Ex a bojácné dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
BezradnaMami
Stálice 68 příspěvků 13.07.19 20:25
Ex a bojácné dítě

Problémy s ex jsem tu už párkrát řešila. Když bych tušila, jaký „charakter“ se z něj vyklube, nikdy bych s ním rodinu nezakládala, i když synka pochopitelně nade vše miluji. Ale k věci…
Až v těhotenství jsem zjistila, že ex vlastně dítě nechtěl (mne tvrdil opak), když byl malý ještě miminko, odešel od nás.
Syna si však bravá, a tedy již prakticky od mimina. Vždy mně po návratu cca 3 noci probrečel, otce jsem mu však nikdy odpírat nechtěla a doufala jsem, že jak poroste, zlepší se to.
Bohužel, opak je pravdou a nyní, ve dvou letech, je to čím dál horší. Snažím se ho motivovat, ale stačí jen vyslovit „táta“, začne plakat a už mně visí na noze. Při předání hysterický pláč. Vrací se také uplakaný, skoro pokaždé má sopel rozpatlaný po celém obličeji, tak mám obavu, že hodně brečí i mimo samotné předání (což bych ještě chápala).
A většinou i nějaký bonus navíc - např. celý od bláta, mokrý skrz oblečení v nepřebalené plence, v zimě promrzlý na kost jen v tričku apod.
S Ospodem jsem to řešila, ex vše vždy rázně popře (že předal syna zcela v pořádku), jejich závěrem je, že máme líp komunikovat.
Styk je upraven soudně, ale i když má určen o dost větší rozsah, bere si ho cca 2× měsíčně, když mu to vyjde a nekryje se termín s nějakou akcí, kterých má plno.
Nejvíc mně trápí, že syna to očividně poznamenává, po návratu je extrémně bojácný, nepustí mě samotnou ani na záchod. Začal mít něco jako noční děsy- zoufalý pláč ze spaní. Došlo to tak daleko, že když jsme dnes na procházce potkali zaparkované auto jako má ex (stejná značka a barva), chytil mě za nohy a začal hrozně brečet, až se dávil a nebyl k utišení.
Vždy zhruba po týdnu se to pomaličku začne srovnávat, ale pak je vše zase nanovo.
Nemáte nějaké zkušenosti? Nepomohl by dětský psycholog? Jak synka motivovat, ať to snáší líp? Takhle z něj brzy bude labilní jedinec…
Mediaci, společně trávení času se synem apod.,to vše ex odmítá, tudy cesta nevede…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Zwetta
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 13.07.19 20:37

@BezradnaMami
Jako nevím, ale z Vašeho příspěvku to na mě dělá dojem, že se s ním u otce nezachází zrovna nejlíp, ne-li je přímo zanedbávaný a z Vás mám pocit, že jste k tomu všemu docela laxní.. :roll:
Mě se takhle chovat dítě po návratu nebo před odjezdem k ex, tak udělám vše pro to, aby tam nemuselo a ne ještě zmiňovat, že dítě vlastně má trávit u otce daleko víc času, ale ten toho nevyužívá.. :zed:
Chudák dítě, takhle ho deptat.. 8o

BezradnaMami
Stálice 68 příspěvků 13.07.19 20:45

@Zwetta Právě, že mě to hodně trápí, proto jsem diskuzi založila. Volávala jsem opakovaně na Ospod, fotila, v jakém stavu se syn vrací (mají to tam založené). Ale pokaždé to dopadlo tak, že oslovili otce, ten vše rázně popřel a bylo nám doporučeno zlepšit komunikaci. Proto už si nevím rady..

BezradnaMami
Stálice 68 příspěvků 13.07.19 20:49

@Zwetta Tím, že soudně stanovené termíny ani nevyužívá, jsem chtěla naznačit, jaký zájem o syna má.. I ty dny cca 2× měsíce jej vždy vrátí dřív, někdy i o několik hodin…

Zwetta
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 13.07.19 20:50
@BezradnaMami píše:
@Zwetta Právě, že mě to hodně trápí, proto jsem diskuzi založila. Volávala jsem opakovaně na Ospod, fotila, v jakém stavu se syn vrací (mají to tam založené). Ale pokaždé to dopadlo tak, že oslovili otce, ten vše rázně popřel a bylo nám doporučeno zlepšit komunikaci. Proto už si nevím rady..

A co zkusit u soudu zamezit styku s tím, že při předávání a vracení syna budete mít svědka a i jako svědectví můžete doložit předchozí hlášení na OSPOD a fotky, které jste pořizovala? ;)
Jinak jak otec reaguje na to, že mu syna dávat nebudete, pokud se bude vracívat v takových stavech?

Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 13.07.19 20:59

@BezradnaMami Zkus kontaktovat ten ospod a říct jim, že potřebuješ s tím zlepšováním komunikace pomoct. Třeba ho k té mediaci dotlačí. :think:

BezradnaMami
Stálice 68 příspěvků 13.07.19 21:03

@Zwetta Na zamezení styku to prý nestačí 8o Otec reaguje sprostými nadávkami, případně vyhrožuje, že na mě zavolá policii, protože jsem povinna mu syna vydat…

mota
Kecalka 262 příspěvků 13.07.19 21:05

Pokud je ta situace taková, jak ji popisujes, syna bych nedala. Řekla bych, že je nemocný. A pokud by zavolal policii, aspoň bys měla svědky synova chování vůči otci…

BezradnaMami
Stálice 68 příspěvků 13.07.19 21:06

@Bábrdl Jenže k čemu nám ta mediace bude, on tradičně vše popře, a tím to skončí. Lhář je výtečný, u soudu například bez mrknutí oka nahlásil, kde pracuje, přestože byl v té době bez práce, v onom zaměstnání ho totiž již dva měsíce předtím vyhodili za hrubé porušení prac. kázně… :,(

Zwetta
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 13.07.19 21:06
@BezradnaMami píše:
@Zwetta Na zamezení styku to prý nestačí 8o Otec reaguje sprostými nadávkami, případně vyhrožuje, že na mě zavolá policii, protože jsem povinna mu syna vydat…

Ty vole, jaké k. ávy to tam u Vás na tom OSPODU sedí?! :cert:
To jako vůbec nemají potřebu to prošetřit?! Tak co zkusit ten soud? To můžeš podat sama za sebe ne? :think:

Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 13.07.19 21:08
@BezradnaMami píše:
@Zwetta Na zamezení styku to prý nestačí 8o Otec reaguje sprostými nadávkami, případně vyhrožuje, že na mě zavolá policii, protože jsem povinna mu syna vydat…

Tak jasně, že nestačí. Když to řeknu ošklivě, tak s tímhle na ospod prudi každa druhá. Chlapi zase chodí s tím, že matka je „blázen a bere silná antidepresiva“ atd. Většinou to berou s velkou rezervou, s tím nic nenaděláš. Fotky (podívejte, tedy na na koleni flek!) tam taky nosí ženské často.

Ale k té mediaci by ho dotlačit mohli. :think:

Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 13.07.19 21:09
@Zwetta píše:
Ty vole, jaké k. ávy to tam u Vás na tom OSPODU sedí?! :cert:
To jako vůbec nemají potřebu to prošetřit?! Tak co zkusit ten soud? To můžeš podat sama za sebe ne? :think:

Věř tomu, že tohle ony řeší u každého druhého případu… Prostě to berou s rezervou.

BezradnaMami
Stálice 68 příspěvků 13.07.19 21:09

@mota A bude policii zajímat, že syn brečí, když ex jim tam bude mávat papírem, podle kterého má v daný den na syna „právo“ :think: Já už jednou sama na policii volala, když byla hodně vyhrocená situace u předání (agresivní ex), ale prakticky mě odbyli a nepřijeli.

PaníBovaryová
Kelišová 5169 příspěvků 13.07.19 21:10

Ať se úřednice z OSPODu přijde podívat na předávání

Zwetta
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 13.07.19 21:12
@Bábrdl píše:
Věř tomu, že tohle ony řeší u každého druhého případu… Prostě to berou s rezervou.

Do jisté míry jejich rezervovanost chápu, ale také mohou přehlédnout dost závažný problém, obzvlášť, pokud to někdo nahlašuje opakovaně a je zoufalý.. :roll:

Příspěvek upraven 13.07.19 v 21:12

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama