Embryogen / Blastgen

3882
25.4.20 18:19

Embryogen / Blastgen

Hezký večer přeji. :)
Holky, které jste podstupovaly IVF, nezkoušela si některá z vás připlatit za médium pro kultivaci embryí (Embryogen/Blastgen)? Sice jsem o nich našla několik studií, ale ráda bych znala osobní zkušenosti (ty jsem jaksi neobjevila). Zajímalo by mne, zda při použití byl pak embryotransfer a vývoj v pořádku, jestli to mělo nějaký smysl.
Moc vám děkuji. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3882
25.4.20 22:39

Popravdě, pokud je něco, co by zvýšilo šanci na úspěch, klidně za to zaplatím. Embyoglue má trochu jiné složení. Embryogen a Blastgen má „zajímavější“ složení (roztok lidského albuminu (HAS), gentamicin sulfát, sargramostim (GM-CSF), rekombinantní lidský inzulin). I z toho důvodu jsem se ptala na osobní zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.20 22:23

@ZItu co je osobní zkušenost? Že to někdo dá a otěhotní? Ve skutečnosti může otěhotnět a tohle nemusí být vůbec důvod :nevim: A že si člověk rád připlatí se obecně v tomhle oboru ví, proto v IVF lítají takový peníze…
Nám řekla doktorka v centru, že je to víceméně placebo (ale ona je taková výjimka férová)

• Citovat
  • Nahlásit
3882
28.4.20 12:39
@Anonymní píše:
@ZItu co je osobní zkušenost? Že to někdo dá a otěhotní? Ve skutečnosti může otěhotnět a tohle nemusí být vůbec důvod :nevim: A že si člověk rád připlatí se obecně v tomhle oboru ví, proto v IVF lítají takový peníze…
Nám řekla doktorka v centru, že je to víceméně placebo (ale ona je taková výjimka férová)

Ano, třeba právě to, že někdo s tímto otěhotněl a předtím např. ne.
Je mi jasné, že v případě IVF tam může být důvodů několik a nemusí to být právě jedním „doplňkem“. A vezmu-li to do detailu, spousta věcí, které se při IVF doplácí, jsou vlastně takové placebo a „pro jistotu“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.20 23:06

@ZItu ve skutečnosti nikdy nezjistíš, co ti pomohlo, nebo proč jsi otěhotněla teď a předtím xkrat ne. Pokud nemáte jasnou diagnózu a nenajdeš příčinu (a tu lékaři z CAR logicky nehledají)
To, že někdo teď otěhotní s takovým preparátem vůbec neznamená že to způsobil, musela by na to být nějaká věrohodná studie a problém je, že tyhle studie zpracovávají firmy, které tyto "zázraky " vyrábí :think:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat