Ekologický a soběstačný dům

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marjorie_Simpson
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 05.10.14 21:10
Ekologický a soběstačný dům

Tady jsem našla video o tom jak se staví tzv. „Zeměloď“ ( http://www.youtube.com/watch?… ).
Je to dost zajímavý a dost mně to zaujalo. Pomáhá jim tam americký architekt indiánského původu Michael Reynolds.

Mmch, tu je recenze: http://www.csfd.cz/…melod-pluje/

Reakce:
Manonka
Ukecaná baba ;) 1245 příspěvků 06.10.14 10:00

Dokument jsem neviděla, ale o Zemělodi už jsem leccos četla a slyšela. Trochu bych váhala s tím pojmenováním ekologický dům. Je to dům z recyklovaných materiálů, z nichž mnohé ale příliš ekologické nejsou. Pod pojmeme ekologická stavba si představím určitě něco jiného z jiných materiálů. Snaha o soběstačnost je ale jistě v pořádku a je to zajímavý projekt, i když na můj vkus hodně komerční. I to téma recyklace je zajímavé, takže jím v podstatě fandím, ačkoli svůj eko-dům si představuji jinak. Od stavitelů, co dělají přírodní stavby a na projektu byli, jsem slyšela, že jim na Zemělodi dnes řada věcí úplně nefunguje podle představ, ale to se dá asi očekávat, když je to první takový projekt tady a asi je čeká ještě dlouhá cesta…

BaMaK
Závislačka 2991 příspěvků 20 inzerátů 06.10.14 10:12

Já viděla jen kousek, ale mít barák z pneumatik-které obsahují karcinogeny…to bych asi nechtěla. :think:

Manonka
Ukecaná baba ;) 1245 příspěvků 06.10.14 10:37

@BaMaK Přesně o tom mluvím, že soběstačný ano, ale ekologický za mě tedy ne… O Eko a přírodní stavby se dost zajímám i mám takový domek v blízké budoucnosti v plánu, ale zeměloď není mým vzorem…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >