Exekuce - zkušenosti a jak na ni?

Anonymní
23.8.11 08:40

exekuce jak na ní

Zdravím
Chtěla bych Vás poprosit o radu,kdy mi přišel od exekutora dopis,že mám zaplatit částku.Ihned jsem mu volala,zda-li by byl ochoten přistoupit na splácení ,bylo mi řečeno,že ho mé problémy nezajímají a pokud nejsem schopná přijde se podívat ke mě domů.Bydlím v pronajatém bytě,máme základní vybavení,kdy dcera do školy použivá počítač a televize s pračkou jsou tchánovo,bral si je na splátku.Může i tyto jeho věci zabavit?
Děkuji děvčata

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
23.8.11 08:50

Tchán na to má předpokládám doklady, jinak ti pobere co může, v tom lepším případě jen oblepí a na splátky přistoupí. U nás i když mám dítě, zabavil i ledničku s pračkou, ale platím splátky, tudíž věci stále mám, to byl ten lepší případ.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.8.11 08:53

8-o lednička a pračka nepatří do nezabavitelné výbavy?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.8.11 08:58

Ne nepatří.. záleží na úsudku exekutora, ale 99% ji zabaví. Máš se mít kde vyspat a najíst, světe div se, i židle se stolem nám zabavil.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.8.11 09:02

tak to se máme na co těšit teda :poblion: :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.8.11 09:03

a jak je to s tím,když trvalé bydliště mám na úřadě,kam mě chodí i pošta ,bydlím v pronajatém bytě,ale na dveřích ani zvonku psaná nejsem?To ani otevřít byt nemohou,že?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.8.11 09:08

Nechci strašit, ale mohou. Stačí mu jen se domnívat, kde se zdržuješ a věř, že pro něj není problém si to zjistit.

• Nahlásit
  • Citovat
mag
11299
23.8.11 09:09
Anonymní píše:
a jak je to s tím,když trvalé bydliště mám na úřadě,kam mě chodí i pošta ,bydlím v pronajatém bytě,ale na dveřích ani zvonku psaná nejsem?To ani otevřít byt nemohou,že?

Zjevně se v bytě zdržuješ, takže exekutor bude zcela v právu, pokud do bytu půjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.8.11 09:12

mag nojo,ale majitelka si to nepřeje,myslela jsem,že pokud byt není v mým vlastnictví,tak mohou přijít,ale ne se zamečníkem domáhat dovnitř

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.8.11 09:14

Nebylo by možné dluh uhradit?Nebo někdo by půjčil?To musí být šílený jako čekat až mi někdo přijde vybrat byt :-(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.8.11 09:17

dlužím ,,jen,, 50tis,ale nemám si od koho půjčit

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.8.11 09:20

já jsem z toho úplně na prášky,navíc čekáme druhé ,manžel věčně v práci,takže až přijdou budu doma max. s dcerou.V pátek mi právě došel dopis,hned jsem tam volala ,pán se se mnou vůbec nebavil,slušně řečeno mě poslal do pr…,jen že pokud do 14ti dnů nezaplatím,příjde se podívat co mám doma a že mi toho prý moc nezbyde

• Nahlásit
  • Citovat
3576
23.8.11 09:29

Zkus exekutorovi jeste napsat email, ze zadas o splatkovej kalendar.. za to nic nedas.. oni kolikrat delaji bububu, ale exekuce majetku je to posledni co delaji. Pokud mas jeho cislo uctu, zkus tam ted neco poslat. Treba s nim bude jeste nejaka rec.
Jinak, zabavit muzou vse o cem si mysli, ze je tvoje, bohuzel..
Nedalo se to podchytit driv nez se ti ozval sam exekutor? Urcite ti musela prijit zaloba, rozhodnuti soudu, nabyti pravni moci..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.8.11 09:31

přišlo mě to dřív,ale měsíčně jsem tam splácela 1000kč,až teď to předali exekutorovi,že prý splacím po málu

• Nahlásit
  • Citovat
9649
23.8.11 09:41

Ono je to strasne tezky.
Ja jsem se jeste nesetkala s tim pristupem, ze kdyz nekdo splaci neco mu vezmou.
Jako prvni by ti meli obstavit ucty a prijem (nejspise rodicovskou).
Do bytu prijit urcite mohou, lednicku i pracku ti vzit bohuzel muzou, musi ti zustat jen veci k nejnutnejsimu kazdodenimu uziti - matrace, jidlo, leky, zdravotni zarizeni - to znamena napr. berle, vozicek, naslouchatko…
Ja vim, ze to asi nechces slyset, ale 1000 Kc je sakra malo, oni vetsinou chteji vice. Chapu, ze to asi pro tebe neni jednoduche, ale taky chapu stranu opravneneho.
Mnohokrat se exekutori taky divaji na to, jak si k exekuci prisla. Pokud jsi „znama firma“ (v praci jsem se setkala s clovekem, ktery mel exekuce v radu milionu) a nebo je to napr. po byvalem manzelovi a tak dale…
Je to hlavne o jednani, takze na nic necekej a ukaz jim zajem vec vyresit!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama