Manžel má exekuce, já jsem na mateřské

4608
9.12.08 19:27

exekuce

potřebuju poradit, moc prosím, manžel měl hrubou mzdu 9205 kč a čistou 11839 kč, máme 3 děti a já jsem na mateřské. má 3 exekuce. nepředností. byli by jste tak hodné a mphli mi spočítat kolik mu mohou na ty exekuce strhnout? moc děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12332
9.12.08 19:39

Jani, tak to je fakt těžké, to by věděli v exekutorském úřadě, tam mají na to speciální tabulky, taky jsem se to pokoušela zjistit - pro klienta, ale to jsem se dozvěděla minimum, které může zůstat jemu jako samotnému jedinci, né rodině. Na každé dítko se samozřejmě připočítává další částka. Možná zkusit ještě soud, nevím. Hodně štěstí :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
9.12.08 20:01

11 839 - 4 187,33 na povinného, 4× 1046,83 ty a děti = 3 464,35, zaokrouhleno na 3 464 : 3 = 1154 - tu mu budou strhávat.
M.
Teda aspoň doufám, že jsem ti poradila dobře, oblast exekucí je velmi složitá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
9.12.08 20:25

Můžeš si ještě pohledat tady:
http://business.center.cz/…/search.aspx?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4608
10.12.08 07:41

Strašně moc děkuju, manželova účetní totiž manželovi strhla exekuce všechny 3 jednu 837 Kč na druhou 838 Kč a na poslední 1232 Kč. Myslím že to v pořádku není, tvrdí že se řídí programem, ale všude kde jsem hledala bylo právě to co mi tu píše Makina. V případě že by se jednalo o přednostní pohledávku strhávají se 2/3 aspon tak jsem to pochopila!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
10.12.08 18:25

Jano, je to tak, první třetina zůstává povinnému, druhá je na přednostní a třetí na nepřednostní exekuce nebo s druhou třetinou na přednostní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4608
10.12.08 18:38

Makino děkuju, jsem z toho zoufalá, k výplatě má 6800 a s tím se opravdu moc vyžít nedá navíc ted před vánoci, jenže co dělat jí to nikdo nevymluví, stojí si za svým, má PROGRAM! Fakt nevím co dál! Dá se proti tomu něco podniknout? :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
10.12.08 20:10

Jani, to je mi líto :( .
Zaměstnavatel má bohužel povinnost exekuce provádět, což je pro nás účetní často velký problém a nepříjemná povinnost, která zabere spoustu času a studování podkladů.
Jediné, co mě napadlo: předpokládám, že vzhledem k počtu dětí a manželovu výdělku pobíráte nějaké dávky, tak bych zkusila vzít výplatní pásky, popř. si od paní účetní vyžádala písemný postup, jak exekuci sráží, a zašla se poradit na sociálku, zda je to v pořádku a zda vám zůstává taková částka, jaká zůstávat má.
Přeju, ať se to nějak přijatelně vyřeší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4608
11.12.08 07:57

Makino moc děkuju, manžel jí včera volal, že jestli je výplata v pořádku, nejdřív tvrdila že ano , ale večer už měl výpltní pásku novou a k výplatě 10600 kč coč je tedy strašně fajn a já jsem moc ráda! Moc všem ještě jednou děkuju!!!! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
20.12.08 21:30

ještě bych poradila obvolat si exekutory, říct jim situaci a domluvit se s něma na splátkách ..pokud je rozumný jde to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.12.13 17:43

Ahoj, mám dotaz. Mám asi tři exekuce po cca 30 000,– které udělal na mé jméno můj partner. Nevím jak postupovat, marně se ho snažím dotlačit aby to zaplatil nebo s nimi alespoň komunikoval, protože o těch dluzích nic nevím, nevím jak se mu povedlo mě zadlužit, asi přes bankovní kartu kterou mi mohl tajně brát. Dluhy jsou tedy oficiálně moje ač jsem si je neudělala a na právníky nemám peníze. Nemám ani na to abych ty exekuce splácela, protože beru pouze rodičovský příspěvek který od příštího měsíce na dvě děti je 4300,– na starší nemám nárok a my tři se musíme za ty peníze uživí, což jde těžko, natož splácet. Přítel u mě nemám trvalý pobyt a spíš než peníze mi občas přinese nákupy, které zaplatí, ale na ty dluhy kašle i na mé prosby aby napsal alespoň dopis. Poradí tady někdo jak bych měla postupovat a co dělat? Už jsem z toho v háji, kdybych měla za co, už jsem ho dala k soudu. :zed: (Omlouvám se, že tento dotaz bude i jiné diskuzi, ale zapomněla jsem zaškrtnou oživení diskuze.)

• Nahlásit
  • Citovat
956
16.12.13 19:23

Pokud ti bral bankovní kartu a tedy přečerpal limit, nebo šel do mínusu a karta je tvá, tedy je tvůj i dluh. Musíš komunikovat s exekutory ty. Parter je moc zajímat nebude… :zed: Jdi do kanceláře toho exekutora a domluv se na splátkovém kalendáři. Musí ti zůstat tuším životní minimum. Jestli to neuděláš a rodičák ti chodí na účet, obstaví ti ten účet a budeš úplně v háji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16837
16.12.13 19:24

No myslím, že trochu kecáš, těžko by tě zadlužil 3 dluhama. Jako pokud se zadlužuješ, musíš mít na splácení, nic s tím neuděláš, zaplatit to budeš muset. Jedině co můžeš, nechat si od něj podepsat dlužní úpis a vymáhat potom peníze po něm. Ale nevím, kam by měl psát dopis :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
16.12.13 19:31
@Anonymní píše:
Ahoj, mám dotaz. Mám asi tři exekuce po cca 30 000,– které udělal na mé jméno můj partner. Nevím jak postupovat, marně se ho snažím dotlačit aby to zaplatil nebo s nimi alespoň komunikoval, protože o těch dluzích nic nevím, nevím jak se mu povedlo mě zadlužit, asi přes bankovní kartu kterou mi mohl tajně brát. Dluhy jsou tedy oficiálně moje ač jsem si je neudělala a na právníky nemám peníze. Nemám ani na to abych ty exekuce splácela, protože beru pouze rodičovský příspěvek který od příštího měsíce na dvě děti je 4300,– na starší nemám nárok a my tři se musíme za ty peníze uživí, což jde těžko, natož splácet. Přítel u mě nemám trvalý pobyt a spíš než peníze mi občas přinese nákupy, které zaplatí, ale na ty dluhy kašle i na mé prosby aby napsal alespoň dopis. Poradí tady někdo jak bych měla postupovat a co dělat? Už jsem z toho v háji, kdybych měla za co, už jsem ho dala k soudu. :zed: (Omlouvám se, že tento dotaz bude i jiné diskuzi, ale zapomněla jsem zaškrtnou oživení diskuze.)

pokud Ti vzal kartu, podej na něj trestní oznámení - půjde o krádež nebo něco podobného - případně o podvod. Záleží, jakým způsobem Tě zadlužil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.12.13 20:07

Za prvé nekecám, dluhy mi udělal tři, samozřejmě né na jednu kartu, jedno je třeba dluh na elektřině, kterou mi tvrdil, že platí. Za druhé nikomu netvrdím, že dluh není můj, jasně, že je, když je na mé jméno, jen jsem si ho dobrovolně neudělala. Třetí dluh je na kartě operátora, která byla též na mé jméno, jen jí užíval on- moje blbost. Žádala jsem o splátkový kalendář, ten byl zamítnut a tak se mi nevyhnula exekuce ani tady. Dopisy co mi ohledně dluhů chodily nedoporučené okamžitě likvidoval, abych nic nevěděla a pak už bylo na vše pozdě. Tvrdil mi nedávno, že to zkusí vyřešit tak, že napíšeme té společnosti dopis, neřekl mi tedy jaký, prý už ho má sepsaný, asi myslel zase žádost o splátkový kalendář. Nemůžu ho donutit, aby s tím něco dělal, já v tom chodit neumím a když ho nějak soudně popoženu, tak zdrhne, nebo se na nás vyprdne a já sama finančně děti neutáhnu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama