Fibrilace síní

141
13.7.14 17:55

Fibrilace síní

Dobrý den maminky, najde se tady některá se stejnou diagnózou? Já s touto poruchou musím fungovat už od dětství, kdy se o ní toho tolik nevědělo a tolik se o ní nemluvilo. Strávila jsem tenkrát celé léto v nemocnici a stejně si se mnou nevěděli rady. Postupem času se ataky aritmie zmírnili, tak mě z dětské kardiologie vyřadili. Pak se aritmie objevila jen jednou za čas a byla velmi krátká, takže jsem to nijak neřešila. Ovšem v posledním zhruba čtvrt roce se objevuje čím dál častěji, delší a mnohem víc mě vyčerpává. Mám doma tříletá dvojčata a mám strach, že bych je tím nějak mohla ohrozit. Četla jsem, že dnes už se na to podávají léky a je mi jasné, že mě asi nemine návštěva kardiologa, ale moc se mi tam nechce. Mám ještě trauma z dětství a dospívání, kdy jsem tam chodila pravidelně, dělali mi různé testy, i ten strojek na sledování srdeční akce jsem několikrát doma měla. Ale nikdy se nepodařilo aritmii na něj zachytit, tak jsem se často setkávala s názory, že buď simuluji a nebo si to jen vsugerovávám…Neřešila bych to, kdyby se to teď nevrátilo v takové míře. Mívám ty ataky mnohem častěji, dlouhé, necítím při nich ruce ani nohy, je mi na omdlení i dlouho poté a srdce bije tak hrozně rychle, že mám pocit, že musí prasknout…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1746
13.7.14 18:11

Osobní zkušenost nemám, ale jako sestra pracující řadu let na koronární jednotce doporučuji to řešit, dá se žít i s přetrvávající fibrilací síní, ale musí být zaléčená, co se frekvence týče. A samozřejmě při fibrilaci síní dochází ke tvorbě sraženin ve srdeční síni a proto se musí brát léky na ředění krve. Prostě bych návštěvu kardiologie neodkládala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2401
13.7.14 18:15

@NoraDoma ahoj, ja tim primo netrpim, ale moje maminka. Jiz dvakrat skoncila na jip, dvakrat ji to rozhaneli kapackami, nyni bere leky pravidelne po 8 hodinach, musi opravdu pravidelne a snad to vypada, ze je to dobre, rika, ze obcas trosku citi, ze srdicko zazlobi, ale nic hrozneho… Lekar ji rikal, ze pokud tyto leky nepomohou, musela by na nejakou operaci, pry je to ale rutinni zakrok… Byt tebou, tak jdu k dr co nejrychleji, precejen je to zatez pro srdicko… Drzim pesti, at je brzo lip :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
13.7.14 18:23

No, to je pěkné teda, to by mě nenapadlo…možná proto že to nikdy nikdo nějak zvlášť neřešil. Jen jsem chodila co měsíc na ekg, které nikdy nic závažného neprokázalo. Diagnostikovali to jen podle mých subjektivních potíží jak jsem je popsala. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1746
13.7.14 18:26

Pokud máš ty ataky teď hodně časté, tak už by to holter mohl zachytit. Vážně bych to co nejdříve řešila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.14 18:28

Určitě tam jdi. Není se čeho bát. A divím se že to diagnostikovali jenom podle tvého popisu :think: mě to normálně našli na ultrazvuku, holtera jsem měla taky několikrát a nepřipadala by to nijak tragické, ani to člověka neomezuje :nevim: Zbytečně se bojíš a pak to může špatně zkončit…

• Nahlásit
  • Citovat
58
3.3.19 15:42

Ahoj, já to měla, ale vyřešilo se to ablací, respektive, fis zmizela a objevil se flutter síní, což je něco podobnýho ale je to v pravidelném rytmu. Teď se chystám na třetí ablaci. Zajímá mě, jestli ses té fibrilace zbavila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama