Dvouměsíční miminko v manduce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Madelaine
Povídálka 47 příspěvků 13.09.19 08:29
Dvouměsíční miminko v manduce

Ahoj,

chci se zeptat, zda nedělám něco blbě: včera jsem zkusila malou (2 měsíce, necelých 5 kg) umístit do manducy. Problém je, že pokud ji zapnu do té novorozenecké vložky, kterou by dle výrobce měla ještě mít, čouhá jí celá hlava i krk ven. Ten zip co manducu rozšiřuje pro oporu krku jsem přitom rozepnula. Až když se na tu vložku vykašlu a zapnu ji v manduce bez ní, přijde mi, že tam sedí jak má a krk má oporu. Nevím ale, zda to takhle není zase dole moc široké a nerada bych něco podělala…předem díky za rady :kytka:

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 47555 příspěvků 13.09.19 08:36

Vykašli se na novovložku, vem nějakou šňůrku/šátek a dole tím stáhni šířku sedu, ať má látku od kolínka ke kolínku. horní lem by měl jít někam nad krček, max. po spodek oušek, neměl by krýt celou hlavu. Jo, bude ti v tom plavat, ale normálně velké dítko to do měsíce-dvou-tří doroste. Já takhle první před lety nosila (tehdy vrchol ergonošení), u druhého jsem objevila šátek a u těch mrňat je to nebe a dudy.

Uživatel je onlinepaandatko
Ukecaná baba ;) 1298 příspěvků 13.09.19 08:40

Ahoj, novorozenecka vlozka se nedoporucuje, manduca je tak od 4 mesicu, pokud ale jde sed stahnout treba stuhou, aby mela latku od kolinka ke kolinku a je dobre podsazena, muze v ni byt i drive.
Doporucuji skupinku na fb Nosime deti.. :) :kytka:

kytka007
Neúnavná pisatelka 19219 příspěvků 13.09.19 08:55

Zcela souhlas, co psala @ugluk a @paandatko a jeste zabran tomu, aby se miminko odrazelo nozickama o ten brisni pas. Nozicky maji byt volne. Tim, ze se odrazi, vznika nezadouci tlak na nezrale kycle.
A pas (neni to bederak) do vysky pasu, aby bylo miminko u tebe dostatecne vysoko.

Madelaine
Povídálka 47 příspěvků 13.09.19 09:05

@ugluk @paandatko Díky moc, vyzkouším. Já ji v tom nechci tahat každý den, celý den, spíš, když občas potřebuju třeba vyběhnout na nákup, tak tahat pokaždé kočár ze třetího patra bez výtahu je pekelný…jinak vím, že spousta lidí nedá dopustit na šátek, ale mám klasickou obavu vyděšených prvorodiček ze špatného úvazu, tak jsem doufala, že toto bude jednodušší.

Pantalaimon
Kecalka 249 příspěvků 13.09.19 09:10

Já třeba novo vložku používám…když je tam dítě správně tak má posez do M a není problém…ale přijde mi, že tvoje bude asi dlouhá…udělala bych co radí holky a zkusila už bez ní.

ugluk
Hvězda diskuse 47555 příspěvků 13.09.19 09:11

@Madelaine i já měla, a to už jsem se chystala nosit druhý dítě :lol: A není to vůbec nic hroznýho. Nosítko je ale samozřejmě rychlejší, šátek beru na delší nošení. Manduca, navzdory své současné pověsti, není marný nosítko, máš-li originál, já s ní byla spokojená, nosil i chlap, no a hlavně, když už ji máš doma, že jo. Nevydrží navěky, ale zas pro mě byl nejzásadnější na nošení ten první rok. A pokud tě to chytne a rozkoukáš se, třeba pak časem vyměníš za něco většího/ rostoucího.
Třetí patro bez výtahu s kočárem teda obdiv. My jsme druhý, ale kočár mám naštěstí dole a nahoru nosím ve vložný tašce, ale jinak je spousta míst, kde je kočár spíš na obtíž (pražská MHD, do lesa na houby…), takže nosím a je to super.

Madelaine
Povídálka 47 příspěvků 13.09.19 09:27

@Pantalaimon Ty jo, že bych měla dlouhý dítě…no měla by po kom, my jsme s mužem oba rádi, že dáme 160cm silou vůle :D. Já nemám moc srovnání, jsem ten typ, co než porodila, tak dělala, že děti nevidí…

Madelaine
Povídálka 47 příspěvků 13.09.19 09:34

@ugluk Bože, manduca už má špatnou pověst??? Já žila v domnění, že mám pro ni to nejlepší a to jsem myslela, že jsem si to načetla. Já se snad nakonec ještě k tomu šátku dokopu. Manducu mám od zadarmo - půjčenou od kolegyně, takže finančně mě to bolet nebude.

Sue2008
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 1 inzerát 13.09.19 09:35

@ugluk ja nosím v naší manduce i tříletou (nemá teda ještě 15 kg), už to není úplně ergo, ale na poneseni, když bolí nožičky stačí. Jinak používali jsme i novorozeneckou vložku a obě dcery přežily bez újmy. Nedáme na ni dopustit a ještě asi dlouho budeme používat.

Pantalaimon
Kecalka 249 příspěvků 13.09.19 09:42
@Madelaine píše:
@Pantalaimon Ty jo, že bych měla dlouhý dítě…no měla by po kom, my jsme s mužem oba rádi, že dáme 160cm silou vůle :D. Já nemám moc srovnání, jsem ten typ, co než porodila, tak dělala, že děti nevidí…

Aha :D tak v tom případě děláš něco špatně :mrgreen:

LenaMarry
Ukecaná baba ;) 1048 příspěvků 13.09.19 09:58

Já první dceru odnosila v Manduce, pravda, tehdy jsem o tom moc nevěděla a od 2 měsíců jí nosítko moc nesedlo, bylo na ni velké. Zlepšilo se to až po tom 4 měsíci, kdy povyrostla a do Manducy líp zapadla. :mrgreen: Teď na druhou dceru jsem si pořídila Monilu uni start, je to šátkové rostoucí nosítko, dá se v něm nosit od narození. Dceru nosím od 6 dne po porodu a oproti Manduce je to nebe a dudy. Už bych neměnila. Manduca je i hodně tvrdé nosítko, když už tak na trošku starší kojence od 4 měsíců zhruba do roku. Mrkni na tu FB skupinu Nosíme děti, tam se jistě dozvíš spoustu info. ;)

prejeta_zaba
Kecalka 260 příspěvků 14 inzerátů 13.09.19 10:07

A zkus si dát bederák výš, aby malá jakoby překrývala bederák a měla zádička hodně do C. Pokud bude mít stáhlý sed nějakou stuhou, i by to mohlo být ergo. :mrgreen: Manduca se doporučuje od 4. měsíce kvůli velikosti a držení hlavy, ale není to nejhorší, když si ji upravíš. Spíš není moc pohodlná, asi jako když srovnáš tvrdé rifle a mekké obnošené tepláky. :) Ale svému účelu samozřejmě poslouží dobře. Ba mnohem lépe než visítka, která jsou stále hojně k vidění. :zed:

ugluk
Hvězda diskuse 47555 příspěvků 13.09.19 13:58

@Madelaine ale jo, v echtergonosícíc skupinách není Manduca zrovna vítaná asi ze tří důvodů. 1) bývá hodně často padělaná, což si ohlídáš tím, že ji koupíš z ověřenýho zdroje nebo holt musíš pečlivě zkoumat, 2) není rostoucí, takže na minimiminko nesedne (ta novovložka zrovna moc ergo není), což eliminuješ tím stažením zádovky stuhou, a pak velký dítě už ji nemá od kolínka ke kolínku, což řešíš buď výměnou za větší nosítko nebo to na občasné poponešení není vůbec, 3) je látková, nikoliv šitá ze šátku, takže až tak strašně super dítko neobklopí. Přes to všecko, pokud ti sedí, je to fajn nosítko, je to ergonomický nosítko a před xy rokama to bylo top nosítko. Jak jsem psala, odnosila jsem v tom prvé dítě já i muž a nemůžeme si v nejmenším stěžovat.

@Sue2008 jo, já v tom dvouleťačku taky poponášela, ale tak od toho roka a půl jsem nosila už naprosto minimálně. Jo, už to nebylo od kolínka ke kolínku a hodiny bych v tom teda fakt nenosila, ale na desetiminutový rychlosprint nemám pocit, že bych jí či sobě způsoila doživotní trauma. Novovložka mi tedy naprd přišla už tehdy, dítě v tom nešlo pořádně podsadit, bylo takový na mě napláclý, nemělo pořádně kulatý zádíčka, ale to jsem řešila právě tím sesunutím dolů (ale nosit se v tom dalo, to zas ne že ne). Teď mám nosítko šitý na zakázku z vlastního šátku a je to fakt lepší, ale mít manducu doma a je mi pohodlná, tak se jí nezbavuju, jen proto, že mi někde na FB napíšou, že jsem měla pořídit něco lepšího.

Moc hezkej článek:
https://vhadru.cz/…vivid-green/

Váš příspěvek
Reklama