Společná péče a výše alimentů

Anonymní
5.7.21 16:26

SP a výše alimentů?

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda má někdo zkušenosti s výší plateb pro děti při plnohodnotné SP (sudý-lichý týden). Moje kamarádka má SP, kde se jakžtakž dokáže dohodnout s jejím ex, on ji platí 10 tisíc na dvě děti, obě školou povinné. Ona jemu 0. Musím dodat, že její ex hradí i polovinu všeho ostatního podle soudního rozhodnutí. Děti si každý z nich obléká sám a zdá se, že děti nestrádají. Zrovna řešíme, zda je možné požádat soud o navýšení alimentů? Ona je OSVČ a doloží celkem malé zisky, prý asi 15.000,– za měsíc. Teď si našla přítele a plánuje s ním přestěhování do většího bytu. Bude se soud zabývat i jeho finanční stránkou, nebo jen exmanželovou? A druhá otázka, v případě, že by naopak ji „předběhl“ její ex a poprosil soud o snížení, bude se řešit i jeho případná přítelkyně, kdyby nějaká byla?
Děkuji za reakce

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
79
5.7.21 16:34

Soud bere v potaz poměry dětí a rodičů. Pokud by si otec zažádal o snížení výživného například, šanci by měl v případě, že by čekal se svou přítelkyní další děcko. Jinak si myslím, že se snížení nedočká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.21 16:48

Aha, i přesto, že je mají opravdu na půl měsíce oba dva? Mě to totiž přijde jako dost vysoká částka, na to, že já mám v té samé situaci od ex 4.000 a já jemu dávám to samé, takže nula od nuly. Ona jemu nedává nic, on ji 10.000 přitom nijak velikou výplatu nemá, prý snad asi do 60.mesičně. Trochu se bojí do toho strkat nos, když má tolik a naopak aby on nešel k soudu, že chce platit méně?

• Citovat
  • Nahlásit
71
5.7.21 17:03

A neni to pro ni ubohe, podilet se na vychove stejnym dilem, neplatit zadne alimenty a nechat si posilat 10 tis?

Z pohledu soudu: zalezi, jaky ma prijem kamaradka. Pokud ona ma 15 tis (taky zalezi, jestli ji to soudce sezere), on 60 tis, pak pri stridave peci muze treba platit jen 5. Zalezi na vydajich ditete. A ano, soud chce vetsinou znat i financni pomery novych partneru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.21 17:12

Trochu mám podobný názor, ale jelikož jsem v podobné situaci nebyla, já si vydělávám sama i můj ex a platíme si navzájem stejné částky a nikdo z nás nic neřeší, trochu se nevyznám v otázkách, kam až se může zajít..proto se tu ptám. ANo, je to divné. V tomhle modulu bych tedy na svém ex mohla chtít také bůhvíco, a sama nic neplatit? Soud určuje SP u každého jinak, to chápu, ale zase takový rozdíly mezi našimi ex nejsou. Její ex se tedy klidně může rozhodnout a požádat i snížení, když zjistí, že ona má přítele a vydělává si více? nebude se pak na to soud dívat blbě? Když ji předtím (ale v jiné situaci) něco slíbil v dohodě a nyní se (po další změně situace) chce domluvit na snížení alimentů?
Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
71
5.7.21 17:47

Jeji ex muze pozadat o snizeni i kdyz nezjisti, ze ma noveho pritele a za mne mu to projde. Vzhledem ke stridave peci a tomu, ze ona neplati nic a dostava od neho 10 tis, mu to projde. Blbe je uz to, ze ona neplati zadne alimenty vzhledem k tomu, ze pulku mesice ma deti v peci byvaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11576
5.7.21 18:00

Uf, ona má děti 14dní v měsíci, dostává na ně 10tisíc alimenty, ona neplatí žádné a ještě by je chtěla zvednout? To jako vážně? Řekni kamarádce, že může být ráda, že to má jak to má a atˇdo toho nestrká nos. Taky by se mohlo stát, že soud ex alimenty sníží a jí přikáže aby platila taky. Nevěřím že si vydělá jen 15tisíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70095
5.7.21 18:24
@arinecka píše:
Uf, ona má děti 14dní v měsíci, dostává na ně 10tisíc alimenty, ona neplatí žádné a ještě by je chtěla zvednout? To jako vážně? Řekni kamarádce, že může být ráda, že to má jak to má a atˇdo toho nestrká nos. Taky by se mohlo stát, že soud ex alimenty sníží a jí přikáže aby platila taky. Nevěřím že si vydělá jen 15tisíc.
já myslím,že by do toho především neměla strkat nos kamarádka.
@agus121 píše:
Jeji ex muze pozadat o snizeni i kdyz nezjisti, ze ma noveho pritele a za mne mu to projde. Vzhledem ke stridave peci a tomu, ze ona neplati nic a dostava od neho 10 tis, mu to projde. Blbe je uz to, ze ona neplati zadne alimenty vzhledem k tomu, ze pulku mesice ma deti v peci byvaly.

tak pokud soud stanovil stridavou péči a tyto alimenty, je více než pravdepodobne, že je nesnizi. snížil by je, pokud byly stanovené při výhradní peci matky a došlo ke změně péče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
5.7.21 18:32

Neverim tomu, ze by soud stanovil stridavou peci, alimenty otce matce 10 tis a ji zadne alimenty. Tohle mi pripada spis jako dobra vule otce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70095
5.7.21 18:40
@agus121 píše:
Neverim tomu, ze by soud stanovil stridavou peci, alimenty otce matce 10 tis a ji zadne alimenty. Tohle mi pripada spis jako dobra vule otce.
nos
@agus121 píše:
Neverim tomu, ze by soud stanovil stridavou peci, alimenty otce matce 10 tis a ji zadne alimenty. Tohle mi pripada spis jako dobra vule otce.

třeba byla matka na rodičáku, byla asymetrická stridavka, otec výrazně vyšší příjmy. nebo dohoda rodičů schválena soudem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6177
5.7.21 18:49
@Anonymní píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda má někdo zkušenosti s výší plateb pro děti při plnohodnotné SP (sudý-lichý týden). Moje kamarádka má SP, kde se jakžtakž dokáže dohodnout s jejím ex, on ji platí 10 tisíc na dvě děti, obě školou povinné. Ona jemu 0. Musím dodat, že její ex hradí i polovinu všeho ostatního podle soudního rozhodnutí. Děti si každý z nich obléká sám a zdá se, že děti nestrádají. Zrovna řešíme, zda je možné požádat soud o navýšení alimentů? Ona je OSVČ a doloží celkem malé zisky, prý asi 15.000,– za měsíc. Teď si našla přítele a plánuje s ním přestěhování do většího bytu. Bude se soud zabývat i jeho finanční stránkou, nebo jen exmanželovou? A druhá otázka, v případě, že by naopak ji „předběhl“ její ex a poprosil soud o snížení, bude se řešit i jeho případná přítelkyně, kdyby nějaká byla?
Děkuji za reakce

Alimenty a polovina všech nákladů na děti platí otec tak, že je to schváleno soudem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.21 19:15

Ano, byla to dohoda. Ovšem při zcela jiných podmínkách. Soud ji schválil. Ne, na rodicaku není. Už dlouho. Jen když se tohle dozvi kdokoli jiný, vykuli oči jak je možné, ze má takové podmínky. Teoreticky tedy je možné původní dohodu změnit? Ať v prospěch otce či matky? Slyšela jsem, ze pokud o to otec zazada, bude se na to soud blbě koukat.

• Citovat
  • Nahlásit
70095
5.7.21 19:22
@Anonymní píše:
Ano, byla to dohoda. Ovšem při zcela jiných podmínkách. Soud ji schválil. Ne, na rodicaku není. Už dlouho. Jen když se tohle dozvi kdokoli jiný, vykuli oči jak je možné, ze má takové podmínky. Teoreticky tedy je možné původní dohodu změnit? Ať v prospěch otce či matky? Slyšela jsem, ze pokud o to otec zazada, bude se na to soud blbě koukat.

hele, proč tě to tak turnaje? jsi na "kamarádku " nějak podivné moc angazovana. :P v podstatě dnes je fuk, zda to byla dohoda nebo ne. pokud to rozhodl soud, tak to sníží leda pokud došlo k významné změně poměru. tedy pokud otci přibyla vyživovací povinnost, výrazně se bez jeho zavinění snížil příjem nebo se změnila péče. nevím, co myslíš jinými podmínkami.
přestaň to řešit, nech to na tvém chlapovi. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
5.7.21 19:25

Byvaly manzel nema az tak vysoky prijem, aby pri stridave peci platil 10 tis alimenty a druha strana nic. Navic, pokud neni zena ani na MD ani na RD a forma styku je fakt stridava pece po tydnu, ja vazne nevidim duvod, proc by ji mel ted platit 10 tis pri jeho prijmoch. Za mne, pokud zazada o snizeni na 95% to projde. A je jedno jestli ma noveho pritele a stehuje se s nim to jineho bytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14175
5.7.21 19:26
@Lama Lama píše:
hele, proč tě to tak turnaje? jsi na "kamarádku " nějak podivné moc angazovana. :P v podstatě dnes je fuk, zda to byla dohoda nebo ne. pokud to rozhodl soud, tak to sníží leda pokud došlo k významné změně poměru. tedy pokud otci přibyla vyživovací povinnost, výrazně se bez jeho zavinění snížil příjem nebo se změnila péče. nevím, co myslíš jinými podmínkami.
přestaň to řešit, nech to na tvém chlapovi. ;)

Ona asi není kamarádka ale partnerka muže, který platí alimenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat