Krém Excipial

Radina
6.1.05 14:13

Excipial

Asi před měsícem jsem začala používat mastný mandlový krém excipial na příšerně vysušenou kůži po ekzému. Moc jsem mu sice nevěřila, ale suchá kůže mi po něm nádherně zmizela. Všimnula jsem si, že mi dělá dobře i na obličej a ráda bych ho používala jako podkladový denní krém. Na příbalovém letáku ale píší, že se má používat pouze 5-6 týdnů, stejně tak je to i u hydratačního mléka. Používáte někdo excipial dlouhodobě? Co se vlastně může stát, když ho po té určené době nevy:,–(ím?

• Nahlásit
  • Citovat

Máte zkušenost s Spirig Excipial Kids?

Přidejte zkušenost s Spirig Excipial Kids
Napsat příspěvek

Reakce:

135
6.1.05 14:31

Ahoj Radina!
Podľa mojich skromných vedomostí Ti pri dlhodobom používaní hrozí acne oleosa,ludovo povedané pleť sa prestavia na mastnejšiu, prípadne alergická reakcia v podobe fľakov, tieto krémy po dlhodom používaní meni aPh kože na viac zá:,–(itú a tým pádom zraniteľnejsšiu.
Dlhodobejšie sa môžu používať prípravky s obsahom urey, tá je telu vlastná/obsah v pote a moči/, prípravka: Excipial U, Slovaderm U.
Veľmi mastné prípravky, ako aj oleje dlhodobo škodia pre vyššie popísané dôvody, ale tak ako všetko aj toto treba vyskúšať.
Toľko môj názor, mimochodom vďaka za ozdravníček a náhrady mlieka, veľmi pomohli. :P
Maj sa pekne!
Oxana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
6.1.05 15:15

Radino, Excipial je super věc, ale jak píše Oxana, přesně tak to funguje:-(
Já to řešila tak, že jsem jej na tyto účely používala tak 2-3 týdně - to na promaštění obličeje bohatě stačí, zbylé dny jsem měla svůj klasický krém.

Nevím, jestli máš to mlíčko Excipial U Lipotion - tak ten v sobě obsahuje i určité procento močoviny a ne každý jej snese. mě to třeba nevadilo, to bě také ne, ale další by to nesnesl. ¨

Desty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
111
6.1.05 20:28

tak ja neviem, ako to s tym excipialom je, ale ja som alergicka a atoipcka a pouzivala som ho dost dlho, predpisovala mi ho lekarka. no a mojej kamaratke ho teraz lekarka predpisala na natieranie babatka. maly ma 8 tyzdnov a ona ho vraj natiera len excipialom. pytala som sa jej totiz, aky kremik alebo olejcek mam kupit pre babo a ona vravela, ze oleje su nevhodne, lebo upchavaju pory a excipial je super. pouzivali ste ho niektora pre mimi?

katinka + drobcek 37tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
6.1.05 20:45

Ahoj Katinka!
Myslím, že som sa navyjadrila presne, odpustite :( Excipial má dva základné druhy tel. mliek: Excipial hydrolotio a Excipial Lipolotio, ten hydrolotio má len ureu bez veľa lipidov, väčšinou ten sa dáva zdravým bábätkám/bez atopie/, lipolotio je už ako terapeutické mlieko pre ekzem. kožu. Ten sa nedoporučuje dlhodobo, tak ako oleje, ale ani tak nie pre upchávanie pórov, ako pre PH zvyšujúci účinok , čím je pokožka zraniteľnejšia./Dobrá imunita kože je pri PH povrchu 7,5, pri zápaloch je PH vyššie/. Ak sme sa opäť nepochopili, kľudne daj vedieť.
Oxana :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.1.05 21:13

Ahoj, no to jste mě zmátly. Synek (9m) má suchou kůži, zřejmě je atopik. POužíváme Excipial už poměrně dlouho (bez velkých výsledků). Máme ho tedy raději přestat používat?? Také jsem dostala radu používat Lipoderm Omega, máte s tím někdo zkušenost?? Díky moc, moc, nerada bych něco používala špatně. Jíťa

• Nahlásit
  • Citovat
135
6.1.05 23:56

Osobne by som prestala s používaním, len keby sa vyskytol problém/fľaky, zhoršenie ekzému/, ak Ti doporučil zmenu mlieka doktor, je to iné, ale opýtala by som sa ak je to zo zdroja jépépé 8)
Suchá koža je len relatívny pojem, vždy záleží,či je len suchá, alebo aj infikovaná/fľaky, vyrážky/, radšej sa opýtaj pediatra, ktorý, Ti excipial pre malého doporučil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
7.1.05 07:33

Ahoj,
synovi se v 5m objevila na krcku a na brisku jakasi vyrazka (alergie na detsky olej Johnson) a doktorka nam predepsala prave Excipial, nejdriv Lipolotio a pak mast s madlovym olejem - tu pouzivame do ted (synovi je temer 10m) a je to absolutne bez problemu.
S tim pouzivanim jen po dobu 6 tydnu jste me nahlodaly :o - snazim se cist pribalove letaky pozorne a mozna jsem neco prehlidla - ale to je snad jen u Excipialu Lipolotio, ne?
Hezky den (a zdravou pokozku :) )
Eliska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
7.1.05 09:50

Ahoj,dostali jsme od dr radu koupit Excipial mast s mandlovým olejem,mažu od narození jen občas…Koupila jsem si i Excipial U Lipolotio na vyrážky atd…pomohl hned…doporučuji i pro strýčka příhodu… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1182
29.4.05 09:30

Pokud vím, Excipial U Lipolotio se nesmí používat, pokud je kůže nejen suchá, ale i narušená = rozškrábaná. Tak tedy říkala doktorka na kožním. Ale mám vyzkoušeno, že ještě lepší účinek než tenhle promašťující přípravek má denní masáž sezamovým olejem (nebo olivovým) s následnou sprchou. Podstata je rozetřít nahřátý olej (v lahvičce v horké vodě) po celém těle, jemnými krouživými pohyby a pak normálně osprchovat (klidně použít i mýdlo). I tak zůstane na těle jemný mastnější povlak. Ze začátku se nic neděje, ale po pár dnech je kůže krásně jemná, pružná. Tento postup vychází z ájurvédy (indická medicína či přístup k životu), problém je v té pravidelnosti. To asi nikdo dlouho nevydrží. Prý je možno používat i u miminek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.8.11 12:52

Excipial pomoooc

Včera jsem si koupila na doporučení z různých diskuzí Excipial u lipolotio a dneska jsem se vzbudila a myslela, že mě trefí. :poblion: Přestože většině lidí - jak psali pomohlo užívání excipialu, tak já mám pod očima rudé, oteklé vaky a přitom na močovinu, kterou emulze obsahuje, nejsem alergická. Můžete mi někdo pls doporučit nějaký krém/přípravek jak se zbavit suché kůže na obličeji? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
andyn82
16.8.11 13:14

Ahoj, já mám atop. ekzém a přesto, že všem Excipial zabírá a já taky alergii na močovinu nemám, tak mě hrozně dráží a dokonce mě přišlo, že i mokvá kůže.A to se ten ekzém projevuje v podstatě taky jen suchou kůží.Zkus výrobky od Biodermy, mají krémy přímo na suchou kůži a krásně promastí, prodávaj ho v lékárnách, je trochu dražší,ale opravdu kvalitní.Pak je ještě na suchou kůži perfektní Linola krém,ten je dost mastný a není moc drahý.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.8.11 13:50
andyn82 píše:
Ahoj, já mám atop. ekzém a přesto, že všem Excipial zabírá a já taky alergii na močovinu nemám, tak mě hrozně dráží a dokonce mě přišlo, že i mokvá kůže.A to se ten ekzém projevuje v podstatě taky jen suchou kůží.Zkus výrobky od Biodermy, mají krémy přímo na suchou kůži a krásně promastí, prodávaj ho v lékárnách, je trochu dražší,ale opravdu kvalitní.Pak je ještě na suchou kůži perfektní Linola krém,ten je dost mastný a není moc drahý.

Děkuji moc. Zítra zajdu do lékarny a vyzkouším :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama