Ekzém u šestitýdenního miminka

25
12.8.13 09:49

Ekzem u šestitydenního mimi

Ahoj, moji dcerce bude ve středu 6.tydnu a tak dva dny zpatky se jí udělal ekzem na čelíčku a tvařičkach, zítra jdu na kožní, ale chci se zeptat jestli mate zkušenosti z ekzemem, nema to nikde jinde jen na hlavičce, používam na sebe make up a je možné že to ma ode mě, když se s ní třeba mazlim??Diky za příspěvky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2332
12.8.13 09:55

Tipla bych novorozenecké akné…promašťovat, časem zmizí samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
925
12.8.13 09:59

Mám taky 6.týdenní holčičku a takové flíčky se jí po obličeji dělají taky a má to z horka :nevim: vždycky když třeba spinka a je zachumlaná tak se zapaří a neskáče jí to…Pokud kojíš může to být i z toho, stačí když sníš něco co jí nesedí, já tak v porodnici snědla jahody a chudák se mi celá osypala :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1174
12.8.13 09:59

To s tím make-upem možné je. Náš malý se osype také při každé příležitosti, stačí jen, aby se trochu zpotil. Jak byla ta horka, tak byl osypaný střídavě na zádech nebo na bříšku podle toho, na čem zrovna ležel. Jinak ho podráždil i dětšký krém na opalování a cokoliv mastnějšího mu vadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
12.8.13 10:01

Mažu jí bepanthenem, to taky existuje akné? Vypada to jako krupička a je to rudé. Je to ošklivy :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
12.8.13 10:03

Náš malý měl od pěti do osmi týdnů osypaný celý obličejík… byli jsme na kožním a prý kojenecký ekzém (seborea). Ničím jsme moc nemazali (kožní nám předepsala mast s ureou a připadalo mi, že se to po ní spíš zhoršuje) a zmizelo to samo. Teď má tvářičku, jak miminko :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Neprihl. Pupyk
12.8.13 10:04

Jo, akne, u miminek bezne.
Za me ale nepromastovat, napred vysusit (sudocream nebo zinkova pasta) a az to seschne, tak promastovat ty suchy stroupky, aby se odlouply…

• Nahlásit
  • Citovat
25
12.8.13 10:04

Pravě že to ma jen na te pusince nikde jinde, kojím už jen minimalně, jsme na nutrilonu :cert: takže z jidla to nema.No ty horka byly děs, ale to měla akorat ty potničky což je normalní, tohle je takové jako ekzem :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
12.8.13 10:09

Uvidim co mi řekne zitra mudr, jen mě je jí tak lito, ma rymu trpí na prdiky a ted tohle… :evil: takovy start do života :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5099
12.8.13 10:11

@Andrsenka ja mam holcicku 11 tydnu a mela tento exem asi od 2.tydne do 6. tydne, vypadalo to opravdu desive, zlepsilo se to vzdy trochu venku na vzduchu, ale doma mala oblicejik samy flicek, i takovou jako hrubou tu kuzicku. Spravilo se to samo, ale trvalo to ty 4 tydny :nevim: Mazala jsem jen parkrat excipialem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5099
12.8.13 10:13

@Andrsenka jo a doktorka mi rikala, ze exem se zacne projevovat vetsinou az kolem 3. mesice a neni jen na obliceji, ale i jinde :nevim: Preju, at vam to rychle zmizi, ale fakt si z toho nedelej starosti, bude za par dni zase pekne miminecko, uvidis :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970
12.8.13 10:22

@Andrsenka Měli jsme to samý, doktor nám na to doporučoval všelijaké,,blbosti", nic nepomáhalo. Pak jsme zašli na kožní, napsala nám zinkovou mast a během chvíle bylo po vyrážce..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
katka379
12.8.13 10:30

Ahoj, nemohou to být potničky http://www.zbynekmlcoch.cz/…afie-obrazek ? V tomto počasí by se nebylo čemu divit.

• Nahlásit
  • Citovat
2529
12.8.13 10:37

Měli jsme taky, přesně do roka. Naše alergoložka pořád chtěla mazat kortikoidama a když jsem s tím nesouhlasila, poslala nás na kožní, aby mi to tam vysvětlili. Kožařka se koukla na pár synových ložisek (tváře, ohyby rukou a nohou, zádíčka) a řekla „hm, místa jsou, tam, kde je to obvyklé. A tady jste proč?“ Řekla jsem, že nechci syna mazat kortikoidama, ale že pí alergoložce se to nelíbí. Kožařka řekla" já nevim, co pořád někteří alergologové mají. Ložiska jsou, tam, kde je obvyklé a pokud pí Dr. neví, kdy se kortikoidy používají, asi jí pozvu k sobě na exkurzi". Pak vytáhla fotky, aby mi ukázala, na co se dávají. Náš úkol byl hodně promašťovat. Něco s lanolínem, prodává se i koupel, někdo maže vitamínovou mastí(dělaná v lékárně),koupele z vloček, někdo si chválí mandlový olej lisovaný za studena…,je toho plno a na každého zabírá něco jiného. Já dávala jednu dělanou mast, ale nemůžu si vzpomenout na název..kdyžtak později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
12.8.13 10:38

Diky moc všem za příspěvky :lol: Je mi mnohem lip :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu