Dýchání v 22. týdnu

2
11.5.18 20:59

Dychani v 22 tydnu

Ahoj chtela bych se zeptat jestli ma nekdo stejny skusenosti jak ja posledni tyden nemuzu poradne dychat v noci se zbudim a proste strasne tesko se mi dycha pres den citim jak mi bije srdce nekdy mislim ze dostanu infarkt je to fakt neprijemny jestli mi to netlaci neak na plice ta deloha nebo nevim funim jak pes.. nikdy predtim sem to tak nemela :zed: budu rada kdyz mi nekdo poradi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7533
11.5.18 21:02
@Nicol171 píše:
Ahoj chtela bych se zeptat jestli ma nekdo stejny skusenosti jak ja posledni tyden nemuzu poradne dychat v noci se zbudim a proste strasne tesko se mi dycha pres den citim jak mi bije srdce nekdy mislim ze dostanu infarkt je to fakt neprijemny jestli mi to netlaci neak na plice ta deloha nebo nevim funim jak pes.. nikdy predtim sem to tak nemela :zed: budu rada kdyz mi nekdo poradi

Nejlepe poradi lekar jeste dnes na gynekologicke pohotovosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4263
11.5.18 21:10

Jestli mas i buseni srdce…tak to jsou zrejmne extrasystoly a tachykarie.. Já mela to same… V těhotenství se to pry objeví a pak po porodu zas zmizí. Gynekolog me poslal na ekg holtr na 24h a pak mi na to prisli a nasadili slaby vasocardin na srce… Mela jsem tep 110-120 a hrozny buseni srdce. A mi není tolik…v prvním tehu jsem to nemela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4263
11.5.18 21:12

Jo a nelez v noci na zadech..podloz si hlavu nebo spi na boku. Mimco v břiše tlačí na dutou žilu ktera privadi kyslík tak ti muze byt i na omdleni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4401
11.5.18 21:12

U me to byla v 20tt plicni embolie.

V druhem tehotenstvi jsem to mela take, trochu slabsi a nebylo mi nic.

Jela bych hned na pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4263
11.5.18 21:15

@Limi123 to bych zase tolik nestrasila

Plicní embolie se vyznačuje ostrou, řezavou bolestí v hrudníku, která je při ucpaní malým trombem lehce lokalizována – pacient ukáže přesné místo bolesti a tím i místo obstrukce (překážky). Při velkém trombu je bolest spíše rozsáhlá do prostoru.

Pacient cítí velkou úzkost a stres, což vyplývá z jeho obavy o život, jelikož se mu špatně dýchá. Dalšími příznaky jsou dušnost, hemoptýza (vykašlávání krve), hypotenze (nízký tlak krve), tachykardie (zvýšená srdeční frekvence), bledost až cyanóza (promodrání – hlavně u velkého embolu), náhlá ztráta vědomí, zvýšená náplň krčních žil, pocení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
11.5.18 21:22

Jsem 29tt a zhruba takove 2 mesice mam neco podobneho… tezce se mi dycha a to predevsim kdyz se vzbudim v noci :? Do toho mam take obcasne buseni srdce… gynekolog mi na to rekl ze je to normalni a ze s tim se bohuzel neda nic delat :?… je to delohoz jak tlaci… tak snad mas,,jen” toto a nema to zavaznejsi duvod :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
11.5.18 21:25

Muze to byt i jen jednoducha vec jako nedostatek zeleza. U toho je taky zadychavani a buseni srdce, ale bez vysetreni lekare je to jen vesteni z koule…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4401
11.5.18 21:34
@novakova.t píše:
@Limi123 to bych zase tolik nestrasila

Plicní embolie se vyznačuje ostrou, řezavou bolestí v hrudníku, která je při ucpaní malým trombem lehce lokalizována – pacient ukáže přesné místo bolesti a tím i místo obstrukce (překážky). Při velkém trombu je bolest spíše rozsáhlá do prostoru.

Pacient cítí velkou úzkost a stres, což vyplývá z jeho obavy o život, jelikož se mu špatně dýchá. Dalšími příznaky jsou dušnost, hemoptýza (vykašlávání krve), hypotenze (nízký tlak krve), tachykardie (zvýšená srdeční frekvence), bledost až cyanóza (promodrání – hlavně u velkého embolu), náhlá ztráta vědomí, zvýšená náplň krčních žil, pocení.

To je hezke, ze to mas tak nactene, ale ja jsem to zazila a zadnou ostrou, rezavou lokalizovanou ani rozsahlou bolest jsem nemela. Jen rychly tep a pocit jak na infarkt, zrychleny dech a pocit na omdleni.

Ja nerikam, ze ma zakladatelka embolii. Ja rikam, ze u me to embolie byla a ze bych pro jistotu jela na pohotovost.

V druhem tehotenstvi jsem mela uplne stejne priznaky, jen o neco slabsi a zhorsujici se v leze a bez pocitu na omdleni. Jela jsem na pohotovost a nebylo to nic, jen mi asi tlacila deloha na plice (?) a cca po 14 dnech to preslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
17.5.18 18:34

Krev i ecg mam v poradku uz je to lepsi ale doktor me jeste posila na ultrazvuk srdce a jeste naky vysetreni tak asi to nic nebude… pride mi jako kdybi vtom tehotensvi bylo vse uplne normalni a muzes klidne i chcipnout :D a jeste ziju v anglii takze toje taky bomba stema doktorama :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama