Eon doporučená upomínka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aronoele
Stálice 66 příspěvků 02.02.18 13:25
Eon doporučená upomínka

Ahoj,
potřebovala bych radu od někoho, kdo je taky u Eonu a dostal někdy doporučenou upomínku.

Máme nazaplacený doplatek za roční vyúčtování plynu. Měli jsme měsíc odklad (do 21.1.) a teď nám přišlo avízo na zaplacení pouze do 1.2. My ale budeme mít celou částku až asi za 10dní. Psala jsem mail na pohledávky a operátorka mi odpověděla, že pokud neuhradíme do 6.2. celou částku, budou už zasílat doporučenou upomínku, která je zpoplatněná a pokud ani tu včas neuhradíme, budou nuceni odpojit plyn.
Takže moje hlavní otázka zní:
Nevíte jako dlouhá je splatnost dluhu u té doporučené upomínky? :nevim:

Předem moc děkuji za odpověď. tohle se nám stalo poprvé za 10let takže jsem z toho na nervy… :?

Reklama

Reakce:

Aspera
Generální žvanilka 20056 příspěvků 1 inzerát 02.02.18 13:29

Týden tam možná bude, ale moc bych na to nespoléhala, hlavně už ta částka bude větší. Nemáte možnost si půjčit po rodině a za 10 dní to vrátit jim? Hlavně teda nejít k lichvářům atd. to radši tu pokutu od eonu.

vonajebohyne
Echt Kelišová 9128 příspěvků 02.02.18 13:31

Znovuzapojeni je navic zpoplatneno cca 1000,–.

Aronoele
Stálice 66 příspěvků 02.02.18 13:36

@Aspera my ty peníze nejspíš budeme mít i dříve ne účtě, přítel mě uklidňuje že to zařídí, ale ještě než se to odešle na jejich účet, může trvat další dva dny.. Nemáme si moc od koho půjčit, to by byla až poslední možnost. Teď si asi vyřídím kontokorent abych měla klid, třeba to vyřeším takhle dřív a bude to. Jen jsem chtěla vědět na jak dlouho bývá ta upomínka když je doporučená, abych měla trochu klid a nemusela na to pořád myslet.

Aspera
Generální žvanilka 20056 příspěvků 1 inzerát 02.02.18 13:38

Nedivila bych se, kdyby ta upomínka byla jen stylem, máte po splatnosti nedoplatek, zaplaťte okamžitě a za každý den penále tolik a tolik. Přeci jen nečekají první týden, ale už druhý měsíc.

vokishka
Extra třída :D 11977 příspěvků 02.02.18 14:23

@Aronoele teď už by mělo platit, že je převod peněz ten samý den hotový.

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 12494 příspěvků 1 inzerát 02.02.18 14:28

@Aronoele pokud posíláte peníze z banky do banky třeba přes internet tak je to ještě týž den je to během pár hodin, určitě né dva dny, myslím že ted už čekat nebudou, ten týden vám asi nedají, kolik jim dlužíte?

Aronoele
Stálice 66 příspěvků 02.02.18 18:00

Když posíláte peníze přes internet banking na účet co je u jiné banky tak na to mají až dva dny na vyřízení. Jinak co mi psala operátorka z Eon tak po odeslání té doporučené upomínky tam je nějaký termín splatnosti než přistoupí na odpojení. já jsem jen chtěla vědět kolik dní to je.

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 12494 příspěvků 1 inzerát 02.02.18 18:02

@Aronoele posílala jsem včera v deset ráno přes internet banking peníze do jiné banky dotyčná je měla do tří hodin :nevim:

vokishka
Extra třída :D 11977 příspěvků 02.02.18 18:04
@Aronoele píše:
Když posíláte peníze přes internet banking na účet co je u jiné banky tak na to mají až dva dny na vyřízení. Jinak co mi psala operátorka z Eon tak po odeslání té doporučené upomínky tam je nějaký termín splatnosti než přistoupí na odpojení. já jsem jen chtěla vědět kolik dní to je.

platí od února nová vyhláška.

Aronoele
Stálice 66 příspěvků 02.02.18 20:31

Tak to je dobře, díky za info @vokishka :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama