Extrémně dlouhá menstruace

723
17.8.15 07:33

Extrémně dlouhá menstruace

Ahoj holky,

jdu si pro radu… Dřív jsem se léčila se štítnou žlázou a brala léky, potom jsem je brát přestala (asi 4 roky zpátky) a výsledky byly normální. Na léčbu jsem se potom vyprdla, hlavně kvůli vzteklému doktorovi a utěšovala jsem se normálními výsledky dál. Vždycky jsem měla problémy s menstruací - dlouhý cyklus, vynechání, silné krvácení… Teď jsem to dostala po skoro 4 měsících a slabě krvácím už 15 dní. Čím by to mohlo být? Máte někdo podobnou zkušenost? Nevím jestli mám jít hned k doktorce. Antikoncepci neberu, těhotná jsem nikdy nebyla, jestli je to důležité.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56906
17.8.15 07:37

@Terisos tohle se mi stalo po porodu.. u Tebe? dojdi si k dr, třeba se neodloučilo vše, co mělo, možná bude třeba kyretáž..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
723
17.8.15 07:47
@martina.se píše:
@Terisos tohle se mi stalo po porodu.. u Tebe? dojdi si k dr, třeba se neodloučilo vše, co mělo, možná bude třeba kyretáž..

Myslela jsem, že kyretáž se provádí jindy… Nějaké bolesti nemám, nic mě netlačí, jen ta délka menstruace mě překvapuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
17.8.15 07:52
@Terisos píše:
Myslela jsem, že kyretáž se provádí jindy… Nějaké bolesti nemám, nic mě netlačí, jen ta délka menstruace mě překvapuje.

i tehdy, když se neodloučí celá sliznice - to se mi právě stalo.. buď dr nasadí léky, nebo pokud vidí, že tam něco je, tak Tě pošle na vyčistění… Já měla ms ale víc jak 3 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
166
17.8.15 08:40

Měla jsem to taky, když hormony nezabraly, tak kyretáž, chtěla jistotu, že to není rakovina atd. nakonec jsem měla jen cevní problém, dala mi nějaké vitamín na posílení cév a za chvíli byl klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2264
17.8.15 09:09

Já bych viděla i souvislost s tou štítnou žlázou. To že jsi měla kdysi dobré výsledky neznamená, že je máš i teď. Já když měla rozhozenou štítnou žlázu tak podle toho jestli jsem měla vyšší hladinu hormonů nebo nižší tak mi lítala i ta menstruace a to tak, že jsem ji měla třeba po dvou týdnech a nebo třeba po třech měsících a dlouho. Určitě bych to nepodcenila a zajdi si k obvoďákovi na krev-a přemýšlej i o docházení na endokrinologii ono ten doktor co ti nevyhovuje není jediný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
723
17.8.15 09:39
@baaruunkaa píše:
Já bych viděla i souvislost s tou štítnou žlázou. To že jsi měla kdysi dobré výsledky neznamená, že je máš i teď. Já když měla rozhozenou štítnou žlázu tak podle toho jestli jsem měla vyšší hladinu hormonů nebo nižší tak mi lítala i ta menstruace a to tak, že jsem ji měla třeba po dvou týdnech a nebo třeba po třech měsících a dlouho. Určitě bych to nepodcenila a zajdi si k obvoďákovi na krev-a přemýšlej i o docházení na endokrinologii ono ten doktor co ti nevyhovuje není jediný.

Počkám ještě týden a pak to oběhnu. Zajdu za obvodní a ta mě pak na endokrinologii pošle. Taky se mi vůbec nedaří hubnout, asi to spolu taky souvisí. Myslíte, že si budu muset jít pro staré záznamy k minulému endokrinologovi? Zas na mě bude ječet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3396
17.8.15 09:57

Ja měla cystu na vaječníku když mi nechtěla přestat menstruace, nečekala bych zbytečně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2264
17.8.15 10:10

@Terisos Hubnutí určitě souvisí se štítnou žlázou-mě šla pomalinku nahoru a zhubnutí mě stálo hodně moc úsilí a je hodně velký problém si váhu udržet. S tou menstruací to může být spousta věcí-já napsala svoji zkušenost. Každopádně to chce lékaře a asi bych nečekala ten týden je celkem dlouhá doba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
723
17.8.15 10:41

Teď zrovna si nemůžu vzít volno… Jak už jsem psala, žádné bolesti a nepříjemnosti necítím. Ten příští týden už tu bude kolegyně, tak si volno vezmu a zajdu na gynekologii. Nevím, strach nemám, je mi dobře… Jen ta dlouhá pauza a teď dlouhé krvácení mi přijdou divné. Ještě mě napadá, že by to mohl být ten syndrom polycystických ovarií, prý je to dost běžné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
17.8.15 10:56
@Terisos píše:
Počkám ještě týden a pak to oběhnu. Zajdu za obvodní a ta mě pak na endokrinologii pošle. Taky se mi vůbec nedaří hubnout, asi to spolu taky souvisí. Myslíte, že si budu muset jít pro staré záznamy k minulému endokrinologovi? Zas na mě bude ječet…

zajdi k novému endokrindo a on si záznamy od dřívějšího vyžádá.. vůbec tam nemusíš. Jinak jo, že se nedaří hubnout může souviset. Taky jsem bojovala se štítkou.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
723
13.9.15 20:01

Ahoj holky :-) Tak ať víte závěr a usnesení: menstruace trvala dlouho, protože jsem měla tu dlouhou pauzu… Odešlo všechno a jsem v pořádku. Pro jistotu začnu brát HA, aby se situace neopakovala. Jsem v každém případě objednaná i na nové vyšetření štítné žlázy k novému doktorovi a od října mám permanentku do fitka. Takže zhubnu, krámy budou pravidelné a budu fit. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama