Atopický ekzém

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  24.01.03 21:18
Atopický ekzém

U mého 19ti měsíčního synka se objevil atopický ekzém. Máte s ním někdo nějaké zkušenosti? Zmizí to vůbec někdy? Michala

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Reakce:

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 24.01.03 21:37
Atopický ekzém

Já sama mám atopický ekzém asi od 6-ti týdnů. Lékaři tvrdí asi toto, zmizí to do tří let, zmizí to do šesti let, zmizí to v pubertě, zmizí to po porodu …

Dnes mi je třicet, mám porod dvakrát za sebou a dodávám „zmizí mi to až umřu“ a s dřívějším termínem nepočítám.

Bohužel lékaři jsou i dnes v léčbě bezradní a léčba probíhá systémem pokus-omyl, až se najde alespoň poněkud přijatená mastička, který snižuje množství vyrážky.

Doporučuji omezit pomeranče, jahody čokoládu a vše po čem se ekzém zhorší.

Přeji pevné nervy a chlapci co nejméně potíží.

šárka

Anonymni  26.01.03 11:18
Atopický ekzém

Ahoj holky,

poprvé jsem se ocitla na emiminu a jsem nadšená. Chystáme se s manžílkem založit rodinu a jsem od šestinedělí exematik. Tak trochu doufám, že se mi exém v těhotenství nebo po porodu zlepší nebo úplně zmizí. Znám už pár maminek, kterým se to povedlo.

Je mi 25 a už mám plné zuby mastiček, prášků, ležení v nemocnici a věčnýho skrývání boláčků pod oblečením. V pubertě jsem měla z toho takový mindráky, že i v létě pro mě neexistovaly kraťasy nebo sukně. Ať bylo vedro k padnutí nosila jsem dlouhý nohavice i rukávy.

Teď se z toho trochu dostávám díky manželovi, stále mi opakuje, že jsem pro něj přitažlivá taková jaká jsem.Zkrátka zásobuje mě sebedůvěrou a tak se mi teď s exémem líp žije. Nějak jsem se rozkecala, ale ani nevíte jak mi pomohlo se tady takhle uvolnit, protože moje okolí (hlavně tchýně) si myslí, že je to snadno vyléčitelný jen se sobě víc věnovat. Nedokážu jí vysvětlit, že jsem vyzkoušela vše co bylo v mé moci od léčitelů, sirovátky,bylinek, léků, nemocnice, šetrného praní až po různý diety. Tady mě snad pochopíte a třeba si i navzájem pomůžeme a poradíme co komu zafungovalo.

Přeji krásný den.

Zuzka

Anonymni  27.01.03 00:06
Atopický ekzém

Ahoj.

Já mám ekzém už od dětství a bohužel ho zdědila i dcera (4 roky). V prvním roce měla ložiska opravdu rozsáhlá, mokvající a pokud jen trochu mohla, tak si to samozřejmě škrábala (vysvětlete miminu, že se nemůže poškrábat) a dávat jí v létě rukavice mi připadalo spíš tako její týrání. Vyzkoušeli jsme spoustu mastiček a krémů, ale nic (kromě kortikoidních) nezabírá. Kůže se ale musí hodně promašťovat, mně doktorka předepsala: Lipobase krém, Excipial Lipolotio - to třeba několikrát denně a do koupele pak Balmandol olej. Na opravdu škaredá ložiska pak máme Elocom (ale ten už obsahuje menší množství kortikoidů).

Nedávno jsem viděla ale reportáž v televizi (myslím že to byl pořad Fakta) o jednom lékárníkovi z Afriky, který si snad v Novém Boru otevřel lékárnu s přírodními léky na kožní onemocnění. Měl na léky všechny certifikáty, přesto se nesetkal s pochopením „vyšší moci“.

Rodiče postižených dětí si ho nemohli vynachválit, dokonce tam mluvila i jedna lékařka-matka, že její dítě vyléčil. Jak jsem pochopila, byl nucen odejít do „ilegality“. Jo, holt obchod s léčivy, tedy myslím s kortikoidy, je hodně výnosný a pan doktor jim nešel „do krámu“. Tak snad v nejhorším případě se ho pokusit někde najít.

Zdraví Šárka č. 2

Jinak, Michalo, pravděpodobně to nikdy nezmizí, jak píše Šárka, ale pomalu se to lepší. Ovšem četla jsem, že v pubertě opět nastupuje v plné síle, popř. i u stresů, nevhodné stravě, u žen pak v přechodu atd.

Anonymni  27.01.03 19:31
Atopický ekzém

Nazdárek Šárko č.2 a ostatní,

je to hrůza když má exém malé dítě. Sama ač jsem dospělá se málo kdy udržím a „drbu“ se až mě to kolikrát bolí, ale ta úleva! Kdo to zná tak mi dá za pravdu a kdo nikdy tu příšernost nepoznal tak si neumí i s velkou fantazií nic představit. Když jsem byla malá tak mi rodiče večer co večer mazali ruce „černou mastí“ už nevím jak se jmenovala a vždy když jsem se vzbudila byly z obvazů jen cáry. Večer před koupáním mamka uvařila bylinky (řepík, heřmánek), nalila do vany a teprve po odmočení jsem si svlékala kalhotky a ponožky. Hrůza hrůz. Teď už to není tak zlé.Dokážu se alespoň trochu ovládnout, ale trnu hrůzou, aby to jednou po mě nezdědily moje děti. Moji rodiče jsou „čistí“, ale zato babi má lupénku tak si myslím, že to mám po ní.

Když používám kortikoidy, denně se louhuju v oleji a několikrát se mažu a mažu tak jsem O.K. Ale to bych nesměla chodit do práce, nosit pořád starý věci, protože mám vše mastné, mastičky taky zrovna nevoní. Mám ještě problém při větší fyz. zátěži. Když jdu na aerobic tak se po prvním zpocení začnu drbat a o to je to horší. Už kolikrát jsem musela v polovině jít hned pod sprchu a honem mazat alespoň Leniens.

Zkoušela jsem i různý diety. Vynechat určitou potravinu, jíst věci bez tuku a tak. Jenže. . . jednu dobu mi např. vadí ořechy a hned se po nich osypu a třeba po půl roce nic. Můžu jich sníst kilo a nic se nestane.

Jsou to starosti a život se mi zdá těžší, ale jsou mnohem horší nemoci a postižení, takže si říkám buď ráda mohlo to být horší.Nějak jsem se rozepsala takže končím.

Zajímalo by mě jak jste na tom s bazénem. Vadí Vám chlor a co stud za „boláčky“?

Pa pa Zuzka

Anonymni  27.01.03 21:30
Atopický ekzém

Ahoj Zuzko.

S bazénem bohužel moc velikou zkušenost nemám, protože já ani dcera plavat nechodíme. Hlavně kvůli té kůži. Nestydím se za svoje „fleky“, ale obávám se, že by se to mohlo zhoršit. Ve vodě není totiž jen chlor, občas si tam určitě někdo i uleví. S dcerou jsem kdysi chtěla chodit na plavání kojenců, ale lékařka mi to vůbec nedoporučila. Asi ví proč. Něco jiného je ale moře, to doporučují snad všichni dermatologové (a nejen oni). Takže čekám na červen, kdy dcera poprvé v životě okusí slanou vodu a doufám, že i ekzem ustoupí. Za atopii se stydět nemusíš, je to alergie a žádná infekce. Takže směle choď plavat a když by měl někdo řeči, klidně to vysvětli a pošli k vodě (jiné).

Vím, že žít s ekzemem je fakt dost složitý, ale je to spíš „kosmetická vada“ a opravdu jsou daleko horší postižení než je toto. Je ale dost vysoká pravděpodobnost, že tvoje děti budou také atopici - bohužel.

Takže optimismus a odvahu…

Šárka2

Anonymni  28.01.03 14:54
Atopický ekzém

Atopickým ekzémem trpím od dětství, různě se zlepšoval a zhoršoval a jako každý jsem si vymyslela různé metody boje s ním. Zřejmě ho zdědil i můj 1,5 letý chlapeček, nicméně:

na plavání chodíme od jeho 3 měsíců, do 9 měsíců jsme chodili 2×týdně, byl pak vždycky flekatý (a já taky) ale nijak zvlášť mu to nevadilo. Od 9 měsíců chodíme jenom 1×týdně a kůži má stabilizovanou i v zimě. Asi do 6 měsíců jsme ho vůbec nemyli mýdlem, jenom koupelovým dětským olejem od Hadka (www.hadek.cz).

Ja sama jsem už dávno vyřadila kortikoidy (třebaže účinkovaly) a používám vnitřně brutnákový nebo pupalkový olej (kapsle), jezdím každý rok k moři a nejím svoje „alergeny“ - např.pomeranče.

Od Hadka mam ted i novy krem Attopic, musim rict, ze ho pouzivam jen chvili, ale funguje perfektně.

Nebála bych se toho plavání a k doporučení lékařky z těch či oněch důvodů nechodit plavat musím říct, že většinou vůbec nevědí za jakých podmínek plavání kojenců probíhá a tak Vám radši nic nedoporučí. Myslím ale, že je škoda se o tuhle krásnou zkušenost společného potápění a blbnutí ve vodě nechat připravit.

Ivana a Tomášek

Anonymni  28.01.03 21:41
Atopický ekzém

Ahojky všichni,

Šárko díky za povzbuzení. Je to fakt komu se nelíbí má kůže tak ať se nedívá a na okukování jsem už imunní. Do bazénu se ale bojím, protože pohledy plavčíků a kolikrát maminek s dětmi mě odstraší natolik, že se raději klidím a bazén je pro mě několik měsíců tabu. Když jsem byla malá tak jsem byla sproštěná plavání se ZŠ. Svědělo mě to tak, že jsem se vůbec nesoustředila, tak mě raději nechala doktorka doma.

Moji rodiče se mnou jezdili každý rok k moři a vždy to pomohlo alespoň na pár měsíců. V sedmnácti jsem byla s „Mořským koníkem“ od VZP na 3 neděle v Tunisu a úspěch vydržel dva roky. Exém ustoupil, objevili se ale alergie. Teď zas alergie v únosné míře a kůže se zase dělá co chce ať dělám co dělám.Loni jsem byla dvakrát v nemocnici vždy na měsíc a odcházela úplně čistá. Nějak se to moje tělíčko srovnalo a zůstaly jen jizvy. Sestřičky mi ale říkaly, že na psychice záleží opravdu hodně. Asi měsíc před svatbou jsem byla normálně šťastná budoucí nevěsta a samozřejmě stres tam byl taky. Je tedy fakt, že nadměrný emoce taky nepřispějí.

Ivo díky za tip na Hádka. Hned se tam mrknu. S těma kortikoidama se hodlám rozloučit, protože se snažíme mít mimi. Zkusím i ty olejové kapsle. Doufám, že jsou běžně dostupné bez receptu.

Mějte se Zuzka

Anonymni  28.01.03 22:19
Atopický ekzém

Tak jsem tu ještě jednou. Ivčo prosím Tě, číhla jsem na stránky Hádka a na on line obchodu si našla ten krém Attopic. Jak jsi k němu přišla ty? Přemýšlím jestli se nejdřív nemám zeptat v lékárně než si ho objednám na internetu. Vzala bych si totiž na zkoušku jen 50 ml za 163,–Kč a poštovné by vyšlo dost draho.Doporučeně na dobírku 70,– a obchodním balíkem 120,–Kč. Vypadám jako škrťa, ale teď jsme ve finanční tísni tak se snažím ušetřit každou korunu. Díky za odpověď budu se těšit.

Čautě Zuzka

Anonymni  28.01.03 22:36
Atopický ekzém

Všechny vás moc zdravím!!! Náš chlapeček - nyní půl roku, zdědil atopický ekzém po tchýni (takže ji mám ještě méně radši). Má ložiska pod kolínky, pod paždí, trošku pupíček, krk a hrubší tvářičky. je to jako na houpačce. Jeden den je to bledé a pleť je celkem pěkná a druhý den je to červené, podrážděné. Ráda bych vám všem poradila kosmetiku, která se nám osvědčila a to konkrétně Menalind (Hartman Rico) řada Derm. Je to speciálně pro atopiky a můžete to zakoupit v lékárně nebo na internetu. Obsahuje léčivou pupalku a ureu (močovinu). Také mohu doporučit francouzskou kosmeiku Bioderma - řadu Atoderm (ale je poměrně finančně náročnější). Ovšem tato kosmetika je také bez kortikosteroidů a je vyloženě léčivá!!!Mají širokou nabídku-včetně „opalovacích“ výrobků. Navštivte stránky www.alineacorp.cz a poproste o vzorky!!! Pošlou vám i podrobný popis výrobků s ceníkem + další informace. Vřele doporučuji!!!! No a to nejlepší na konec - byly mi porazeny tzv. derivační koupele. Spočívá to v omývání přirození, jakožto nejteplejšího místa na těle, studenou vodou. Vyšla o tom i kniha, ale ještě ji nemám… Nic složitého. Dělám to Viktorkovi zhruba týden a ekzém se zlepšil a celkem stabilizoval. Rozhodně jsme bez kotikost. mastí, což je super!!!!!!!!!­!!!!!! Tak hodně štěstí v boji s větrnými mlýny!!!!! Regina & Viki. :wink:

Anonymni  28.01.03 22:42
Atopický ekzém

…úplně jsem zapomněla - mohla by mi některá z maminek, která má ratolest také s atopickým ekzémem poradit s jídelníčkem!!!! Zítra nám je půl roku a začínáme s mrkvičkou… Jinak stále kojíme + na noc dáváme hypoalergenní Sunar. Ráda bych ale věděla, jaké máte zkušenosti s lepkem, mléčnými výrobky, atd. Je lepší to odložit až po prvním roce???? Bojím se, abych nezavinila nějakou alergii… Moc děkuji!!! Prosím, napište mi na můj e-mail : " .{target:_new>he­ll@mybox.cz. Moc děkuji za každou radu nebo tip!!! Regina & Vikulinda. :P}":[mailto:he­ll@mybox.cz]

Anonymni  30.01.03 23:32
Atopický ekzém

Ahoj.

Zuzko,

ten Attopic mám taky. Dostala jsem ho od kamarádky, ale nevím, kde k němu přišla. Zeptej se v té lékárně nebo ve Zdravotnických potřebách, tam mají občas i zajímavé věcičky. Zatím ho ale nemám vyzkoušený, jsme teď bez větších problémů.

Regino,

nejlepší prevencí proti jakékoliv alergii je kojení. Je proto nejlepší kojit, dokud to jde. Pokud ne, opatrně s kravskou bílkovinou. Každé dítě reaguje na jiné potraviny, obecně ale třeba citrusy jsou dost agresívní. Dceři třeba vyskakuje ekzem po špenátu. Doporučuju si psát do bloku každodenní jídelníček a změny na kůži. Podle toho se dá zjistit, na co dítě reaguje vyrážkou a co mu nevadí. Chce to ale začít s 1 potravinou, počkat 2-3 dny a uvidí se. Pak třeba vyzkoušet zase něco jiného.

Lepek (pokud vím) nemá na atopii vliv, ale ta „nemoc z citlivosti na lepek“ (celiakie?) se projevuje velkými zažívacími problémy.

Já jsem začala přikrmovat mrkví, bramborem, jablkem, pak jsem přidala vývar z masa, pak zeleninovou polévku atd.

zdraví Šárka2

Anonymni  31.01.03 20:09
Atopický ekzém

Tak jsem oběhla pár lékáren a o „Hádkovi“ nic nevědí. Asi si ten krém budu muset objedna po internetu. Koupila jsem si ale kapsle s pupalkou a poctivě je beru už čtyři dny. Můžu se udrbat, ale chci ještě vydržet. Třeba to není po nich a je to náhoda. Kdyby mi to alespoň trochu zlepšilo suchost kůže tak bych byla moc ráda.

Moje „zlatá“ tchyně mi zase doporučila novou kořenářku. Dala mi pochybný leták a se slovy „Paní Novotný to pomohlo (měla problémy úplně s něčím jiným)“ mě přesvědčovala do úmoru, že mi ta léčitelka pomůže a naznačila mi, že bych pro sebe konečně něco udělala. Už jsem na tohle téma tady psala, ale copak se mi ji nepodaří přesvědčit o tom, že to mám „zakodovaný“ v těle a je jen na něm kdy se to projeví a kdy ne?! Chci s ní mít hezký vztah, ale je někdy tak moc hodná, že je to spíš na škodu. Taky má názor, že bych se měla dát do kupy než se nám podaří počít mimi. Sice nevím, kde se to dozvěděla, ale ona si fakt myslí, že když budu „čistá“ tak se mi narodí dítě, který nebude mít v životě kožní problém.

No nic, zase jsem se nějak rozpovídala. Mějte se a Ivčo nezapoměň na mě s tím sehnáním Attopicu. Díky moc. Zuzka

Anonymni  31.01.03 22:43
Atopický ekzém

Čau Zuzko,

tchýni nepřesvědčíš (ani se o to nesnaž), je to prostě druh člověka „homo tchýninus“. Můžu Tě ubezpečit, že na každé tchýni něco najdeš. Atopie se opravdu nevyléčí, jen se zmírní její příznaky a opravdu je geneticky zakódovaná.

Zkus poslat e-mail na toho Hádka, aby ti sdělil své odběratele, u kterých by sis mohla Attopic koupit přímo, blízko svého bydliště (za zkoušku to stojí). Každý solidní výrobce to jistě a rád udělá.

Hodně zdaru.

Šárka

Anonymni  11.02.03 00:14
Atopický ekzém

Snad jsme se zbavili atopického ekzému!!!

Před 11 lety se mi narodil první syn, kterého jsem kojila jen 3 měsíce a do dalších třech měsíců se mu objevil po těle atopický ekzém. Do jeho 4 let jsem sním bojovala těmito prostředky: olejové koupele ( Balneum), kosmetika Sebamed a omezení stravy. Dítěti jsem nedávala kysele citrusy, kakao a čokolády. Koupala jsem ho jen obden nebo sprchovala.Vy­varovali jsme se všem pleteným věcem a nosilibavlnu. Všechno prádlo do teď i naše peru v prášku pro ekzematiky. Největší úspěch jsme dosáhli opakovatelným pobytem u MOŘE!!! Stal se ZÁZRAK - ekzém je snad navždy pryč! Syn již 4 roky dělá závodně hokej a ekzém se již neobjevil. Mám teď ročního chlapečka, u kterého se objevil ekzém i při kojení. Absolvovali jsme sním 14 dení pobyt u moře. Výsledek: Tři měsíce jsme byli krásní. Objevila se chřipka a ekzém vystrčil růžky ( nebyl v takovém rozsahu jako na počátku), ale po odeznění zase zmizel. Tento jev se již opakoval 2-krát. Chtěla bych doporučit maminkám pokud jen finančně mohou, ať absolvují s dítětem cestu k moři! V duši doufám, že můj mladší syn se také zbaví a nebo se nám podaří zmírnit jeho ekzém. Držím všem palce při boji s ekzémem!!! Ola

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Natálie Kocábová: Asi už nebudu chlapům tak věřit

Protekční dcera, tak se na ni léta pohlíželo. Aby ne, když ji otec v patnácti... číst dále >

Ve stáří nebude jen hůř. Osm pozitiv, která nás s věkem čekají

Bude už jen hůř, hekáme s přibývajícím věkem. I když žijeme pořád stejně,... číst dále >

Reklama