Festival Strážnice

1938
5.6.10 10:24

festival Strážnice

Ahoj, chystame se na prvni stanovou dovolenou s prckem. Vybrali jsme si kemp ve Straznici a ted premyslime, zda odjet za tyden nebo za 14 dnu. Puvodne jsme chteli az za tech 14 dnu, ale to tam zacina folkovy festival a bojim se, jak to v noci bude vypadat s hlucnosti. Mate nekdo zkusenost? Festival zacina ve CT, my bychom odjizdeli v So, ale abych pak neodjizdela nas..ana, ze jsem se nevyspala a dite taky ne. No a pokud ma nekdo jeste nejaky tip na neco zajimaveho v teto lokalite, sem s tim.
Jo a jeden duvod, proc to posunout je velka voda, ktera se v okoli prehnala, tak abychom tam nebrodili v bahne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6512
5.6.10 16:14
:mavam:

Alenko, tak se obavam, ze ze soboty na nedeli to bude v kempu trochu divoke… Byva tam ubytovana spousta navstevniku festivalu plus od zameckeho parku, kde se festival porada, to take neni daleko, takze nejaky ruch tam take zrejme dolehne… Ale je to jen jedna noc, takze snad byste to nejak prezili nebo se pripadne zapojili :wink:

A myslis folklorni festival nebo folkovy? I kdyz ono je to asi jedno :mrgreen: Oni ti folkloristi dokazi take natropit pekny humbuk :think: :lol:

No, co se tyce povodni, tak snad by to uz mohlo byt v poho… Vcera jsme jeli kolem, ale niceho zvlastniho jsme si nevsimli. Max. si zkus zavolat primo do kempu, jak to tam primo vypada… Nebo ti tam mrknu zitra, az pojedem zase kolem :wink:

Hm, zajimavosti v okoli :think: Ty jo, krome skanzenu ve Straznici tu snad ani nic, co by stalo za to, nemame :-o :oops: Noo, mozna sklipky v Petrove - Plze… Budete mit s sebou i kola?
Pak snad jeste se da vyjet kousek za Straznici na rozhlednu nad Tvaroznou Lhotou… To uz muzete vzit rovnou pres Lucinu (rekreacni oblast s prehradou), tam se da chodit na pekne prochazky… A je tam eventuelne taky kemp…

Kdybys chtela jeste nejake blizsi info, tak mi klidne pisni SZ :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12565
5.6.10 18:00

Tak přes festival bych teda osobně s prckem do kempu nejela :mrgreen: Vlastní zkušenost. To stanování tam je někdy moooc i na střízlivého dospělého :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6325
5.6.10 18:42

Spíš než bahno by mě vadili komáři, kteří se po té vodě všude vylíhnou. M

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
5.6.10 19:52

Alenko, vyzkoušej si zjistit, jestli se letos začátkem července koná v Jindřichově Hradci festival „Folková růže“, při něm se obvykle měnilo v malý kemp hřiště místního gymnázia. V Hradci bývalo krásně a o festiválku dvojnásob (i pro děti), ta Strážnice je fakt hodně divoká… Informace o „Folkové růži“ by mohli mít v předprodejích vstupenek, u nás v Brně třeba u Kudrny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
5.6.10 20:26

Juro, ja se vsem festakum chci vyhnout, takze Folkova ruze me nelaka. Ja vim, ze mas slabost pro Jindrichohradecko :wink: , je to tam super, kamoska mela v srdci Ceske Kanady jeste loni hospudku, tak jsme to tam celkem projeli. Chceme poznat dalsi lokalitu a Straznice je sympaticka i pro prcka.

Mado, komari tam asi budou :cry: , kdyz bude nejhur, tak utecem :nevim:

Elanis a ty jsi byla primo ve Straznici? Ja taky jezdila na ruzny festivaly, predevsim rockove, ale tenhle je folklorni (aha ja napsala ze je folkovy, to ne je FOLKLORNI), tak si rikam, ze tam snad jezdi jina sorta lidi.

Ajko, v So bychom uz prave odjeli domu. Spis jsem se obavala toho patku. O zapojovani nemuze byt rec :-D , juchat tam nebudu, maximalne vytahnem flasku, jen nevim, zda dite nenafasuje spunty do usi.. :roll: Na strankach kempu pisou, ze tam povoden neni, ale v ezpravach stale hlasi ted uz jen 2. povodnovy stupen. Tak by me zajimalo, co je teda zatopeny, kdyz Straznice ne. Doprava na Batove kanel je zastavena, aspon to vcera psali. Tu bychom radi. Kola berem s sebou (pokud nam to teda vsechno vejde do auta). Chceme na oskeruse, Petrov, skanzen, na volavky a capy na Oskovec, vetrny mlyn v Kuzelove, do ZOO v Hodonine a dal nevim. Taky je tam pry pekna cyklostezka na brusle. Kdyby te jeste neco zajimaveho napadlo, tak budu rada za tip. A samozrejme za echo, co je tam u vas teda zaplaveny..Diky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
5.6.10 20:30

Alenko, pokud se chceš vyhnout fesťákům a i návalu turistů, tak to jeď do Strážnice v srpnu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
5.6.10 20:32

Ještě přidám dvě internetové adresy:

www.ratiskovka.com

a tuhle si do prohlížeče napište radši ručně:

vyklopnik.er.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
5.6.10 21:07

Juro, no kdybych si mohla az tak vybrat datum dovolene, tak to nehrotim, ale manzel ji ma proste danou, jen ten cerven je volnejsi. Ale nejak to prezijem. Navaly v kempech dobre znam, jednach jsem v jednom tradicne pracovala a pak jsem je hojne navstevovala. Prazdno je posledni tyden v srpnu :wink: No a jinak diky za ty odkazy, Ratiskovku jsem si ulozila a rozhodne si ji nenechame ujit, kolem vyklopniku pojedem na kole :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12565
5.6.10 23:22

Alenka já jsem folkloristka tělem i duší a každý rok ve Strážnici trávím tolik času, kolik momentální situace dovolí :-D Je hezké, že máš o folkloristech dobré mínění, ale když přijde na věc, tak je jedno, jestli paří podnapilý folkista či folklorista :mrgreen: Abych pravdu řekla, tak kempu jsem se vždycky vyhýbala a spávali jsme v autech na parkovišti, tam měl člověk jistotu, že se v klidu vyspí. S malým prckem a jako dovolenou bych to fakt neriskovala, ať si ji zbytečně nepokazíte. Bývá tam někdy na můj vkus až moc kočárků, ale to sou většinou matky a otcové folkloristi, kteří s tím humbukem kolem počítají a ty mimina to mají zřejmě v krvi. Podle mě co se týká nocí v kempu nemůže být o klidné rodinné dovče v průběhu Strážnice fakt řeč :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8912
5.6.10 23:47

Tam kde byla velká voda bych nejela ani za nic. Tam bude tak strašně komárů, že vás to sežere za živa a ani nebudete stačit utíkat. To nebude dovolená, to bude horor.

Nedívala ses dnes večer na zprávy? Mluvilo se tam o tom, jak v místech kde byly povodně jsou teď miliony a miliony komářích larev a že až se všechny vylíhnou (do 14 dnů?), tak to bude masakr. Už teď tam byly záběry, jak prošli travou a zvedl se mrak komárů. Starostové dostaly pokyn, že se mají dělat nějaké chemické postřiky, budou to řešit na kraji a snad říkali, že i vláda. 8-o

No třeba se mýlím, ale já bych tam nejela. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
6.6.10 11:20

Hmm hmmm :think: tak jste me obe holky zvyklaly.. Vcera jsme s manzou rikali, ze to risknem a pojedem az za tech 14 dnu, ale je fakt, ze tech komaru tam budou mraky a uz s nima jakesi zkusenosti mam z Lednice, kdy jsem s kolem zastavila a najednou jsem byla obsypana, byla to strasna zkusenost :roll: .

Ellanis, noo to jsem rada, zes mi to napsala, aspon vim, ze to fakt nedame. Bud odjedem v Pa nebo pojedem ted v sobotu. **
DIÍKY**

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
6.6.10 21:17

ALI, Batak je fakt ted mimo provoz, ale voda opadava hodne rychle, takze myslim, ze uz pristi tyden by mohl byt ok, za 14 dni uz urcite!
Ve Straznici se voda nakonec nevylila, i kdyz v patek tam uz byl 3. stupen, ale teklo to pekne z koryta az na Rohatec a v Lanzhote…
S komarama to teda asi fakt bude maso :-? Opravdu se tesim :zed: Mala uz ma ze vcera dva ohromne stipance :roll:
Ja prave myslela, ze tak jako tak byste to meli jen jednu noc v tom humbuku :wink: Pac ze CT na PA je jeste celkem klid, takze byste to chytli jenom z patka na sobotu :mrgreen:
No a jinak memu ditku ten srumec taky nevadi, absolvolalo se mnou uz ctyri Straznicke (ty prvni v brisku :lol: )
Jo a pak me jeste napada, ze byste tady za Hodosem mohli zkusit na kole Mikulcicke vykopavky… Nebo se to da spojit i castecne s vlakem, kdyby se vam to zdalo daleko :think: …Snad jeste zamek v Miloticich :idea:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama