Exka a jeji řeči

62
10.7.21 15:37

Exka a jeji řeči

Ahoj ženy,
Muj pritel je rozvedeny a ma dve deti, jsem s nim uz 4 roky a nerozesel se s exkou kvuli mne. Byl uz sam, kdyz jsme se dali dohromady. Kazdopadne ted cekame miminko, mladší kluk byl nadšený, ze bude mit mladsího nevlatsniho sourozence, kdyz jsme jim to sdelovali, ale po 10 dnech prijeli znovu. Vzala jsem malyho ven, starsi sel nekam vyletivat na elekrtokolech s tatkou. Malej zacal pred cizi lidmi vykrkovat, ze “tamto” neni a nebude zadna jeho sestra nebo bratr, ze ja nejsem jeho matka a ani nevlastni, jsem jen neco jakoby teta, protoze bydlim u jeho tatky. Pritom me ma rad, vychazime spolu skvele, obcas se i pomazli ale pak se vrati a je odtazity. Proc to ty exky delaji? Proc??? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1959
10.7.21 15:49
@rosemary6 píše:
Ahoj ženy,
Muj pritel je rozvedeny a ma dve deti, jsem s nim uz 4 roky a nerozesel se s exkou kvuli mne. Byl uz sam, kdyz jsme se dali dohromady. Kazdopadne ted cekame miminko, mladší kluk byl nadšený, ze bude mit mladsího nevlatsniho sourozence, kdyz jsme jim to sdelovali, ale po 10 dnech prijeli znovu. Vzala jsem malyho ven, starsi sel nekam vyletivat na elekrtokolech s tatkou. Malej zacal pred cizi lidmi vykrkovat, ze “tamto” neni a nebude zadna jeho sestra nebo bratr, ze ja nejsem jeho matka a ani nevlastni, jsem jen neco jakoby teta, protoze bydlim u jeho tatky. Pritom me ma rad, vychazime spolu skvele, obcas se i pomazli ale pak se vrati a je odtazity. Proc to ty exky delaji? Proc??? :?

No proč asi…Cíti ohrožení vlastních dětí. Méně zdrojů, času, energie. To je daň za to, že sis vybrala jako otce svého dítěte chlapa " ze sekáče". Nedělej si iluze, že s jiným dětným chlapem by to bylo výrazně jiné. Tyhle, nebo jiné problémy podobného druhu jsou v téměř všech „slepovaných“ rodinách. Čest vyjímkám, ale je jich jako šafránu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26010
10.7.21 15:51
@rosemary6 píše:
Ahoj ženy,
Muj pritel je rozvedeny a ma dve deti, jsem s nim uz 4 roky a nerozesel se s exkou kvuli mne. Byl uz sam, kdyz jsme se dali dohromady. Kazdopadne ted cekame miminko, mladší kluk byl nadšený, ze bude mit mladsího nevlatsniho sourozence, kdyz jsme jim to sdelovali, ale po 10 dnech prijeli znovu. Vzala jsem malyho ven, starsi sel nekam vyletivat na elekrtokolech s tatkou. Malej zacal pred cizi lidmi vykrkovat, ze “tamto” neni a nebude zadna jeho sestra nebo bratr, ze ja nejsem jeho matka a ani nevlastni, jsem jen neco jakoby teta, protoze bydlim u jeho tatky. Pritom me ma rad, vychazime spolu skvele, obcas se i pomazli ale pak se vrati a je odtazity. Proc to ty exky delaji? Proc??? :?

A ty máš děti? Kromě toho co budete mít společné?
Ono je to úplně běžné a pochopitelné. Kdybys měla dítě s někým, kdo by si časem našel někoho jiného a čekal s ní dítě, tak jak by ti bylo? Zkus se do toho fakt upřímně vcítit.
Nevlastní matka nejsi, necpala bych jim to. Být teta je fajn. Já jsem taky teta, ač jsem manželka, ne jen přítelkyně/ partnerka. K nevlastnímu sourozenci mají obvykle blíž děti, když je od matky. Od otce je to obvykle něco jiného ( ne vždy, ale bývá to tak).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1453
10.7.21 15:53

Protože mají psychický problém :roll:. Tohle musí být hodně nepříjemný, já měla štěstí, manželův syn je z nevlastní ségry nadšený, pořád jí hladí a všude hlásí, jaký je velký brácha. A to můj manžel je s ex na kordy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26010
10.7.21 15:57

@Kolicek95 manželova ex z toho tak nadšená možná není ;) ale je fajn, že mu nekazí radost a dokáže svoje pocity upozadit. Zvlášť jestli jsou jedinými sourozenci, tak je prima, když budou mít hezký vztah k sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1453
10.7.21 15:58
@andelka83 píše:
A ty máš děti? Kromě toho co budete mít společné?
Ono je to úplně běžné a pochopitelné. Kdybys měla dítě s někým, kdo by si časem našel někoho jiného a čekal s ní dítě, tak jak by ti bylo? Zkus se do toho fakt upřímně vcítit.
Nevlastní matka nejsi, necpala bych jim to. Být teta je fajn. Já jsem taky teta, ač jsem manželka, ne jen přítelkyně/ partnerka. K nevlastnímu sourozenci mají obvykle blíž děti, když je od matky. Od otce je to obvykle něco jiného ( ne vždy, ale bývá to tak).

Ne, podle mě to fakt není pochopitelné. Není normální navádět děti proti nevlastním sourozencům a takhle je manipulovat. Vciťuji se, vciťuji, ale fakt si neumím představit, že bych něco takového dělala svým dětem, které za nic nemůžou. A trpí tím zejména ty děti, které jsou od začátku zmanipulované, že sourozenec je špatný, ještě ani není na světě. Sourozenec je velká příležitost a takhle ji dětem brát je zlé a podlé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1453
10.7.21 16:01
@andelka83 píše:
@Kolicek95 manželova ex z toho tak nadšená možná není ;) ale je fajn, že mu nekazí radost a dokáže svoje pocity upozadit. Zvlášť jestli jsou jedinými sourozenci, tak je prima, když budou mít hezký vztah k sobě.

Možná ne, ale chápe, že nějakým naváděním cesta nevede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
10.7.21 16:02

@prokr Ja rozhodne takova krava nejsem, je mi lito. Zadne ohrozeni neni a nebylo, spolecne s pritelem detem vytvarime nejelpsi podminky aby si to uzili kdyz jsou u nas a byli spokojene. Ted beru casto malyho ven, protoze starsi si pripadal odstrceny a prestal chtit k tatkovi jezdit. Misto aby mi to bylo jedno, udelam gesto, venuju se mladsimu. Mam ty deti rada, ale za to slysim jen a jen reci zakomplexovane zenske. Chlap ze sekace - neznamena mene kvalitni. O to jde. Trochu vice empatie zeny, je to potreba.

Příspěvek upraven 10.07.21 v 16:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26010
10.7.21 16:02

@Kolicek95 Není to správné, ale pochopit se to dá. Obě strany by měly mít dostatek taktu. Ale to mnohdy nebývá snadné.
Mě prekvapilo, že se tomu zakladatelka diví. Dalo se to očekávat. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26010
10.7.21 16:05

@rosemary6 nechápeš to. Chlap ze sekáče neznamená, že je méně kvalitní, ale že se dají očekávat různé situace, např tohoto typu.
Nejde o to, jak moc se snažíte. Je skvělé, že to děláte. Ale jde o to, jak to vnímá ta matka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1959
10.7.21 16:06
@Kolicek95 píše:
Ne, podle mě to fakt není pochopitelné. Není normální navádět děti proti nevlastním sourozencům a takhle je manipulovat. Vciťuji se, vciťuji, ale fakt si neumím představit, že bych něco takového dělala svým dětem, které za nic nemůžou. A trpí tím zejména ty děti, které jsou od začátku zmanipulované, že sourozenec je špatný, ještě ani není na světě. Sourozenec je velká příležitost a takhle ji dětem brát je zlé a podlé.

Máš pravdu. Není v pořádku navádět děti proti polorodým sourozencům. Na druhou stranu, co si budeme…naprostá většina nextek a tím spíš po narození vlastního dítěte dělá všechno proto, aby chlapovy děti z předchozího vztahu co nejméně zacláněly a odčerpávaly co nejméně zdrojů.
Svým způsobem proto chápu i exky, že se už předem snaží o to, aby si dítě nedělalo iluze a nebylo potom zbytečně zklamané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5213
10.7.21 16:10

Protože staré křivdy.. + žárlivost.. + boj o zdroje…

diskusí na téma macecha/ex jsou to mraky, počti si… navádět děti je hnus a mluvit jim do hlavy taky, ale děje se to bohužel naprosto běžně :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
10.7.21 16:11

@andelka83 Divim, v zivote jsem proti nerekla krivyho slova. Naopak pred detmi rikam, maminka, prijela maminka atd.. jsem navic cizinka a slysela jsem od ni i rasiticke reci, ktery maly opakoval. I to jsem presla, prechazim vse, ale ze moje dite zadny sourozenec ani nevlastni neni a ze je “tamto” je na me uz moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1959
10.7.21 16:12
@rosemary6 píše:
@prokr Ja rozhodne takova krava nejsem, je mi lito. Zadne ohrozeni neni a nebylo, spolecne s pritelem detem vytvarime nejelpsi podminky aby si to uzili kdyz jsou u nas a byli spokojene. Ted beru casto malyho ven, protoze starsi si pripadal odstrceny a prestal chtit k tatkovi jezdit. Misto aby mi to bylo jedno, udelam gesto, venuju se mladsimu. Mam ty deti rada, ale za to slysim jen a jen reci zakomplexovane zenske. Chlap ze sekace - neznamena mene kvalitni. O to jde. Trochu vice emoatie zeny, je to potreba.

Moc přeju Vám všem a především partnerovým dětem, aby Ti taková „gesta“ vydržela co nejdéle ideálně natrvalo.
Neříkám, že je to nemožné. Ovšem pravděpodobnost, že tomu, tak bude :think:?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26010
10.7.21 16:19
@rosemary6 píše:
@andelka83 Divim, v zivote jsem proti nerekla krivyho slova. Naopak pred detmi rikam, maminka, prijela maminka atd.. jsem navic cizinka a slysela jsem od ni i rasiticke reci, ktery maly opakoval. I to jsem presla, prechazim vse, ale ze moje dite zadny sourozenec ani nevlastni neni a ze je “tamto” je na me uz moc.

To máš pravdu, to je moc. Sourozenec to bude. O tom žádná. To bych dětem klidně vysvětlila. Rasismus bych nepřechazela, ale záleží na situaci. Nejvíc stejně je osobní příklad. Což u vás vidí.
Já ji rozhodně neomlouvám, člověk by se takhle chovat neměl. Ale bohužel pochopitelné to je, ty emoce jsou citlivé, zvlášť matčiny. Představ si, že tohle dítě co čekáš by bývalo bez tebe se svým otcem, s novou mladší ženou, cítila bys ohrožení, ne každý to zvládne s grácií.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat