Katastrofální spermiogram - šance ivf?

Anonymní
25.4.20 16:00

Katastrofální spermiogram - šance ivf?

Ahoj,

již několik let se s manželem snažíme o otěhotnění, problém je na straně manžela. Před rokem jsme byli na IVF, ze čtyř embryí nevyšlo ani jedno. Tenkrát měl koncentraci okolo 2,5 milionu, pohyblivost celkově tak 13 %, morfologicky v pořádku 1-2 %.

Teď jsme se po roce rozhodli navštívit jiné centrum a spermiogram dopadl ještě výrazně hůře, přitom manžel užívá celý ten rok doplňky stravy, které by měly stav spermií zlepšit. Koncentrace stále 2,5 milionu, ale spermie se téměř nehýbou, pouze 1 % je pohyblivých tak, že se hýbou na místě. Morfologie špatná ze 100 %.

Chtěla bych se zeptat, zda je vůbec u takto špatného spermiogramu šance na otěhotnění pomocí IVF? S dárcem by se manžel nesmířil :-(

Manžel doužíval před sedmi týdny antibiotika, nemohlo by to být dáno i tím, i když už to jsou skoro dva měsíce? Dále má opakovaně vyšší pH (nyní 8,6) a také výskyt leukocytů (to už měl před rokem a bylo to přeléčeno antibiotiky, teď je výskyt nižší) a nyní ale také erytrocytů.

Máte prosím ověřený nějaký způsob, jak kvalitu spermatu zlepšit? Zkoušeli jsme zinek, selen, macu, tribulus, carnitin…

Moc děkuji za jakékoliv povzbuzení…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4647
25.4.20 16:06

Jste na začátku a možnosti je více. Přítel má pro změnu nejakejch 65 mil. a z toho 1% živých máme z ivf 3embryjka jedno se nezdařilo. Jedno nosím teď 26+1tt a třetí v mrazáku na sourozence. Šance je vždy. Ještě je myslím macs nebo jak se to jmenuje že operativně že šourku vyndají ještě nezralé spermie a nechají je dopestovat v podobných podmínkách jako embryjka. Antibiotika na to vliv mít můžou jako hodně dalsich veci. Přítel má třeba lepší po dovoleny ale jak je to možný nevíme :hug: přeju hodnebstesti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22265
25.4.20 16:35
@Anonymní píše:
Ahoj,

již několik let se s manželem snažíme o otěhotnění, problém je na straně manžela. Před rokem jsme byli na IVF, ze čtyř embryí nevyšlo ani jedno. Tenkrát měl koncentraci okolo 2,5 milionu, pohyblivost celkově tak 13 %, morfologicky v pořádku 1-2 %.

Teď jsme se po roce rozhodli navštívit jiné centrum a spermiogram dopadl ještě výrazně hůře, přitom manžel užívá celý ten rok doplňky stravy, které by měly stav spermií zlepšit. Koncentrace stále 2,5 milionu, ale spermie se téměř nehýbou, pouze 1 % je pohyblivých tak, že se hýbou na místě. Morfologie špatná ze 100 %.

Chtěla bych se zeptat, zda je vůbec u takto špatného spermiogramu šance na otěhotnění pomocí IVF? S dárcem by se manžel nesmířil :-(

Manžel doužíval před sedmi týdny antibiotika, nemohlo by to být dáno i tím, i když už to jsou skoro dva měsíce? Dále má opakovaně vyšší pH (nyní 8,6) a také výskyt leukocytů (to už měl před rokem a bylo to přeléčeno antibiotiky, teď je výskyt nižší) a nyní ale také erytrocytů.

Máte prosím ověřený nějaký způsob, jak kvalitu spermatu zlepšit? Zkoušeli jsme zinek, selen, macu, tribulus, carnitin…

Moc děkuji za jakékoliv povzbuzení…

Doplňky stravy neublíží, ale ani nepomůžou.
Manžel měl taky špatný, ale aspoň ty 4 % měl ok. Jedno ditko máme z IVF, druhé přirozeně.

Spermiím vadí teplo. Tudíž vynechat saunu, kolo. Mít vzdušné prádlo.

Ivf nezatracuj. Přístě může být SPG o mnoho lepší. Může se stát, že budou muset šoupnou vejce k ledu a bude se holt čekat na spermie. Ale osobně myslím, že nějakou dobrou najdou.

Zkrátka, nutno risknout a zkusit. Přeji štěstí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
885
25.4.20 17:34

Máme taky katastrofu, proto jdem do dárce. Za prvé nechci dávat desetitisice ne-li statisice s nejistý vysledkem, rozhodit si zdravi, čekat v nervech, už mám dost toho čekání po 6 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
25.4.20 20:08

Dobrý den, neexistuje univerzální zaručený recept. Co bych se z pohledu muže, který si něčím podobným prošel (nebo prochází), nebál říct obecně, je asi tohle:

Manžel by si mohl zkusit najít dobrého androloga, který by jej vyšetřil a zkusil mu pomoct. Jestli nepomůže jeden, tak po čase zkusit ještě jiného lékaře. Mně třeba pomohl až druhý androlog, za kterým jsem byl. Tohle je oblast medicíny, která se ještě jen vyvíjí, takže různí lékaři mají různé zkušenosti, které některým pacientům pomůžou, jiným zase ne. Nečekejte od toho zázraky, možná to nikam nepovede, ale možná se ten spermiogram trochu zlepší, aby šlo řešit IVF bez hrůzy v očích a nočních mor.

Může pomoct celkové zlepšení životního stylu. Znovu, nečekal bych zázrak, ale nějaké zlepšení by nastat mohlo. Zdravější strava, seknout s kouřením (jestli náhodou), pravidelný dostatečný spánek, nějaký pohyb, ne zas něco hodně přemáhat. Přiměřená kondice, méně různých případných nachlazení, „rýmiček,“ kocovinek.

Pokud jde o doplňky stravy, neřešit jen „ty na plodnost,“ ale celkově se podívat, jestli je dostatek všech vitamínů, minerálů, stopových prvků, věcí jako Q10, Omega3, a podobně. Tady by mohl poradit dobrý zkušený lékárník, který ví, jaké jsou potřebné denní dávky čeho a které produkty obsahují tohle všechno v dostatečné míře.

Nevím, jak často měl manžel vyšetřený spermiogram, ale tyhle hodnoty se můžou s časem hodně měnit, obzvlášť když jsou velice malé nebo hraniční. Taky je v tom trochu subjektivního hodnocení. Možná série několika vyšetření, třeba s odstupem měsíce nebo 6 týdnů by řekla víc. Znovu, to by věděl nejlíp určit a poradit androlog.

Prostě každé malé zlepšení celkového zdraví a kvality životosprávy se nějak s odstupem několika týdnů až měsíců nějak přenese do kvality spermií. Někdy víc, někdy méně. Možná se manžel může zkusit přihlásit na nějaký portál (i když žádné české neznám - jestli třeba mluví anglicky), kde si muži tyhle informace a rady vyměňují. Ani ne tak kvůli nějakým „zaručeným receptům,“ spíš kvůli motivaci a aby si třeba nemyslel, že je s tím sám.

Tohle jsou jen takové malé zkušenosti, nechci Vám tím dávat nějaké falešné naděje nebo chytré rady. Jen námět k zamyšlení. Sami doma zvažte, jestli by něco z toho stálo za pokus, možná jste něco z toho již zkusili, možná o něčem již víte, že to nikam nejde. Jakkoliv, přeji hodně trpělivosti a štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.20 20:28

Nevím, jestli Ti to nějak pomůže. Můj muž více než 10 let zpátky, měl méně než 1 procento. Časem se rozvedl, pak potkal me a já jsem otěhotněla v mých 40 letech na první dobrou - přirozeně plus jsem brala na antikoncepci 8) Neztrácela bych naději, netvrdím, že je možné úplně vše, ale hledala bych cesty.

• Citovat
  • Nahlásit
11946
25.4.20 20:42

To je evidentně na androloga… Pak uvidíte. Můj manžel má morfologii 0% stabilně víc než 10 let, nic s tím nehlo. Ale i tak jsem s tou hrůzou 4× otěhotněla (z toho 3× přirozeně).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
26.4.20 08:00

Manželovi pomohl k lepší kvalitě FOLANDROL v kombinaci s vitamínem E, zdravou stravou a společnými procházkami. Vše pod dohledem androloga bez něj to půjde jen těžko, držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1242
26.4.20 08:11

Ahoj, muz mel taky strasny spermio. V Caru nas tlacili jedine do IVF. Lekar mi tenkrat rekl ze neotehotnim doma ani kdybych se na hlavu postavila. Koupila jsem mu selzink, tribullus, za 3 mesice ho mela cekat kontrola, nechteli jsme se vzdat tak snadno. A na kontrolu uz nedoslo, otehotnela jsem prirozene ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
3.5.20 15:53

Spermiogram

Zdravím :)
Ma tu nekdo pozitivni vysledky na zlepšení morfologie spermii? Loni v breznu sem mel 3% OK, v zari to bylo uz jen 1% a letos v breznu uz pouze 0.2%. Od podzimu uz beru nejruznejsi suplementy tak sem doufal ve zlepseni v breznu ale byl sem nemile prekvapen :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
3.5.20 18:04

Z 1-2% jsem se dostal asi na 3%, ale trochu to kolíše a taky to trochu závisí od toho, kdo ten spermiogram kdy vyhodnocuje. Tak jestli to považujete za zlepšení, tak mně se „zlepšil.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
633
20.5.20 19:16

Ahoj holky. Nevíte co pro nas znamena vysoke ph 8,6 co vyšlo na spermiogramu? Diky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
21.5.20 14:32

Ahoj holky, dnes jsem podstoupila IUI, ale nemam z toho dobrý pocit. Před 3 týdny byl chlap na spermiogramu a měl ho excelentní. Vše nad rámec, morfologie 5,4%. Měli jsme strašnou radost. Dnes byl ráno opět a výsledky na nic. Koncentrace 53mil/ml, motilita 64%, progres 60% a hlavně ta morfologie 3%. Je mozne, ze se to za ty 3 týdny tak zhoršilo? Dnes mě i přesto doktorka chlácholila, ze je to dobre a tak jsem IUI podstoupila, ale pocity jsou dosti rozporuplné. Mám strach, že to nedopadne. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
22.5.20 08:06

Ahoj,
mluvím z vlastní zkušenosti, nějaký rok jsme s také pokoušeli o mimčo, pak zjistili problém na mé straně. Ze spermiogramu(asi 4×) mi zjistili všechny poruchy, co mohou být, málo spermií, nepohyblivé(latinsky nejdelší název co může být). Šance na přirozené oplodnění nulové. V centru reprodukce jsme si domluvili termín na konzultaci umělého oplodnění, při vyšetření zjistili, že je. manželka těhotná, v tu dobu to byla celkem vtipná situace :D dnes už je tohle štěstí dvou a půl letý chlap a doma má dvou měsíční sestřičku, nečekaně a přirozeně. Dnes se jen člověk může dohadovat čím to bylo, bylo to psychikou, že na to člověk furt myslel a když se smířil s umělým tak to pomohlo, nebo to byl masakralní mix vitaminu který jsem si sestavil. Přeju hodně štěstí a nic nemusí být tak špatného jak to v první chvili vypadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
187
28.6.20 15:54
@Adulkad píše:
Ahoj holky, dnes jsem podstoupila IUI, ale nemam z toho dobrý pocit. Před 3 týdny byl chlap na spermiogramu a měl ho excelentní. Vše nad rámec, morfologie 5,4%. Měli jsme strašnou radost. Dnes byl ráno opět a výsledky na nic. Koncentrace 53mil/ml, motilita 64%, progres 60% a hlavně ta morfologie 3%. Je mozne, ze se to za ty 3 týdny tak zhoršilo? Dnes mě i přesto doktorka chlácholila, ze je to dobre a tak jsem IUI podstoupila, ale pocity jsou dosti rozporuplné. Mám strach, že to nedopadne. :(

Máš normální hodnoty SPG přesto, doufám, že to vyšlo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat