Dylexie a opakování ročníku 2.trida

17
27.5.21 12:33

Dylexie a opakování ročníku 2.trida

Dobrý den, chci se zeptat zda se někomu stalo že by dítě v druhé třídě muselo opakovat ročník. Mame velké dislexie 3-4stupen, určila PPP, což se projevuje hlavně v čj -cteni, psaní diktaku, doplňování to vše stim souvisí, čtení je základ celé školy a ačkoliv jsme v 2 třídě a do poradny jezdíme pravidelně, učíme se, doučování jsem domluvila, téměř žádné zlepšení ve čtení není. Dcera čte tak jako děti v půlce 1 ročníku a z tohoto důvodu ačkoliv je šikovná a vše ostatní ji jde musí propadnout? nic a nikdo mi nepomůže, poraďte mi co dělat, byla jsem tenhle rok ve škole snad každý měsíc, teď mě donutily podepsat papír že propadne, ano podepsala jsem ho ale nechtěla jsem…chci zmínit že do teď jsme měli průměr z čj 1.20 a na vysvěcení dostala za 3 aby mohla propadnout na konci roku, teď je konec roku a učitelka dává „fiktivní známky“ a nás průměr je 3(fiktivní známky =bylo mi vysvětleno, kdybych ji vyzkoušela tak jako ostatní děti dostane za 5,ale nezkouši ji)…Prosím co mi poradíte? nechat dceru propadnout kdyz neumí číst? nebo jak toto řešit? :,( bohužel i když jsem podepsala papíry že propadne, ředitel školy mi nezaručí do které třídy dcera nastoupí a ani to že dají dceři asistenta do lavice jak mi slibovala paní učitelka…o asistentovi mluvím 2rok poradna také ale škola si myslí že ho asi nepotřebuje…poraďte mi také jak vysvětlit malé holčičce která píše úkoly, učí se, dělá dobrovolné ukoly, že musí propadnout???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7330
27.5.21 12:37

Ty se ptáš.. Nechat dceru propadnout když neumí číst? A já se ptám.. Co bude dělat tvoje dcera ve třetí třídě, když neumí číst? Možná bych uvažovala o škole kde toho asistenta přidělí, popřípadě nějaké soukromé nebo speciální. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
27.5.21 12:56

Vždyť by se chudinka v té 3. třídě trápila! Třetí třída je obrovská nálož učiva, největší na celém 1. stupni -vyjmenovaná slova, druhy slov, skloňování, časování, to jen čeština. Čtenářský deník například u nás musí obsahovat každé dva měsíce novou knížku dle zadání. Když neumí číst, bude mít hooodně velký problém. Doporučila bych ti víc se zaměřit na toho asistenta, eventuelně jí sehnat školu, která jí ho umožní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
27.5.21 13:04

Pokud neumí pořádně číst, byla by velká chyba poslat ji do třetí třídy. Možná neměla jít ani do té druhé. Neuvažoval jsi o změně školy? Buď nějakou s menším kolektivem nebo aspoň takovou, kde bude moct mít asistenta. Co na to říká PPP? Je to fakt jen dys…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
27.5.21 13:04

@unuděná třeba denik písem už ve 2tride, čteme knížku spolu ona pár vět já stánku…deník pár vět napisu já dcera udělá obrázek napíše jak se knížka jmenuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
27.5.21 13:09

@Midaku zvažuji jinou školu mam se sejít s jinou ředitelkou školy kde umožňují asistenta do třídy už tam je ve třídě též je ve třídě jen 15deti, u nás ve třídě je 26deti a jedna učitelka, ano dyslexie a dysortografie,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2963
27.5.21 13:11

Já bych taky nechtěla, aby dcera propadla. Zvlášť když máte papír z poradny, že potřebuje speciální přístup. Měla mít asistenta už dávno. To by taky díky dyslexii mohla propadat každý rok. Pokud je jinak chytrá, asi bych to nedovolila. Při nejhorším zařídila přestup na jinou školu, kde budou mít lepší přístup a bude mít asistenta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
27.5.21 13:13
@Jana 56 píše:
@unuděná třeba denik písem už ve 2tride, čteme knížku spolu ona pár vět já stánku…deník pár vět napisu já dcera udělá obrázek napíše jak se knížka jmenuje…

To je sice pěkné, ale ty děti to mají dělat samy. A drtivá většina dělá. Ty jí přece nemůžeš suplovat učitelku/asistenta. Vážně omrkni speciální školy v okolí, uleví se moc tobě i jí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
27.5.21 13:22

@unuděná bohužel specielní škola je jediná u nás v kraji autobusem 2-3prestupy jen do školy, bohužel PPP nám ji nedoporučuje protože kromě toho čtení je holčina velice šikovná…pravda je že jsem nad tím hodně přemýšlela ale v učení jsou úplně někde jinde než my teď…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
616
27.5.21 13:30

Třetí třída je oproti druhé velký skok. Jestli nestíhá ve druhé, ve třetí se bude trápit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1186
27.5.21 13:42

Druhý třída je oproti té první mnohem jednodušší a třetí třída je pak pro dětí zase naopak šílený skok - stačí jenom vyjmenovaná slova. Ano, tvoje dcera má papír z poradny, má asistenta? Jak bude pracovat ve 3. třídě, když si nepřečte zadání nebo slovo kde má doplnit í/y? Paní učitelka nemůže stát jen u ní, musí se věnovat dalším 15ti dětem a vzdělávat je. Tvoje dcera prakticky nečte, zákonitě tak musí selhávat nejen v ČJ, ale i matematice (slovní úlohy), prvouce (opět nepřečte si zadání nebo nebude schopná pracovat s pracovním listem) a bude selhávat i v jazyce. Jedině se domluvit na opravdu ústním zkoušení, učení apod… ale k tomu je nutná asistence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11498
27.5.21 13:43

@Jana 56 Nesmíš to brát tak, že když bude dcera opakovat ročník, tak je to špatný. Právě naopak. Ve třetí třídě by už tuplem nestíhala a o to víc se trápila. Možná by nebylo od věci zvážit jinou školu, kde bude ve třídě méně dětí, a učitelka bude mít víc času se těm pomalejším věnovat. Papír jsi podepsala, tak už asi není co řešit. Jen mě teda zaráží, že se tohle podepisuje :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20902
27.5.21 13:43
@Jana 56 píše:

ale to přeci není správně to musí psát ona i kdyby napsala o knížce deset vět tak to má dělat ona to že ona namaluje obrázek a napíše jméno knížky není to že píše deník

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30587
27.5.21 13:54

Poradna o asistentovi jen mluvi nebo to dala písemně, ze je doporucen asistent.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
616
27.5.21 13:55
@arinecka píše:
@Jana 56 Nesmíš to brát tak, že když bude dcera opakovat ročník, tak je to špatný. Právě naopak. Ve třetí třídě by už tuplem nestíhala a o to víc se trápila. Možná by nebylo od věci zvážit jinou školu, kde bude ve třídě méně dětí, a učitelka bude mít víc času se těm pomalejším věnovat. Papír jsi podepsala, tak už asi není co řešit. Jen mě teda zaráží, že se tohle podepisuje :think:

U nás na škole se to podepisovalo jen proto, aby s tím rodiče počítali, nešlo říct. nechci aby propadlo. Když je na propadnutí, tak propadne.

Pokud na třetí tŕídu má, tak udělá opravky, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat