Atopický ekzém a příkrmy

319
21.4.04 20:54

Atopický exém a příkrmy

Ahoj holky,

prosím o radu pro svoji kamarádku, která je zoufalá.
Má 6 měsíčního chlapečka s těžkým atop. exemem. Je v situaci, kdy by měla začít přikrmovat, ale neví co je pro malého to nejlepší. Jaká značka a jaké výrobky. Dělá se něco pro atopické dětí?
Sama plně kojí a je na přísné dietě - žádné mléčné výrobky, maso, rajčata, ovoce (kromě jablek, melounu, banannu a hroznu), cukr, ořechy…je toho strašně moc. Bojí se, že když mu začne dávat něco „špatného“, rozjede se mu to ještě víc.

Pokud s tím některá mátezkušenosti, prosím poraďte.

Moc díky

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
22.4.04 00:43

Ahojky, teda o příkrmech nic nevím, ale sama jsem atopik, tak zkusím říst něco z mého dětství. Já nebyla kojena od 2 měsíce a ekzém se mi rozjel okolo roku. Co jsem jedla přesně nevím,ale přestože mamka dodržovala všechny zá:,–(y atopika na 100% tak jsem podle mě jedla skoro vše. asi se o tom ještě moc nevědělo. Myslím si, že nejlepší pro malého je kojení, zvlášť když maminka drží dietu. Pokud mu její mlíčko stačí samozřejmě. S příkrmy mi přijde lepší ještě počkat. Ale důležité jsou ty ostatní zá:,–(y. Koupat co nejméně a nepoužívat žádná mýdla. Nejlépe ani žádné perfémovanou kosmetuku, jen to co promašťuje. Já to jen díky této zá:,–(ě dlouho v dětství udržovala v pohodě. Koupala jsem se jen 1 týdně a neublížilo mi to. A jako děcku mi to ani nepřišlo. Teď když se koupu častějc tak je to znatelně horší, takže se snažím tak co 3-4 dny když nejsem jak prase. Možná si někdo myslí, že jsem špindíra, ale co. Mi to pomáhá. Jo a taky vím, že každé atopické dítě reaguje na jinou látku. Někdo kyselé, někdo sladké… Takže až začne s těmi příkrmy tak to asi nezjistí jinak než zkoušením… Ale třeba někdo o něčem vhodném ví. Asi jsem ti moc nepomohla co? Měj se hezky a malému přeju jen hladkou kůžičku. :)
Blajda

• Nahlásit
  • Citovat
319
22.4.04 13:47

Ahoj Blajdo,
děkuji za reakci, kamarádka koupe malého taky jen 1× týdně, a to v odvaru z ovesných vloček nebo škrobu.

Ona by ráda kojila co to dá, jenže malýmu to za chvíli nebude stačit, tak chtě nechtě musí začit přikrmovat.

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3596
22.4.04 20:38

Ahoj Míšo,

já jsem taky atopik, malé se trošku objevil. Chtěla jsem kojit ještě celý 7 měsíc, ale paní doktorka mi to vzhledem ke krevnímu obrazu nedoporučila. Začala jsem pouze zeleninou. Nejdříve mrkvičkou (týden), potom jsem přidala brambory (taky týden) a třetí týden maso (králičí). Někdo radí s masem taky vyčkat. Postupně jsem zkoušela další zeleninu (kapustu, brokolici, kukuřici, hrášek, květák, fazolky). Při každé nové potravině jsem čekala 3-4 dny na případnou reakci. S ovocem, jogurty, přesnídávkami a kašemi jsem čekala až do začátku 9. měsíce. K přípravě kaší jsem používala pouze HA mléko. HA stravu dělá např. firma Hipp, ale její příkrmy jsou dost drahé.

Snad jsem Tvé kamarádce trošku pomohla. Jestli budete potřebovat více informací, ráda je poskytnu.

Jana a Karolínka (skoro 14 měsíců)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Katy73
26.6.11 17:41

Ahoj holky, taky jsme bojovali s atopickým exémem, jak u dcery, které je dnes 18 let, tak u syna, který má 21 měsíců. Nepomohlo nikdy nic, dokud jsem neobjevila zelené potraviny. Není nic snadnějšího, ale hlavně nic účinějšího. Škoda, že jsem se o nich nedozvěděla dřív. Dnes mám obě děti přeléčené a jsme v pohodě. Na žádné potraviny si nemusíme dávat pozor. Jíme, na co máme chuť.

• Nahlásit
  • Citovat
8927
26.6.11 18:08

Ahoj Míšo, my taky měli atopika. A moje rada zní nekupovat příkrmy, ale vařit si zeleninu sama na páře a pak rozmixovat (přidává se do toho tuk, oliv olej, nebo kousek tuku co dítě může podle alergie), testovat pomalu, třeba na týden jeden druh. Hlavně nikam nespěchat, lepek až po roce. My měli atopii asi hodně z kojení, protože jsem nevěděla, že je malá alergická na mlíko a vejce, po 3tím roce se to uklidnilo a už má jen běžné projevy alergie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8927
26.6.11 18:15

Taky jsme hodně dělali rýžový kaše, buď instantní nebo z kulatozrnné rýže k tomu jsem uvařila jablko nebo hrušku a dohromady pomixovala a naředila UM. Kukuřičný a rýž. křupinky taky v pohodě. S masem klidně počkat, dokud jsou kojený anebo mají UM tak v tom je vše potřebné. Jen přidávat ten tuk do zeleniny, aby byly stravitelné vitamíny rozpustné v tucích, třeba betakaroten z mrkve. Dělala jsem normálně jednodruhovou kaši, pak třeba i vícedruhovou, když jsem věděla, že je to v pohodě. Časem se k tomu dá uvařit maso ve vodě a taky přimixovat. Na páře to chutnalo i mě, vařila jsem v Babycooku, ale na pařáku to je v pohodě a maso je lepší ve vodě a dlouho, aby bylo měkké. Držím kamarádce palce, vím co to bylo za nervy :hug: . Jinak zelený ječmen jsme taky zkoušeli, ale malá mi ho nechtěla pít ani v mlíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
say
1461
27.6.11 10:55
badela píše:
Taky jsme hodně dělali rýžový kaše, buď instantní nebo z kulatozrnné rýže k tomu jsem uvařila jablko nebo hrušku a dohromady pomixovala a naředila UM. Kukuřičný a rýž. křupinky taky v pohodě. S masem klidně počkat, dokud jsou kojený anebo mají UM tak v tom je vše potřebné. Jen přidávat ten tuk do zeleniny, aby byly stravitelné vitamíny rozpustné v tucích, třeba betakaroten z mrkve. Dělala jsem normálně jednodruhovou kaši, pak třeba i vícedruhovou, když jsem věděla, že je to v pohodě. Časem se k tomu dá uvařit maso ve vodě a taky přimixovat. Na páře to chutnalo i mě, vařila jsem v Babycooku, ale na pařáku to je v pohodě a maso je lepší ve vodě a dlouho, aby bylo měkké. Držím kamarádce palce, vím co to bylo za nervy :hug: . Jinak zelený ječmen jsme taky zkoušeli, ale malá mi ho nechtěla pít ani v mlíce.

Mi máme podezření na atopický ekzém, kožařka mi říkala že při zkoušení nových potravin čekat na reakci až 10 dní… z ovoce může banán, jablko, hrušku, borůvky, švestky… z masozel- brambor, mrkev, brokolice, květák, s petrželí a celerem opatrně - alergeny.. osobně bych se domluvila s lékařem ten ti přesně řekne čeho se vyvarovat a na co si dát pozor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama