je naprosto úžasnej, ale je neomalenej, tudíž mě malá měla za zadkem když šla právě na něj a o co víc jsem na ní chodila o to víc ona chodila za tím psem. Pak jsem překonala strach, nechala jí za tím psem jít samotnou, samozřejmě jí svou neomaleností jednou schodil na zem a maminka koukala jen z povzdálí a nijak to s ní nehlo, žádný rozčilování, žádný křik. To dítě reaguje na podněty toho jak my se chováme a stejné je to i u toho jídla. Vidím to dneska, jdeme do restaurace na oběd a malá si začne vymýšlet, že nemá hlad, no tak se jí jídlo neobjedná a jde si v klidu hrát někde do koutku. Nikdo ji nevolá, nikdo se po ní nepátrá, maminka s tátou v klidu obědvají, tak ona přijde sama a dá si to jídlo s námi. Jen proto, že ji do toho nenutíme a čekáme až si sama pro to jídlo přijde.
Vážně je to všechno jen tím, jak k tomu dítěti budeš přistupovat. Co se týče pití, tak malá mi taky moc nepila, ale jednou v obchodě se jí hrozně líbila lahev s pitíčkem, tak jsme jí koupili a ona nepila z ničeho jiného než z té lahve :-D
Zkoušej malého na něco chytit, ale dej tomu čas a snaž se být v klidu a neupínat se tolik na to jídlo. To dítě to cítí, že se na něj vyvíjí tlak proto ti nejí.
Vím, že se to teď lehce říká, ale vše to mám zažité.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20340
30.3.16 08:52

@sebaanez A to jídlo jsi do něj musela „tlačit“ už od těch 4 měsíců? Jestli nebyl problém v tom, že jste prostě začali moc brzo:
Mě druhé dítě začalo normální jídlo zajímat až mezi 10.-11. měsícem, jinak si vystačila s kojením, a momentálně v roce jí dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.16 08:54

Mam 2letou holcinu, jeste nema ani 10kg. Nechtela jist kvuli zoubkum ani kdyz nemela vyprazdnený brisko. Rozjedla se na polivkach- vyvarech se zeleninou, ne pyré. Mozna to bylo tim, ze to bylo hodne vodový a dobre se ji to polykalo. Tak treba by mu to taky chutnalo. Hlavne aby byl zdravotne v pohode a urcite se brzy rozpapá. Moje sestrenice udajne v tomhle veku jedla jen rohliky a pribinaky :)

• Nahlásit
  • Citovat
1120
30.3.16 09:01

Dávala bych mu zatím než se to srovná toto, a co pediatr co ten na to jak přibývá říká a radí??
http://leky-volne-prodejne.heureka.cz/…specifikace/#…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26401
30.3.16 09:07

@sebaanez dělal mi to starší. Od 2 do 3 let nejedl nic. Jen 2× denně vypil 200 ml UM (on ani nepil, takže to byly i jediné tekutiny). Prostě rok na dietě. Dokud jsem to řešila a skákala a dávala na výběr, dokonce proběhly i párky v rohlíku, hranolky a další… tak toho zneužíval. Jednou jsem se vytočila, jídlo, co nechtěl jsem snědla a od té doby se to začalo lepšit, protože pochopil, že si tím nic nevydobyde a nebude ani divadlo. Od té doby měl 5× denně na stole jídlo a buď snědl nebo ne. Jedla jsem s ním. Pokud se toho nedotkl v době, kdy jsem jedla já, tak jsem mu to sebrala hned, jak jsem dojedla. Pokud jedl, měl chvíli čas, ale žádné vstávání, zabavování, hraní… No a nejvíc mu pomohla školka. Tam jí skvěle a hodně mu tam i chutná.
Moje máma se s ním dodnes o jídle domlouvá a tam chce krmit a krájet a dlaší 100+1 výmysl, co už na mě ani nezkouší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama