Fenistil po očkování

396
28.6.13 08:06

Fenistil po očkování

Zdravím,
malá (3m) je druhý den po první dávce hexavakcíny.
Doktorka nám dala Fenistil kapky, kdyby byla nějaká reakce v místě vpichu.
Vpich není ani vidět, jen místo je trochu oteklé - cca 2×2 cm. Červené není, já jsem si toho právě při přebalování ani nevšimla, až teprve manžel na to upozornil, když jsem si vzala malou na rameno a viděl ji z jiného úhlu.
Dávaly jste v některých případech po hexa Fenistil?
Myslím, že v našem případě je to asi zbytečné…co myslíte?
Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13827
28.6.13 08:07

Dala jsem, když se mi dítě osypalo - ale řekli mi to na pohotovosti. Ve vašem případě bych nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3540
28.6.13 08:09

My jsme dostali fenistil na alergickou reakci, ale pokud bylo něco co svědilo aby se neškrábal.. tohle bych spíš chladila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
714
28.6.13 08:17

Dávám, ale nám se malý vždycky při tom osypal a místo vpichu bylo červené a oteklé :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
28.6.13 08:28

Ja bych dala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31744
28.6.13 08:41

Ne, nedala. Pouze bych chladila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7662
28.6.13 09:16
@mari1912 píše:
Ne, nedala. Pouze bych chladila

Taky tak. Kapky bych přidala v případě kopřivky nebo jiného alergického projevu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15116
28.6.13 22:05

Nedala bych ho. pokud nemá dítě kopřivku, tak je fenistil zbytečný, další nadbytečná látka, kterou mu cpeš do tělíčka. nejsem odpůrce léků, ale zase není nutné do dítěte toto cpát za každou cenu a při sebemenším projevu reakce na očkování. boulička v místě vpichu je úplně normální, protože se dítěti do tkáně vpravila tekutina a ta se pomalu rozkládá.(velice laicky řečeno)

synovi jsem dávala fenistil v souvislosti s očkováním MMR vakcíny v 15 měsících (měl ji teda až ve 2 letech). ale to měl kůru po dohodě s doktorkou 4 dny před a týden po. je alergický na bílek, na jehož základě je tato vakcína dělaná, takže to spíš byla prevence alergické reakce (a přestál to úplně v pohodě).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat