5.třída a učení

Anonymní
25.5.21 11:20

5.třída a učení

Ahoj mám syna, který je v 5. třídě a má problémy s učením. Už nevím jak to udělat, aby se látku naučil. I když se učíme spolu, nebo se učí sám, tak není schopen se připravit na další hodinu a nikdy se celé učivo nezvládne naučit. Nevím jaký to má důvod, prostě pořád si to nepamatuje. Zkoušela jsem různé metody učení, ale zatím nic nezafungovalo a teď by měl postoupit na druhý stupeň a nevím nevím jestli to vůbec zvládne. Jak mu mám pomoci aby učivo zvládl. I když se snaží tak si není schopen vše zapamatovat……Chodí i na doučování, ale výsledky žádné…..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32816
25.5.21 11:21
@Anonymní píše:
Ahoj mám syna, který je v 5. třídě a má problémy s učením. Už nevím jak to udělat, aby se látku naučil. I když se učíme spolu, nebo se učí sám, tak není schopen se připravit na další hodinu a nikdy se celé učivo nezvládne naučit. Nevím jaký to má důvod, prostě pořád si to nepamatuje. Zkoušela jsem různé metody učení, ale zatím nic nezafungovalo a teď by měl postoupit na druhý stupeň a nevím nevím jestli to vůbec zvládne. Jak mu mám pomoci aby učivo zvládl. I když se snaží tak si není schopen vše zapamatovat……Chodí i na doučování, ale výsledky žádné…..

A má to u všech předmětů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 11:30

@Russet Víceméně ano, např. v angličtině to vypadá že mu to jde celkem dobře, ale zase jenom tak na půl protože potíže mu dělá psaný text. Naučí se slovíčka, text, všechno, mluví celkem správně, ale prostě to nenapíše správně….. ve 4. třídě jsme byli loni v zimě
v pedagogicko psychologické poradně, a tam mi řekli, že se uvidí, že je v pořádku, ať nečekám že bude mít samé jedničky, ale mě to v pořádku nepřijde….
Není to o jedničkách, ty nečekám, ale prostě mu to nejde, není schopný se to naučit, já nevím proč. Řekla bych že se snaží, protože se mu věnuji každý den. Ale výsledky nejsou a už je
z toho taky znechucený za celý ten rok že mu to nejde a asi už i ztratil motivaci….

• Citovat
  • Nahlásit
7333
25.5.21 11:37

Zasla bych do jiné PPP. Taky co podle tebe znamená že se nenaučí látku? Jako celou? Dostane pětku? Nebo si nepamatuje vše do detailu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32816
25.5.21 11:41
@Anonymní píše:
@Russet Víceméně ano, např. v angličtině to vypadá že mu to jde celkem dobře, ale zase jenom tak na půl protože potíže mu dělá psaný text. Naučí se slovíčka, text, všechno, mluví celkem správně, ale prostě to nenapíše správně….. ve 4. třídě jsme byli loni v zimě
v pedagogicko psychologické poradně, a tam mi řekli, že se uvidí, že je v pořádku, ať nečekám že bude mít samé jedničky, ale mě to v pořádku nepřijde….
Není to o jedničkách, ty nečekám, ale prostě mu to nejde, není schopný se to naučit, já nevím proč. Řekla bych že se snaží, protože se mu věnuji každý den. Ale výsledky nejsou a už je
z toho taky znechucený za celý ten rok že mu to nejde a asi už i ztratil motivaci….

Zkusila bych doučování u lektorky, co se zabývá dětmi, co mají nějaké to dis. Jedna kamarádka tam vodí syna, protože tvrdí, že sama mu není schopná látku správně vysvětlit. Ona na to má své fígle. Ale našla si ji sama, tedy na doporučení jiné známé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2036
25.5.21 11:54

Zkusila bych PPP a psychologa, aby se vyloucily všechny dys, LMR a podobné věci. Pokud bude vše ok, tak se hold smířit s tím, že nebude studijní typ. Ne každý má hlavu na dobré známky, ne každý musí mít maturitu, VŠ… někdo to dá levou zadní, někdo ne, ani kdyby se sebevíc snažil. Může jít do učení a bude se mít v životě skvěle. Teď chodí všichni na VS a po šikovných chlapech je velká shanka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
25.5.21 12:09

A jak ve škole prospívá? Průměr? Nebo už se blíží k propadnutí? Pokud nepropadá, tak bych se s tím smířila, samozřejmě bych se s ním dál učila, ale nijak víc to nehrotila, zřejmě nebude studijní typ a prostě bude mít horší známky… Může jít po škole do učení, na tom není nic špatného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 13:40

Nenaučí látku myslím tak, že třeba ve vlastivědě, přírodovědě není schopný se naučit celý text zápisu a potom z testu max 3,4 ale i 5.
Ovšem stane se, že dostane i 1,nebo 2 ale to si asi pamatuje spíš z výuky. Český jazyk se teď hodně zhoršil, myslím že ta online výuka ho dorazila. Kolikrát i když si řekneme jaké tam má být i, y tak napíše i, y špatně…jestli se nedokáže soustředit nebo čím to je :nevim:
Doučování má 1× týdně ve škole s třídní učitelkou. Domluvily jsme se že půjdeme znovu do PPP, že jestli nedostane úlevu, tak to bude na II. stupni dost špatné.
Z českého jazyka to má teď na 4,Matematiku 3,
AJ 2,vlastivěda 2-3,přírodověda 2-3,mohlo by se zdát že to až na tu češtinu jde, ale já to vidím spíš že to je po extra velké snaze a známky jsou většinou ještě z online výuky a to nebylo tak náročné, aspoň na této škole, protože brácha chodí na jinou ZŠ a tam to je přísnější když to můžu porovnat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.21 17:34

@Russet @mackA159 @Midaku @mihla
Děkuji za reakce.
Vím že každému vše nejde, ale aby se nenaučil text na test, to je divné, ale mám ještě 2 děti tak to možná porovnávám…..Ale nejde mu to, no…
Známky špatné, uvidím co vyjde z té poradny…

• Citovat
  • Nahlásit
7333
27.5.21 06:36
@Anonymní píše:
@Russet @mackA159 @Midaku @mihla
Děkuji za reakce.
Vím že každému vše nejde, ale aby se nenaučil text na test, to je divné, ale mám ještě 2 děti tak to možná porovnávám…..Ale nejde mu to, no…
Známky špatné, uvidím co vyjde z té poradny…

Uvidíš. Možná bych to taky viděla na nějakou DIS… A když bude ok, tak holt všichni nejsou chytří. Třeba zase bude dobrý v manuální práci. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 18:30
@mackA159 píše:
Uvidíš. Možná bych to taky viděla na nějakou DIS… A když bude ok, tak holt všichni nejsou chytří. Třeba zase bude dobrý v manuální práci. ;)

Byli jsme v té poradně a řekli mi že má poruchu pozornosti, že to naschvál nedělá…..ale nejspíš ne ADHD/hyperaktivita/,ale ADD /hypoaktivita/,
je na vše pomalý……
Poslali nás k psychistrovi a tam že mu stanoví diagnozu, ovšem objednali nás na říjen……

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 18:38

Ještě jsem zapomněla dodat, že jsme tam byli už vloni, bylo to stejné a řekli mi, že je vpořádku a uvidí se.Tak se vidí, jakto že to ale neviděli oni už před rokem …..

• Citovat
  • Nahlásit
24068
1.6.21 18:51
@Anonymní píše:
Ještě jsem zapomněla dodat, že jsme tam byli už vloni, bylo to stejné a řekli mi, že je vpořádku a uvidí se.Tak se vidí, jakto že to ale neviděli oni už před rokem …..

Prostě syn nemá žádnou poruchu, problém bude v jeho intelektových schopnostech. Což neznamená, že nemůže být v životě úspěšný, jen se bude muset živit něčím jiným, než hlavou. Zaměřte se na to, v čem je úspěšný. Je zručný? Pracovitý? Ochotný? Hledejte spíše manuální činnosti, které by ho bavily a šly mu, ty posilujte. Hledání diagnózy a úlevy mu v životě moc nepomohou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 18:58

@hanka.br. Zatím pořádně nevím jak s ním pracovat aby to bylo pro něj vhodné. I když už nějaké stránky a diskuse jsem si prošla, ať vím co a jak, ať je hlavně vpohodě a pak snad bude vše dobré…..

• Citovat
  • Nahlásit
24068
1.6.21 19:02
@Anonymní píše:
@hanka.br. Zatím pořádně nevím jak s ním pracovat aby to bylo pro něj vhodné. I když už nějaké stránky a diskuse jsem si prošla, ať vím co a jak, ať je hlavně vpohodě a pak snad bude vše dobré…..

Je už v páté třídě - tak co umí? Tedy tím myslím, co kromě školy jste mu nabídli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat