Endometrióza, porod a co dál?

1802
7.8.13 15:28

Endometrioza,porod a co dál?

Ahoj, mám rozsáhlou endometriozu, nyní jsem pět týdnů po porodu a nevím, co s ní dělat dál :nevim: Máte někdo zkušenost? Jak jste to řešili/neřešili? Hormony? Rychle další těhotenství? Nebo pokud vás porod s endomrchou teprve čeká, už jste nad tím přemýšleli? Já doufala, že když kojím, tak budu dlouho bez MS, ale teď mám pocit, jak kdyby měla přijít každým dnem :zed: A nevím, co dál…do normální antikoncepce se mi moc nechce, mam obavy, že ta vhodná pro kojící mi MS neudrží (jestli se tedy vůbec může brát v kuse?)…četla jsem tu, že hodně z vás pomohlo Visanne, nevíte, zda se může brát při kojení? Původně jsem chtěla co nejrychleji znovu otěhotnět, ale teď, když už mám novorozeně doma si nějak nedokážu představit být za pár měsíců (samozřejmě pokud by se stal další zázrak a povedlo se to)zase těhotná, asi bych to nezvládla…
Příští týden jdu na kontrolu k dr, tak se jí zeptám, ale ráda bych tam šla už s nějakou představou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1057
7.8.13 16:59

Mám ji též, teda spíš jsem měla ve zprávě po laparoskopii, že mi odstranily její ložiska. Pak jsem otěhotněla, porodila, nekojila jsem takže jsem dostala inhned MS a jedla antikoncepci Jeanine - bez pauzy. Bohužel jinou léčbu doktoři neznají. Dá se na to zvyknout. Nicméně o dalším postupu se musíš poradit s lékařem. To, že cítíš že ms přijde nemusí být pravda, většinou to intenzivní kojení opravdu pozastaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1802
7.8.13 17:06

@Bohulinka Díky za reakci :-) Jo, kéž by MS ještě nepřišla, na to kojení jsem tak nějak spoléhala :? Prcek už dvě noci vydržel spát sedm hodin, nechci ho zbytečně budit (přibývá moc pěkně), tak to řeším tak, že stejně vstanu dřív a odstříkávám, takže bych řekla, že kojím hodně (přes den skoro pořád :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7904
7.8.13 17:31

Mám 14 měs po porodu a cítím že ta mrška je opět u mně. Co bude dál nevím. Já si na ní sice zvykla, ale někdy je to fakt nepříjemné. Antiko se mi moc brát nechce. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1802
7.8.13 17:34

@Petra2829 To mi je líto, že se to vrátilo…Mně se do antiko právě taky vůbec nechce :-( ale nedokážu si představit, jak bych se v těch nejhorších dnech MS starala o malého, jsem kolikrát ráda, že žiju :zed: A navíc se bojím toho, že by se to jen zhoršovalo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7904
7.8.13 17:36

@bisonka Já uvidím co bude dál… Zatím to nechávám. Až zas budu zvracet a mít zimnici u ms tak nějak rozhodnu. Ale já už těch hormonů měla strašně moc. Nejraději bych se nechala vybrat. Fakt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1802
7.8.13 17:48

@Petra2829 To já se bojím, to nechat zajít moc daleko…byla jsi s tím někdy na operaci? Nebo zatím pořád „jen“ hormony? Já byla na jedné laparce a po ní jsme se rovnou začali snažit, antiko jsem brala naposled někdy před čtyřma lety, když jsem o endometrioze ještě ani nevěděla…
A nad tím vybráním jsem už taky přemýšlela :zed: :zed: :zed: ale ještě chceme mít jedno až dvě děti, tak zatím musím trpět :poblion: A pak se uvidí, pokud by to bylo nesnesitelné, tak bych snad do toho fakt šla…ale nevím, co to obnáší, co vše by muselo pryč a jak by se pak člověk cítil, jestli pak nechybí nějaký hormony nebo tak :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7904
7.8.13 17:58

@bisonka Jo jo ložiska operativně odstraněna. Pak umělý přechod. Pak snažení rok a nic a pak Ivf a nic a pak až Ket a povedlo se.
Děti už asi nebudou. Máme 3,ale kdybych mohla beru ještě :mrgreen: Ale ne už přes Car.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3162
7.8.13 18:24

Ahoj, taky mám těžkou endometriózu, ale zatím jsem těhotná jen krátce. Přemýšlím i o tom, co bude v pozdějších fázích těhotenství, jak to bude vypadat se srůsty atd. Tak trochu doufám, že by se endoška po porodu nemusela vrátit :andel: Ale nespoléhám na to. Ten Visanne by mě taky zajímal, brala jsem ho před otěhotněním. Držím palce ať MS ještě dlouho nepřijde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2093
7.8.13 18:42

Já jsem naštěstí dostala první MS až 13 měsíců po porodu. To samé po druhém porodu. Před otěhotněním byla laparka, pak hormonální léčba (1/2 roku „přechod“), pak druhá laparka, při které odstranili zbylá ložiska. Pak snaha o těhu, nakonec úspěch po ivf. Po porodu už se endoška nikdy nevrátila v takové intenzitě, vlastně i předtím jsem měla štěstí, že i když nález byl rozsáhlá endometrioza, tak bolesti byly snesitelné, dalo se normálně fungovat. Teď jsem těhotná (opět po ivf) a protože už mám nízkou rezervu vajíček (v CAR mi měřili hormon AMH a už to stojí za starou bačkoru) tak bude asi přechod dříve. Tím se to doufám vyřeší ;), taky už jsem do sebe nacpala za svůj život tolik hormonů, až je mi z toho zle :nevim:
@bisonka držím palce, ať se MS a tím pádem ani endopotvora hned tak nevrátí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1802
20.8.13 17:08

@Lucienkaaa Ahoj, srůstů jsem se v těhotenství taky bála, ale nebylo to tak hrozné, jak jsem čekala, jen někdy trochu břicho pobolívalo.
@irenn Díky a přeju bezproblémové těhotenství :hug:
A pro info, MS zatím naštěstí nedorazila a podle doktorky se zatím ani nechystá :) a předepsala mi Azalii, že mam začít brát, až to pak přijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.8.13 14:13

Ahoj holky, můžu se zeptat, jak se pozná endiometroza? Děkuji. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.8.13 14:14

Endometrioza :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3162
21.8.13 18:26

@bisonka Díky,doufám, že to u mě taky proběhne v klidu :andel:

@Petruše80 Příznaky jsou různé a každý může mít jiné :nevim: Ale obecně jsou to srůsty, cysty, bolest při menstruaci, sexu nebo vyprazdňování, silné krvácení při menzes, zácpy nebo průjmy související s cyklem, neplodnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.8.13 10:00

Cista a těhotenství

Ahoj holky :) Chtěla jsem se zeptat. Vrátila se mi zpátky endometrioza a teď mi doktor našel cistu máte někdo zkušenosti že by jste otěhotněli při těchto problémech?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama